Remíza s Trenčínem

sobota, 29. 1. 2011 17:38
1.FC Slovácko - AS Trenčín 2:2 (0:0)
Branky: 51. V. Valenta z pen., 55. J. Valenta - 53. Depetris z pen., 90. Horváth z pen.
Sestava 1. poločas: Heča - Kubáň, Mezlík, Košút, Starý - Hlůpik, Kordula, Cissé, Volešák - Švancara, Szmek (32. Fujerik).
2. poločas: Motalygo - Kuncl, Kordula, Mezlík, Nešpor - J. Valenta, Perůtka, V. Valenta, Urbánek - Fujerik, Nestorovski.

První půl hodinu se na kunovické Bělince hrálo mezi šestnáctkami a dvě stovky diváků se spíše nudily. V závěru poločasu se dostal do několika slibných šancí suveréní lídr slovenské první ligy, který působil velmi dobrým dojmem.

Pravý vzruch nastal až po změně stran. Skóre otevřel v 51. minutě V. Valenta, který proměnil přísnou penaltu za ruku v šestnáctce. Sudí Adámek si zřejmě přísnost svého verdiktu uvědomil a už za dvě minuty zapískal podobnou penaltu na druhé straně a Depetris z ní srovnal. Za další dvě minuty založil J. Valenta rychlou akci, přes Fujerika se k němu míč vrátil do šestnáctky a s pomocí teče znovu získal vedení pro Slovácko. Domácí po té ovládli hru a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Jenže ani ty nejvyloženější nedokázali proměnit nebo se jim do rány postavila tyč hostující brány.

Největší příležitost na zvýšení skóre měl v 70. minutě Fujerik, který neproměnil další pokutový kop. I po neproměněné penaltě pokračoval festival zahozených šancí domácích. Když už se zdálo, že vítězství zůstane doma, hlavní sudí Adámek vymyslel další penaltu, tentokrát proti domácím a trenčínský Horváth vyrovnal na konečných 2:2.