První profesionální smlouvy pro hráčky žen

pátek, 17.07.2020 12:14
První profesionální smlouvy pro hráčky žen
zeny-smlouvy160720.jpg

Ženský fotbal na Slovácku má tradici a zvuk, doteď ale fungoval, co se finančních podmínek hráček týče, víceméně na amatérské úrovni. Včera však došlo k historickému milníku a většina hráček žen podepsala s klubem první profesionální smlouvy. Pro ženský fotbal na Slovácku je to důležitý krok vpřed a zároveň první předpoklad k tomu, že ženy Slovácka budou postupně opět konkurenceschopné i nejlepším týmům u nás.

“Pro ženský fotbal na Slovácku je to obrovský krok dopředu. Holky si to jednoznačně zaslouží - už jen kvůli tomu, co všechno fotbalu obětují, jak jsou schopné bojovat jedna za druhou, za tým, za klub. Klobouk dolů před nimi. Věřím, že holkám i tohle dodá další motivaci v klubu dokázat něco velkého,” říká šéftrenér ženského fotbalu Miroslav Zbořil.

I před letošní sezónou došlo k obměně kádru, kostra týmu ale zůstala a pokud se tým povede vhodně doplnit, měl by letos opět bojovat o medaile. 

“Všem holkám, co se vydaly z různých důvodů jinou cestou než je ta slovácká, přeji ať se jim daří a děkuji za všechno, co pro klub odvedly,” pokračuje Zbořil.

Ženy většinu zápasů odehrají na hlavním stadionu v Uherském Hradišti a jsou odhodlané udělat maximum pro to skončit do třetího místa v tabulce, které by mělo zaručovat účast v předkole Ligy Mistryň pro sezónu 2021/22.

“Sportovním cílem týmu žen je jednoznačně postup do kvalifikace Champions League. Všichni jsme si vědomi, že to nebude jednoduché, ale nevidím důvod, proč si neklást vysoké cíle. Pro všechny v klubu by to byl splněný sen a já věřím, že to společně můžeme zvládnout! To, že můžeme hrát na hlavním stadionu je pro nás odměna, věřím, že přitáhneme na stadion co nejvíce fanoušků, kteří nám pomůžou dosáhnout vysněného cíle,” přeje si Miroslav Zbořil.

Slovácko však není jen tým žen, má celkem šest dívčích týmů, od kategorií přípravky U9 a U11 přes týmy žákyň U13 a U15 až po tým juniorek U18 a tým žen. Výchovou hráček je Slovácko dobře známé, v kategorii juniorek už jednou získalo titul mistra republiky a letos mu bylo opět hodně blízko než došlo k přerušení soutěží. Hlavně ale díky skvělé práci s mládeží každý rok vychovává několik hráček pro ligový tým žen, který tak stojí z drtivé většiny na vlastních hráčkách.

“Naší filozofií je výchova mladých hráček, které v budoucnu budou součástí týmu žen. Nebýt situace, která vypukla v březnu, tak jsem přesvědčený, že bychom na konci června slavili titul v dorostenecké lize. Sice to nedopadlo, ale nevěšíme hlavy, talentované hráčky z kategorie dorostenek dostanou příležitost v týmu žen a věřím, že budou platnými členkami kádru. Je to jen a jen na nich. U mládeže pak máme mladé, perspektivní a vynalézavé trenéry, proto věřím, že i v nejbližších letech budeme schopni vychovávat šikovné fotbalistky, které se v budoucnu stanou oporami týmu dorostenek a poté žen,” je přesvědčený Miroslav Zbořil.

“Chtěl bych poděkovat všem, co pro ženský fotbal dýchají, bez nich by to nešlo. Hráčkám, trenérům, rodičům, fanouškům, prostě všem, pro které ženský fotbal na Slovácku něco znamená. Velký dík patří klubu samotnému, který se snaží, aby ženský fotbal na Slovácku získával stále větší popularitu a stal se jedním z pevných pilířů 1. FC Slovácko,” dodává šéftrenér ženského fotbalu Miroslav Zbořil.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 08.10.2020 10:36
> všechna videa
FANSHOP
Klíčenka Slovácko černá kůže

Klíčenka Slovácko černá kůže
99 Kč

Hrnek Slovácko logo pruhy

Hrnek Slovácko logo pruhy
190 Kč

Funkční čepice Puma

Funkční čepice Puma
290 a 350 Kč

Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Tričko grafitti tmavě modré

Tričko grafitti tmavě modré
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo pátek, 16.10.2020 12:28
Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo

LFA přerušila FORTUNA:LIGU úterý, 13.10.2020 16:30
LFA přerušila FORTUNA:LIGU

U18: Derby ve Zlíně vyhrálo Slovácko úterý, 13.10.2020 11:21
U18: Derby ve Zlíně vyhrálo Slovácko

U14: Jasné vítězství ve Vítkovicích neděle, 11.10.2020 22:40
U14: Jasné vítězství ve Vítkovicích

U11 slaví přesvědčivou výhru nad Kroměříží neděle, 11.10.2020 22:17
U11 slaví přesvědčivou výhru nad Kroměříží

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace