Reinberk: Podpora diváků bude chybět

čtvrtek, 12.03.2020 08:50
Reinberk: Podpora diváků bude chybět
reinberk180220.jpg

Slovácko v jarní části soutěže dostalo pouze jednu branku, když podlehlo ostravskému Baníku 0:1. V zápase se Mladou Boleslaví, Slavií a Teplicemi udržela obrana čisté konto a ani v poháru Slovácko neinkasovalo. Liberci však Slovácko podlehlo na penalty. 

Poslední utkání v Teplicích sice Slovácko ve druhém poločase jasně dominovalo, ale branka domácího týmu byla zakletá.

„Vzhledem k průběhu utkání je bod z Teplic málo. Ve druhém poločase jsme měli dvě velké šance, Navrátila a Zahustela. Kdybychom je proměnili, tak jedeme domů se třemi body,“ vrací se k utkání v Teplicích obránce Petr Reinberk.

I když Slovácko mělo v nohách těžké utkání se Slavií a pohárovou bitvu s Libercem, která se nerozhodla ani v prodloužení, tak to bylo Slovácko, které mělo více sil.

„Nepřekvapuje mě, že jsme to po fyzické stránce zvládli a měli dost sil i ve druhém poločase, protože vím, co máme natrénováno, a že z toho můžeme těžit. Druhá věc je, že jsem za poslední dobu neviděl takové Teplice. Vždy se nám tam hrálo těžko. O to větší škoda je, že jsme nepřivezli 3 body,“ pokračuje obránce Slovácka, kterému nezatrnulo ani v posledních minutách utkání, kdy po jednom z brejků domácích přezkoumával sudí situaci pomocí technologie VAR.

„Já už jsem byl v tu dobu na lavičce a ani jsem to neviděl. Někdo tam jen říkal, že tam šlo o úder. Na penaltu jsme tam nic neviděli, takže obavy z penalty nebyly,“ vysvětluje Reinberk.

V nadcházejícím kole čeká Slovácko moravské derby s Olomoucí, která v Jarní části výsledkově ožila.

„Bude to náročný zápas. Mají dobré výsledky a postoupili i v poháru, ale doma můžeme hrát s každým, potvrdilo se to i v zápase se Slavií, i když to byl specifický zápas. Doma se však nemusíme bát nikoho,“ zdůrazňuje a jedním dechem dodává, že na druhou stranu chybět bude podpora diváků.

„Je to velká škoda, protože tady fanoušci chodí a poslední dva zápasy přišlo vždy přes sedm tisíc diváků, byla skvělá kulisa, ti diváci nás prostě ženou. Hrát před prázdnými tribunami, je jak nějaký trénink, nebo přátelský zápas. Není to prostě ono, ale nezbývá, než to respektovat,“ říká k uzavření stadionu kvůli koronaviru. Navzdory tomu se Slovácko intenzivně připravuje na nepříjemného soupeře z Hané.

„Je to úplně jiný tým jak na podzim, ale mělo by na ně platit to, co na ostatní soupeře. Náročný styl, hodně běhání a vyhrávat osobní souboje. Z toho pak můžeme těžit,“ říká Reinberk.

Slovácko v jarní části získalo pět bodů. Kromě domácí prohry s Baníkem v dalších čtyřech zápasech neinkasovalo. Mrzí však vyřazení z poháru.

„Pohár nás mrzí a bodů asi taky mohlo být více, ale zase porazili jsme Slavii, takže to bereme tak jak to je. Pozitivní je, že poslední tři zápasy jsme nedostali branku a s pohárem jsou to čtyři utkání plus prodloužení. Na druhou stranu v koncovce by to chtělo více štěstí,“ dodává Reinberk.


Článek je přiřazen k hráči: Petr Reinberk.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Půllitr vroubkovaný

Půllitr vroubkovaný
179 Kč

Odznak Slovácko

Odznak Slovácko
49 Kč

Šusťáková bunda Puma modrá

Šusťáková bunda Puma modrá
1890 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko veze tři body z Liberce před 27 minutami
Slovácko veze tři body z Liberce

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 8 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 8 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace