Radolský: Dnes vítězí pragmatický fotbal v šestnáctkách

sobota, 01.12.2018 11:04
Radolský: Dnes vítězí pragmatický fotbal v šestnáctkách
radolsky011218.jpg

Na Slovácku působil před svým odchodem do Slovanu Bratislava pouhý půlrok, přesto v tehdejším 1.FC SYNOT zanechal výraznou stopu a bývalí hráči dodnes nevzpomínají jen na kysané zelí a med, které jim Dušan Radolský před šestnácti lety v kabině pravidelně ordinoval. „Ano. Kapusta a med musely být. Pro mě to byly důležité doplňky potravy, které hráčům dodávaly do těla potřebné vitamíny, aby byli odolní vůči virózám a běžným nemocem. Myslím, že si to kluci nakonec i oblíbili,“ usmívá se nad vzpomínkou dnes osmašedesátiletý Radolský, který seděl na trenérských lavičkách v řadě zemí a klubů více jak čtvrtstoletí.

Za tu dobu si vyzkoušel trenérské řemeslo na reprezentační lavičce slovenské jednadvacítky, vedl Slováky na olympiádě v Sydney, ochutnal fotbalový chleba v Dubaji a polský Grodzisk dokázal provést přes Herthu Berlín a Manchester City do třetího kola tehdejšího Poháru UEFA. Přesto na krátké působení na Slovácku velmi rád vzpomíná. „V klubu byli výborní lidé a v kabině skvělá parta. K tomu útulný stadionek na staroměstském Širůchu, fantastičtí diváci, dařilo se nám celkem i výsledkově, vykopali jsme tehdejší Intertoto cup, a navíc jsem to měl kousek domů, což bylo velmi příjemné…,“ vypočítává samá pozitiva slovácké mise dnešní člen výkonného výboru SFZ, ve kterém má na starosti koordinaci reprezentačních trenérů všech věkových kategorií.  

Přestože má s prací pro slovenský fotbal spoustu starostí, tak Slovácko v nejvyšší soutěži stále sleduje. „Gratuluji k vítězství na Baníku. Určitě Slovácku pomůže. Není jednoduché pohybovat se v dolních patrech tabulky a neustále prohrávat,“ věří v sílu tří ostravských bodů zkušený lodivod a zamýšlí se i nad herním projevem Slovácka. „Slovácko dbalo hodně na držení míče a kombinaci. Před pěti lety to byla obrovská móda. Já nemůžu hodnotit, jestli jsou v kádru Slovácka vhodné typy, které by dokázaly takový herní styl promítnout do výsledků. V Rusku na mistrovství světa jsem ale poznal, že dnes není důležitý ten, který dokáže udržet míč, ale ten, který vyhrává v jedné nebo druhé šestnáctce. Dnes se tak hraje ve většině profesionálních soutěží „pragmatický fotbal“, směřovaný jen a jen k výsledku. Tedy fotbal v šestnáctkách.“

Radolský nesleduje jen Slovácko, ale sleduje i celou českou nejvyšší soutěž, kde vidí už více top týmů. Ne jen sobotního soupeře Slovácka, pražskou Spartu. „Pro český fotbal je samozřejmě dobře, že liga není už jen o Spartě, ale také o Slávii či Plzni, která mně tak trochu připomíná vzepětí Liberce, před deseti, patnácti lety. Podobně jsou na tom letos i v Německu, kde za Bayernem byla velká propast a dnes se o čelo tabulky pere více družstev. Osobně nevidím do strategií jednotlivých majitelů klubů, ale obecně si myslím, že zanedbávání vlastních odchovanců je chybou. Někdy cizinci nemají kvalitu domácích hráčů. Myslím, že český fotbal má dobře nastavenou práci s mládeží a v klubech je řada mladých kluků, kteří si šanci zaslouží,“ vzkazuje ze Slovenska Dušan Radolský, který bude hostem u mikrofonu na stadionu Miroslava Valenty sobotního ligového duelu 1.FC Slovácko – Sparta Praha. Zápas začíná v sobotu 1. prosince v 17.00 hodin a předzápasový program o půlhodiny dříve.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Šála konferenční liga 2021/22

Šála konferenční liga 2021/22
450 Kč

Baby tepláky Slovácko růžové

Baby tepláky Slovácko růžové
390 Kč

Kšiltovka Slovácko bílá pánská

Kšiltovka Slovácko bílá pánská
350 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 8 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 8 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Dnes naposledy na permanentku pátek, 23.07.2021 11:40
Dnes naposledy na permanentku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace