Reinberk: Podpora diváků bude chybět

čtvrtek, 12.03.2020 08:50
Reinberk: Podpora diváků bude chybět
reinberk180220.jpg

Slovácko v jarní části soutěže dostalo pouze jednu branku, když podlehlo ostravskému Baníku 0:1. V zápase se Mladou Boleslaví, Slavií a Teplicemi udržela obrana čisté konto a ani v poháru Slovácko neinkasovalo. Liberci však Slovácko podlehlo na penalty. 

Poslední utkání v Teplicích sice Slovácko ve druhém poločase jasně dominovalo, ale branka domácího týmu byla zakletá.

„Vzhledem k průběhu utkání je bod z Teplic málo. Ve druhém poločase jsme měli dvě velké šance, Navrátila a Zahustela. Kdybychom je proměnili, tak jedeme domů se třemi body,“ vrací se k utkání v Teplicích obránce Petr Reinberk.

I když Slovácko mělo v nohách těžké utkání se Slavií a pohárovou bitvu s Libercem, která se nerozhodla ani v prodloužení, tak to bylo Slovácko, které mělo více sil.

„Nepřekvapuje mě, že jsme to po fyzické stránce zvládli a měli dost sil i ve druhém poločase, protože vím, co máme natrénováno, a že z toho můžeme těžit. Druhá věc je, že jsem za poslední dobu neviděl takové Teplice. Vždy se nám tam hrálo těžko. O to větší škoda je, že jsme nepřivezli 3 body,“ pokračuje obránce Slovácka, kterému nezatrnulo ani v posledních minutách utkání, kdy po jednom z brejků domácích přezkoumával sudí situaci pomocí technologie VAR.

„Já už jsem byl v tu dobu na lavičce a ani jsem to neviděl. Někdo tam jen říkal, že tam šlo o úder. Na penaltu jsme tam nic neviděli, takže obavy z penalty nebyly,“ vysvětluje Reinberk.

V nadcházejícím kole čeká Slovácko moravské derby s Olomoucí, která v Jarní části výsledkově ožila.

„Bude to náročný zápas. Mají dobré výsledky a postoupili i v poháru, ale doma můžeme hrát s každým, potvrdilo se to i v zápase se Slavií, i když to byl specifický zápas. Doma se však nemusíme bát nikoho,“ zdůrazňuje a jedním dechem dodává, že na druhou stranu chybět bude podpora diváků.

„Je to velká škoda, protože tady fanoušci chodí a poslední dva zápasy přišlo vždy přes sedm tisíc diváků, byla skvělá kulisa, ti diváci nás prostě ženou. Hrát před prázdnými tribunami, je jak nějaký trénink, nebo přátelský zápas. Není to prostě ono, ale nezbývá, než to respektovat,“ říká k uzavření stadionu kvůli koronaviru. Navzdory tomu se Slovácko intenzivně připravuje na nepříjemného soupeře z Hané.

„Je to úplně jiný tým jak na podzim, ale mělo by na ně platit to, co na ostatní soupeře. Náročný styl, hodně běhání a vyhrávat osobní souboje. Z toho pak můžeme těžit,“ říká Reinberk.

Slovácko v jarní části získalo pět bodů. Kromě domácí prohry s Baníkem v dalších čtyřech zápasech neinkasovalo. Mrzí však vyřazení z poháru.

„Pohár nás mrzí a bodů asi taky mohlo být více, ale zase porazili jsme Slavii, takže to bereme tak jak to je. Pozitivní je, že poslední tři zápasy jsme nedostali branku a s pohárem jsou to čtyři utkání plus prodloužení. Na druhou stranu v koncovce by to chtělo více štěstí,“ dodává Reinberk.


Článek je přiřazen k hráči: Petr Reinberk.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 12.03.2020 09:57
> všechna videa
FANSHOP
Teplaková souprava

Teplaková souprava
1190 a 1490 Kč

Kšiltovka modrá dětská

Kšiltovka modrá dětská
299 Kč

Tričko Slovácko Navy

Tričko Slovácko Navy
290 a 390 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Kšiltovka Slovácko bílá pánská

Kšiltovka Slovácko bílá pánská
350 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje včera, 08:18
Matěj Kovář: Progres mě strašně motivuje

Čivič: Slovácko mi dalo zázemí rodiny čtvrtek, 26.03.2020 07:30
Čivič: Slovácko mi dalo zázemí rodiny

Patrik Šimko: Chybí nám sranda v kabině středa, 25.03.2020 06:40
Patrik Šimko: Chybí nám sranda v kabině

Trénujeme individuálně a čekáme, co bude čtvrtek, 19.03.2020 00:05
Trénujeme individuálně a čekáme, co bude

Informace ke vstupenkám a permanentkám pátek, 13.03.2020 09:40
Informace ke vstupenkám a permanentkám

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace