Přípravu v Trenčíně rozhodl jediný gól

sobota, 23. 1. 2016 13:19

Slovácko v rámci zimní přípravy odehrálo utkání na půdě slovenského mistra z Trenčína. O osudu zápasu rozhodla 9. minuta, kdy se domácí Guba prosadil z poměrně ostrého úhlu. I Slovácko mělo šance na skórování, ale ty zůstaly nevyužity.

První velkou šanci zápasu si vypracovalo Slovácko, když Jaroslav Diviš nastřelil břevno. Následná dorážka však mezi tři tyče nemířila.

Udeřilo tak na druhé straně. Po individuální akci se Guba dostal i k zakončení a střela z ostrého úhlu trochu překvapivě skončila ve slovácké síti.

Ve 14. minutě se mohl sám na gólmana řítit Diviš, ale zdvižený praporek pomezního rozhodčího akci Slovácka zastavuje.

Ve 22. minutě vytahuje reflexivní zákrok Milan Heča, když domácí hlavičkují do protipohybu. Heča však v pádu dokázal nohou vytěsnit míč mimo tři tyče.

Po půlhodině hry to byl opět Jaroslav Diviš, jehož šance volala po vyrovnání. Rychlý protiútok končí zakončením bez přípravy, ale míč jde těsně vedle pravé tyče.

Ve druhém poločase došlo k prostřídání a v 73. minutě byl v šanci Francis Koné, ale jeho hlavička mezi tři tyče nemířila.

Slovácko bylo aktivní a hráči se snažili o vyrovnání, bohužel obrana domácích byla pozorná. Slovácko tak na půdě slovenského mistra a vítěze poháru prohrálo 0:1,

AS Trenčín – 1.FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 9. Guba

Sestava 1.FCS: Heča – Chýla (60. Šimko), Rada (46. Hofmann), Břečka (46. Košút), Kuncl (60. Reinberk) – Biolek, Havlík, Šumulikoski (60. Sadílek), Daníček, Civić (46. Kerbr) – Diviš (60. Koné),