Reakce na vyjádření Jana Bergera v tisku

čtvrtek, 22. 1. 2009 16:25
Reakce na vyjádření Jana Bergera v tisku
mic_na_stadionu.jpg
Reakce 1.FC SLOVÁCKO na vyjádření Jana Bergera v tisku.

Ve čtvrtek vyšel v Deníku Sport rozhovor s dnes už bývalým hráčem 1.FC SLOVÁCKO Janem Bergerem, ve kterém se vyjadřuje k okolnostem svého odchodu a také ke svému působení v našem klubu. Protože autor článku pojal svůj materiál jednostranně a nedal prostor k reakci také našemu klubu, činíme tak prostřednictvím našich stránek.
 
„V první řadě chci uvést na pravou míru způsob, jakým byl pan Berger informován o umístění na transfer listinu. Do klubu jsem nastoupil 1. prosince , mužstvo pod vedením trenéra Jurkemika plnilo tréninkové dávky přechodného období a k mému překvapení Jan Berger v tuto dobu předčasně odejel na dovolenou přesto, že celé mužstvo pod vědomím podzimních neúspěchů trénovalo."
 
"Po rychlé analýze podzimního přínosu jednotlivců pro výkonnost mužstva jsem po dohodě s nově angažovaným trenerem Mazurou rozhodl umístit tohoto hráče, spolu s dvěma dalšími, na transfer listinu. Bylo jasné že změny jsou nutné k zastavení výkonnostního propadu mužstva. Tuto skutečnost mám ve zvyku oznamovat hráčům osobně, ale Bergrova měsíční nepřítomnost věc komplikovala."
 
"Po několika pokusech se mi podařilo získat kontakt s hráčem , který trávil svoji dovolenou v Indonésii. Sdělil jsem mu, že se s ním chci osobně sejít a probrat jeho budoucnost ve Slovácku. Oznámil mi, že se do České republiky vrací prakticky až za měsíc, tedy 4. ledna. Proto jsem jej o mém rozhodnutí informoval prostřednictvím telefonu. A to hlavně z důvodu jeho osobního zájmu, aby se tuto skutečnost nedozvěděl při zahájení přípravy a měl prostor svoji situaci řešit."

"Samotná jednání o řešení mne utvrdila, že vůle k řešení ze strany hráče byla velmi jednostranná. Svůj postup, a tím i postup celého klubu, považuji v komunikaci s Janem Bergerem za zcela profesionální a vzhledem ke zkušenostem, které za léta mého působení ve fotbale mám, i standardní.“
 
"Dokladem toho je, že hráči dosažitelní (Psohlavec a Ineman) byli o této skutečnosti mnou informováni osobně," popisuje způsob oznámení Bergrovi o přeřazení na transfer listinu ředitel 1.FC SLOVÁCKO Vladimír Krejčí, který přidává také zdůvodnění toho, proč byl hráč umístěn na transfer listinu.
 
„Jan Berger přišel do klubu jako hráč, který se měl stát vůdčí osobností mužstva, jak na hřišti, tak i mimo něj. Měl jsem možnost vidět řadu podzimních duelů 1.FC SLOVÁCKO. Proto mohu jednoznačně říci, že tuto roli nenaplnil. Svým přístupem měl být tahounem mužstva a příkladem pro mladé hráče, kterých bylo a je v mužstvu celá řada. Už to, jak vyhodnotil situaci po zpackaném podzimu a předčasně odjel na dovolenou, dokazuje, že tuto svoji roli zřejmě ani nepochopil."
 
"Ve správnosti našeho kroku nás utvrzuje i jeho vyjadřování na adresu trenérů. Ať už pana Jurkemika či současného trenéra pana Mazury. Skutečný profesionál trenéry nehodnotí, ten respektuje jejich rozhodnutí a snaží se je co nejlépe realizovat na hřišti. Jestliže prohlásí hráč, že se kolektiv “zabejčil“ proti trenérovi, tak je to jen vrcholná ukázka neprofesionálního přístupu vůdčí osobnosti mužstva a jenom to potvrzuje správnost našeho kroku, vyřadit jej z kádru. Jan Berger se ve svém rozhovoru dotýká profesionalismu. Mám však dojem, že svoje angažmá v našem klubu pojal jako výlet na Slovácko ze svého oblíbeného Švýcarska,“ říká ředitel 1.FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před hodinou
> všechna videa
FANSHOP
Peněženka

Peněženka
490 Kč

Zimní čepice Jeden kraj jeden klub

Zimní čepice Jeden kraj jeden klub
290 a 390 Kč

Magnetka

Magnetka
20 Kč

Kšiltovka Nike bílá

Kšiltovka Nike bílá
390 Kč

Půllitr Slovácko pískovaný

Půllitr Slovácko pískovaný
390 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Ohlasy po zápase v Liberci před 9 hodinami
Ohlasy po zápase v Liberci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci neděle, 21. 4. 2019 19:56
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

Bod z Liberce odvál třetí pokutový kop neděle, 21. 4. 2019 19:03
Bod z Liberce odvál třetí pokutový kop

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem neděle, 21. 4. 2019 10:00
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

VIDEO: Magazín před zápasem v Liberci sobota, 20. 4. 2019 08:11
VIDEO: Magazín před zápasem v Liberci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace