Radek Szmek: Doma bývám nervózní

čtvrtek, 30.09.2010 15:37
Radek Szmek: Doma bývám nervózní
szmek_slavia2292010.jpg

V posledním zápase s pražskou Slavií se střelecky zaskvěl Radek Szmek, který v poslední minutě po krásné individuální akci nedal zkušenému Vaniakovi žádnou šanci. Potvrdil tak vzrůstající formu z posledních utkání, kdy se dokázal trefit i za juniorku. Do Slovácka přišel na hostování z Třince, takže na zápas s Baníkem se určitě těší. Přestože pochází ze severu, za Baníkovce se ale vůbec nepovažuje.

Určitě je sleduju víc jak ostatní kluby ze severu, ale za Baníkovce se nepovažuji ani omylem. A to jsem v něm mohl i skončit. Zhruba v patnácti letech jsem tam byl na zkoušce v dorostu. Testy dopadly asi i dobře, ale tenkrát to nevyšlo, protože Baník mi nebyl schopný zajistit školu. Obor mechanik elektronik prý v Ostravě nikde nebyl. Já jsem měl nabídku ale i ze Slovácka. Dokonce jsem tady byl se dvěma Třinečákama na zkoušce v akademii. Tenkrát byl ve Slovácku takový kemp, odehrál jsem za dorost i jedno přátelské utkání. Ani nevím, jak jsem dopadl, protože s námi byl trenér a vedení akademie jednalo tenkrát s ním. Asi to nebyla žádná sláva. My jsme se jednoduše vrátili domů.

Ve Slovácku jsi na půlroční hostování. Už tušíš, co s tebou bude dál?
Sám nevím. Teď je těžká doba. Málokterý klub si může dovolit jen tak někoho koupit. Musel by být hodně dobrý a levný.

U tebe ale jde o hostování s opcí, takže se dá předpokládat, že kluby jsou na částce domluveni. Svůj osud máš tedy ve svých rukou. Bereš to tak?
Přesně tak. Půl roku je pro mě zkouškovým obdobím, abych se dokázal v klubu prosadit.

Nesvazuje ti to trochu ruce i nohy?

Možná mně svazuje ruce i nohy atmosféra, která je tady hodně dobrá. Když jsem nastoupil proti Ústí, tak to jsem byl s nervama úplně mimo. Zápas mně vůbec nevyšel. Přitom před tím jsem nastoupil na Bohemce jako střídající hráč a myslím, že jsem tam odvedl celkem dobrý výkon, stejně jako v Plzni, kde jsem hrál od začátku. I když celkově jsme v těch zápasech odváděli podprůměrné výkony. Pak ale přišel vzpomínaný zápas s Ústím a vybouchl jsem s nervama.

Tam se ti nepovedla jedna přihrávka a lidé ti to dali hned pocítit. To tě vykolejilo?
To nebyla jedna přihrávka. Bylo tam toho víc. Ten zápas mně prostě nesedl. Udělal jsem dva sprinty a už jsem byl zadýchaný, pak nevyšla přihrávka a už jsem byl psychicky dole.

Znamená to, že se ti hraje lépe venku?

To ne. Každému se hraje lépe doma. Asi ještě nejsem zvyklý na takovou atmosféru, která tady je. Ve druhé lize to je o něčem jiném.

Na druhou stranu po zápase se Slavií ses musel při oslavách jak gólu, tak vítězství tetelit blahem.
Jasně. Když se vede 2:0, tak nemáte co ztratit. Když se ale hraje 1:1, trápíte se, a když se vám navíc po vašem příchodu nedaří, tak to vás úplně sráží.

Teď ti ale musí sebevědomí letět nahoru.

Určitě. Začal jsem hrát za béčko, dal jsem tam i nějaké góly. Střelecky se daří i na tréninku, takže snad to bude lepší.

Přišel jsi jako koncový hráč, od kterého se očekávají góly především hlavou. Když ale vezmu tvoje branky i v přípravě, tak zatím se ti hlavou moc nedaří.

V Zábřehu za béčko to bylo hlavou, ale jinak je to pravda. Vysocí hráči by se měli prosazovat hlavou, ale v zápase jsem těch příležitostí ke vstřelení branky neměl moc. Je taky pravda, že útočnou hlavu nemám stoprocentní. Obranná hlava je u mě lepší. Líp se cítím, když dostanu míč na prsa a můžu jej sklepnout. Do koncovky je pro mě ale lepší dostat míč do nohy.

Byla branka se Slavií tvojí nejpovedenější akcí?

To nevím. Sice se málokdy vidí, aby dlouhý hráč byl šikovný i ve hře po zemi. Když se to ale povede, tak jde sebevědomí skutečně nahoru.

Viděl jsi tu branku už ze záznamu?
Ano, díval jsem se na ni hned po zápase doma.

Kolikrát?

(smích) No hodněkrát. Abych pravdu řekl, tak jsem si v zápase vůbec neuvědomil, jak jsem si ji dal. Proto jak jsem přijel domů, tak jsem se na to musel podívat.


Článek je přiřazen k hráči: Radek Szmek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 10:26
> všechna videa
FANSHOP
Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Kšiltovka Slovácko bílá pánská

Kšiltovka Slovácko bílá pánská
350 Kč

Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

Tréninková taška Puma černá

Tréninková taška Puma černá
990 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Jan Navrátil po zápase se Sigmou středa, 27.05.2020 08:50
VIDEO: Jan Navrátil po zápase se Sigmou

VIDEO: Tiskovka po zápase s Olomoucí úterý, 26.05.2020 22:16
VIDEO: Tiskovka po zápase s Olomoucí

Slovácko hrálo s Olomoucí bez branek úterý, 26.05.2020 20:26
Slovácko hrálo s Olomoucí bez branek

Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků pondělí, 25.05.2020 11:40
Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků

VIDEO: Magazín před Olomoucí sobota, 23.05.2020 09:03
VIDEO: Magazín před Olomoucí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace