Rozhovor s Dušanem Melichárkem

pondělí, 17.12.2012 09:35
Rozhovor s Dušanem Melichárkem
melicharek171212.jpg

Je odchovancem Fotbalové Akademie 1.FC Slovácko, ale v mladé věku odešel do zahraničního angažmé, kde nahlédl i do fotbalové Evropy. Před rokem se Dušan melichárek rozhod, že se vrátí domů na Moravu, aby se stal jedničkou svého mateřského klubu.

Dá se říct, že je to rok, co jste se vrátil do Slovácka, jak ten návrat po roce hodnotíte?
Vesměs pozitivně, i když našel bych na sobě chyby, pokud bych měl mluvit o výkonnosti. Po letech jsem se vrátil domů a musím říct, že v kabině je dobrá parta. Trávíme spolu mnohem více času. To jsem například v Malmo nezažil. Máme tady s klukama více společných akci, což je výborné pro celý kolektiv, protože to stmeluje partu.

Jaké bylo rvát se o post jedničky po tvém návratu?
Když jsem přicházel, tak jsem si byl vědomý toho, že Mira tu má absolutní pozici jedničky, ale já jsem říkal již na začátku že jsem se sem došel poprat o místo jedničky a za tím jsem si šel. Sice mě přibrzdilo zranění, ale nebál jsem se toho.

Je nějaký rozdíl v chytání ve Švédsku a Česku?
Pro gólmana je to podobné. Není to tak že jedna soutěž je horší druhá lepší. Švédsko a Česko je na podobné úrovni. Rozdíl byl snad v tom, že Malmo hrálo o špičku a práce tam bylo možná trochu méně. I když na druhou strany tady pomáhá při bránění výborně celý tým. Každý brankář má navíc raději, když na něho nějaké ty střely za zápas jdou, než když je to o jedné dvou střelách.

Který zápase se vám podařil a je nějaký na který byste nejraději zapomenul?
Že bych chtěl na některý vyloženě zapomenou to ne. já Jsem rád za každý zápas který chytám. Mrzí mě prohra na Baníku a remíza v Budějovicích, ale to beru jako týmově, měli jsme mít z těchto zápasů víc než jenom bod. Když bych měl jmenovat zápas, který se mi povedl, tak by to byl zápas se Slavií, když jsme sice vyhráli jednoznačně 3:0, ale na začátku jsem tam měl dost práce.

Vládne po podzimu v kabině spokojenost?
Začátek nám nevyšel a můžeme tak být relativně spokojeni. Relativně říkám proto, že jsme mohli mít i více bodů. Tabulka je našlapaná a na jaro to bude znovu boj, na což se musíme v zimní přestávce dobře připravit.

Nyní máte volno, jak ho trávíte a nechystáte se někam za teplem?
Byl jsem s přítelkyní na pár dní v Praze na nákupy a vychutnat si vánoční atmosféru, protože v Hradišti nesmyslně vánoční trhy začínají týden před vánocemi.  Chtěl jsem letět do Londýna nebo do Paříže, ale máme mezi svátky rodinnou oslavu, takže nakonec budu s rodinou. Žádné létání za teplem nebude. Ale bude Vídeň, tam jezdím každý rok. No a samozřejmě bude i nějaké to trénování.

Jak to vůbec v pauze je, jak intenzivně se trénuje.
Já začínám dnes. Mám tam naplánovaný rotoped, výklus a samozřejmě posilovnu. Pak nějaký fotbálek, squash. Není to tak, že tři týdnu nebudu nic dělat, a pak skočím do tréninku. Musíme se hýbat i v pauze.

Jste odchovance Slovácka a s vámi hraje ligu i několik dalších odchovanců klubu, sledujete výsledky mládeže?
Je dobré, že klub je schopný vychovávat si vlastní hráče, kteří jsou schopní hrát ligu. Samozřejmě je důležité, aby ten tým byl doplněný o další zkušené hráče. Neříkám že chodím na dorost, ale vím, že je tam spousta šikovných hráčů, kteří se budou prát o ligovou kabinu. Z vlastních hráčů máme v kádru Kubáně, Daníčka, Hlúpika, Kováře, Trávníka a další mladé hráče, kteří se tlačí nahoru.

Máte do roku 2013 nějaké předsevzetí?
Předsevzetí ani ne. Spíš mám přání, abychom všichni byli zdraví, aby se nám dařilo, a abychom zase za rok byli všichni spokojení.


Článek je přiřazen k hráči: Dušan Melichárek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 01.03.2021 07:02
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

Kartáček Slovácko

Kartáček Slovácko
190 Kč

Hrnek Slovácko logo

Hrnek Slovácko logo
190 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Musíme se s tím porvat včera, 12:52
Daníček: Musíme se s tím porvat

Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy čtvrtek, 04.03.2021 13:52
Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy

Sadílek: Byl to spíš centr než střela úterý, 02.03.2021 09:15
Sadílek: Byl to spíš centr než střela

VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií pondělí, 01.03.2021 07:00
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií neděle, 28.02.2021 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace