Rozhovor s Dušanem Melichárkem

pondělí, 17. 12. 2012 09:35
Rozhovor s Dušanem Melichárkem
melicharek171212.jpg

Je odchovancem Fotbalové Akademie 1.FC Slovácko, ale v mladé věku odešel do zahraničního angažmé, kde nahlédl i do fotbalové Evropy. Před rokem se Dušan melichárek rozhod, že se vrátí domů na Moravu, aby se stal jedničkou svého mateřského klubu.

Dá se říct, že je to rok, co jste se vrátil do Slovácka, jak ten návrat po roce hodnotíte?
Vesměs pozitivně, i když našel bych na sobě chyby, pokud bych měl mluvit o výkonnosti. Po letech jsem se vrátil domů a musím říct, že v kabině je dobrá parta. Trávíme spolu mnohem více času. To jsem například v Malmo nezažil. Máme tady s klukama více společných akci, což je výborné pro celý kolektiv, protože to stmeluje partu.

Jaké bylo rvát se o post jedničky po tvém návratu?
Když jsem přicházel, tak jsem si byl vědomý toho, že Mira tu má absolutní pozici jedničky, ale já jsem říkal již na začátku že jsem se sem došel poprat o místo jedničky a za tím jsem si šel. Sice mě přibrzdilo zranění, ale nebál jsem se toho.

Je nějaký rozdíl v chytání ve Švédsku a Česku?
Pro gólmana je to podobné. Není to tak že jedna soutěž je horší druhá lepší. Švédsko a Česko je na podobné úrovni. Rozdíl byl snad v tom, že Malmo hrálo o špičku a práce tam bylo možná trochu méně. I když na druhou strany tady pomáhá při bránění výborně celý tým. Každý brankář má navíc raději, když na něho nějaké ty střely za zápas jdou, než když je to o jedné dvou střelách.

Který zápase se vám podařil a je nějaký na který byste nejraději zapomenul?
Že bych chtěl na některý vyloženě zapomenou to ne. já Jsem rád za každý zápas který chytám. Mrzí mě prohra na Baníku a remíza v Budějovicích, ale to beru jako týmově, měli jsme mít z těchto zápasů víc než jenom bod. Když bych měl jmenovat zápas, který se mi povedl, tak by to byl zápas se Slavií, když jsme sice vyhráli jednoznačně 3:0, ale na začátku jsem tam měl dost práce.

Vládne po podzimu v kabině spokojenost?
Začátek nám nevyšel a můžeme tak být relativně spokojeni. Relativně říkám proto, že jsme mohli mít i více bodů. Tabulka je našlapaná a na jaro to bude znovu boj, na což se musíme v zimní přestávce dobře připravit.

Nyní máte volno, jak ho trávíte a nechystáte se někam za teplem?
Byl jsem s přítelkyní na pár dní v Praze na nákupy a vychutnat si vánoční atmosféru, protože v Hradišti nesmyslně vánoční trhy začínají týden před vánocemi.  Chtěl jsem letět do Londýna nebo do Paříže, ale máme mezi svátky rodinnou oslavu, takže nakonec budu s rodinou. Žádné létání za teplem nebude. Ale bude Vídeň, tam jezdím každý rok. No a samozřejmě bude i nějaké to trénování.

Jak to vůbec v pauze je, jak intenzivně se trénuje.
Já začínám dnes. Mám tam naplánovaný rotoped, výklus a samozřejmě posilovnu. Pak nějaký fotbálek, squash. Není to tak, že tři týdnu nebudu nic dělat, a pak skočím do tréninku. Musíme se hýbat i v pauze.

Jste odchovance Slovácka a s vámi hraje ligu i několik dalších odchovanců klubu, sledujete výsledky mládeže?
Je dobré, že klub je schopný vychovávat si vlastní hráče, kteří jsou schopní hrát ligu. Samozřejmě je důležité, aby ten tým byl doplněný o další zkušené hráče. Neříkám že chodím na dorost, ale vím, že je tam spousta šikovných hráčů, kteří se budou prát o ligovou kabinu. Z vlastních hráčů máme v kádru Kubáně, Daníčka, Hlúpika, Kováře, Trávníka a další mladé hráče, kteří se tlačí nahoru.

Máte do roku 2013 nějaké předsevzetí?
Předsevzetí ani ne. Spíš mám přání, abychom všichni byli zdraví, aby se nám dařilo, a abychom zase za rok byli všichni spokojení.


Článek je přiřazen k hráči: Dušan Melichárek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
před 9 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci pátek, 16. 11. 2018 08:00
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

MOL CUP: Slovácko prohrálo v Liberci 0:1 čtvrtek, 15. 11. 2018 19:18
MOL CUP: Slovácko prohrálo v Liberci 0:1

Nový trenér Svědík před prvním zápasem středa, 14. 11. 2018 22:00
Nový trenér Svědík před prvním zápasem

VIDEO: Ohlasy po zápase s Libercem pondělí, 12. 11. 2018 11:44
VIDEO: Ohlasy po zápase s Libercem

U19 a U17: Ve Zlíně prohra a výhra pondělí, 12. 11. 2018 11:39
U19 a U17: Ve Zlíně prohra a výhra

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace