První profesionální smlouvy pro hráčky žen

pátek, 17.07.2020 12:14
První profesionální smlouvy pro hráčky žen
zeny-smlouvy160720.jpg

Ženský fotbal na Slovácku má tradici a zvuk, doteď ale fungoval, co se finančních podmínek hráček týče, víceméně na amatérské úrovni. Včera však došlo k historickému milníku a většina hráček žen podepsala s klubem první profesionální smlouvy. Pro ženský fotbal na Slovácku je to důležitý krok vpřed a zároveň první předpoklad k tomu, že ženy Slovácka budou postupně opět konkurenceschopné i nejlepším týmům u nás.

“Pro ženský fotbal na Slovácku je to obrovský krok dopředu. Holky si to jednoznačně zaslouží - už jen kvůli tomu, co všechno fotbalu obětují, jak jsou schopné bojovat jedna za druhou, za tým, za klub. Klobouk dolů před nimi. Věřím, že holkám i tohle dodá další motivaci v klubu dokázat něco velkého,” říká šéftrenér ženského fotbalu Miroslav Zbořil.

I před letošní sezónou došlo k obměně kádru, kostra týmu ale zůstala a pokud se tým povede vhodně doplnit, měl by letos opět bojovat o medaile. 

“Všem holkám, co se vydaly z různých důvodů jinou cestou než je ta slovácká, přeji ať se jim daří a děkuji za všechno, co pro klub odvedly,” pokračuje Zbořil.

Ženy většinu zápasů odehrají na hlavním stadionu v Uherském Hradišti a jsou odhodlané udělat maximum pro to skončit do třetího místa v tabulce, které by mělo zaručovat účast v předkole Ligy Mistryň pro sezónu 2021/22.

“Sportovním cílem týmu žen je jednoznačně postup do kvalifikace Champions League. Všichni jsme si vědomi, že to nebude jednoduché, ale nevidím důvod, proč si neklást vysoké cíle. Pro všechny v klubu by to byl splněný sen a já věřím, že to společně můžeme zvládnout! To, že můžeme hrát na hlavním stadionu je pro nás odměna, věřím, že přitáhneme na stadion co nejvíce fanoušků, kteří nám pomůžou dosáhnout vysněného cíle,” přeje si Miroslav Zbořil.

Slovácko však není jen tým žen, má celkem šest dívčích týmů, od kategorií přípravky U9 a U11 přes týmy žákyň U13 a U15 až po tým juniorek U18 a tým žen. Výchovou hráček je Slovácko dobře známé, v kategorii juniorek už jednou získalo titul mistra republiky a letos mu bylo opět hodně blízko než došlo k přerušení soutěží. Hlavně ale díky skvělé práci s mládeží každý rok vychovává několik hráček pro ligový tým žen, který tak stojí z drtivé většiny na vlastních hráčkách.

“Naší filozofií je výchova mladých hráček, které v budoucnu budou součástí týmu žen. Nebýt situace, která vypukla v březnu, tak jsem přesvědčený, že bychom na konci června slavili titul v dorostenecké lize. Sice to nedopadlo, ale nevěšíme hlavy, talentované hráčky z kategorie dorostenek dostanou příležitost v týmu žen a věřím, že budou platnými členkami kádru. Je to jen a jen na nich. U mládeže pak máme mladé, perspektivní a vynalézavé trenéry, proto věřím, že i v nejbližších letech budeme schopni vychovávat šikovné fotbalistky, které se v budoucnu stanou oporami týmu dorostenek a poté žen,” je přesvědčený Miroslav Zbořil.

“Chtěl bych poděkovat všem, co pro ženský fotbal dýchají, bez nich by to nešlo. Hráčkám, trenérům, rodičům, fanouškům, prostě všem, pro které ženský fotbal na Slovácku něco znamená. Velký dík patří klubu samotnému, který se snaží, aby ženský fotbal na Slovácku získával stále větší popularitu a stal se jedním z pevných pilířů 1. FC Slovácko,” dodává šéftrenér ženského fotbalu Miroslav Zbořil.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Zimní čepice dětská

Zimní čepice dětská
290 Kč

Multifunkční šátek

Multifunkční šátek
190 Kč

Štamprle sada 6 ks

Štamprle sada 6 ks
320 Kč

Klíčenka Slovácko černá kůže

Klíčenka Slovácko černá kůže
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko veze tři body z Liberce před 51 minutami
Slovácko veze tři body z Liberce

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 9 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 9 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace