Ředitel klubu Vladimír Krejčí k závěru sezony

neděle, 27. 4. 2014 13:22
Rozhovor s ředitelem 1. FC Slovácko,a.s. Vladimírem Krejčím na téma závěr sezóny GL 2013/14
krejci160512.jpg

Jak hodnotíte průběh sezóny před jejím závěrem?
Z mého pohledu se musím vrátit na začátek. To znamená východiskem k mému hodnocení je stanovení cílů, které si klub před zahájením jarní části sezóny dal, v této souvislosti mohu konstatovat, že jsme spokojeni.

Co to znamená konkrétně?
Hlavní cíle u A-týmu, které jsme si určili, bylo navázat výsledkově na podzimní část soutěže (což se nám v minulosti nedařilo) a hlavně potěšit domácího diváka hrou i výsledkem. V tomto bodě může panovat naprostá spokojenost, vždyť z pěti domácích utkání jsme 4 vyhráli a pouze jeden se Spartou prohráli, se skorem 10:2, přičemž utkání se Spartou bylo oslavou fotbalu.

Přesto, může být i s něčím nespokojenost?
Rezervy máme. Některé utkání jako v Příbrami nebo v Liberci jsme měli dobře rozehrané, ale vlivem jak našeho výkonu, tak dalších okolností, jsme je nedotáhli do konce. Je zajímavé si uvědomit, že právě remíza s Libercem by nás reálně posunula k bojům o čtvrté místo, které by bylo největším historickým úspěchem klubu, a při určitém vývoji v soutěži domácího poháru by čtvrté místo mohlo znamenat i účast v evropských soutěžích.

Ještě není konec sezóny. Co se dá očekávat od závěru?
My budeme určitě pokračovat v naši práci. Nechceme se nechat uspat dílčím úspěchem. I když si jej rádi užíváme. Budeme dál trpělivě pracovat na zvyšování úrovně herních kvalit týmu. Cílem je vždy vyhrát, předvést výkon, za který se nemusíme stydět. Mrzí mě, že jsme národ, který neustále podléhá spekulacím a v našem případě se vždy před utkáními s týmy, které jsou ohroženy sestupem, objeví řada spekulací. Bohužel proti tomu není jiná obrana než všechna tato utkání vyhrávat, a to se nám na jaře daří. Věřím, že si proto tento tým zaslouží důvěru a podporu diváků a příznivců a to nejenom, když se mu daří. Důkazem toho, že se nemáme za co stydět, je momentální pozice nejlepšího moravského týmu. Tyto výsledky nejlépe hodnotí práci klubu.

Nemohu se nezeptat: Jak vnímáte poslední události v hledišti v souvislosti s přijetím nových zpřísněných opatření ze strany FAČR?
Tento problém má dvě roviny. Ta první je, že nové striktní posuzování chování fans bylo přijato uprostřed soutěže a umožňuje různé výklady na různých stadionech. Například posuzování těchto jevů při derby Sparty se Slavií v Praze, bylo odlišné od utkání Slovácka se Sigmou Olomouc v Uherské Hradišti. To potom vytváří třecí plochy a problém. Ligovému shromáždění byly tyto závěry předloženy ke schválení respektive k potvrzení bez předchozí diskuse. A bohužel Ligové shromáždění nedokázalo adekvátně reagovat, pouze věc vzalo na vědomí respektive odsouhlasilo svoji většinou. V praxi to u diváků vyvolalo značný odpor, přičemž stejného výsledku jsme mohli dosáhnout opačnou cestou, např. pozitivní motivací, aktivní prevencí, prostě vtažením diváka do našich problémů. Represe ještě nikdy nic nevyřešila a bohužel je tomu tak i dnes. Druhá rovina je právě reakce diváka respektive fans. Bohužel je veskrze opačná než si autoři opatření představovali a kluby na to tvrdě doplácejí. V našem případě, kdy v utkání s Olomoucí místo toho abychom si užili vítězství, jsme byli svědky toho, že fans prakticky vůbec nezajímala podpora našeho mužstva ani výsledek, ale výhradně se soustředili na protesty, které ve svém důsledku poškodili samotné hráče domácího klubu, tím že se nemohli koncentrovat na hru, ale i klub samotný, který půjde jistě znovu před DK a čekají ho tvrdé tresty. Tato "podpora" se nám opravdu nelíbí. Jenom pro dokreslení chci zdůraznit jeden moment. Klub zpracoval a rozjel za účasti a podpory okresních fotbalových svazů regionu a KFS Zlín projekt na podporu návštěvnosti mladých fotbalistů všech výkonnostních úrovní při ligových utkání na stadionu Slovácka. Vyčlenili jsme pro tento účel část tribuny D a na první utkání s Olomoucí v rámci tohoto projektu přijelo asi 60 dětí, sportující mládeže. Byl jsem opravdu nadšen, když i přes všechny události to byl právě tento “kotel dětí” , který skandoval Slovácko do toho. Obrázek si udělejte každý sám.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 13. 10. 2019 19:31
> všechna videa
FANSHOP
Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Na Karvinou by měla platit aktivní hra před 4 hodinami
Na Karvinou by měla platit aktivní hra

Havlík: Po výhře je pauza příjemnější úterý, 15. 10. 2019 17:35
Havlík: Po výhře je pauza příjemnější

Juniorka prohrála na Vrchovině pondělí, 14. 10. 2019 13:24
Juniorka prohrála na Vrchovině

Sadílek: Věřím, že nás poženou diváci sobota, 12. 10. 2019 22:00
Sadílek: Věřím, že nás poženou diváci

V pátek předprodej na ČESKO - SKOTSKO středa, 9. 10. 2019 08:45
V pátek předprodej na ČESKO - SKOTSKO

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace