Rozhovor s Filipem Kubalou

pondělí, 9. 1. 2017 20:00
Rozhovor s Filipem Kubalou
kubala090117.jpg

Tak jako se v posledních letech stalo zvykem, zapojí se i na začátku této zimní přípravy do tréninku s A-týmem naši nadějní odchovanci. Tentokrát je to vedle Davida Machalíka a Jakuba Rezka také sedmnáctiletý reprezentant Filip Kubala. Zeptali jsme se ho na jeho pocity z aktuálně probíhající přípravy.

Filipe, s jakým osobním cílem jdeš do začátku zimní přípravy s A-týmem?
Samozřejmě je mým cílem přesvědčit svými výkony trenéry a zůstat v kádru Áčka i po zimní přípravě a postupně dostávat více a více příležitostí v ligových utkáních.

Jak všichni víme, ligovou premiéru jsi si odbyl na Spartě již před rokem a čtvrt. Je něco, co tě nyní ještě v kabině áčka překvapilo?
Většinu věcí jsem poznal již před rokem, kdy jsem byl poprvé součástí A-týmu ve dvou ligových utkáních. Ale stále objevuji nové věci, takže se nedá říct, že by mě už nic nepřekvapilo.

I když jsi věkem dorostenec, podzimní část jsi již strávil v juniorském týmu. Jak se ti dařilo ve třetí lize?
Větší část podzimu jsem vynechal kvůli zranění, takže jsem toho zase tolik neodehrál. V závěru podzimu jsem nastoupil ke dvěma utkáním, ve kterých jsem se gólově prosadil, takže jsem si alespoň zpříjemnil konec sezóny.

Byla utkání v MSFL náročnější než utkání v dorostenecké lize?
MSFL to už je dospělý fotbal, kde je všechno důraznější a působí zde již zkušení fotbalisté. Takže se dá říct, že jsou utkání oproti dorostenecké lize náročnější.

A kdybys měl porovnat třetí ligu s utkáním proti ManCity, které jsi hrál ještě v rámci letní přípravy?
Utkání s ManCity probíhalo v obrovské rychlosti a ve velkém tempu. Každý hráč byl skvěle technicky i rychlostně vybaven. Utkání nám ukázalo, jak velkou mají kvalitu hráči ze zahraničních velkoklubů a jestli se s nimi můžeme porovnávat. Utkání ve třetí lize jsou zase více důraznější a silovější. 

Filipe, i když máš našlápnuto ke kariéře fotbalového profesionála, studuješ náročné Gymnázium v Uherském Hradišti. Lze vůbec ještě skloubit školní povinnosti s fotbalem?
Abych řekl pravdu, je rok od roku složitější skloubit tréninkový proces včetně reprezentačních akcí se školou, ale určitě se to zvládnout dá. Pan ředitel našeho gymnázia i většina vyučujících jsou ke mně hodně vstřícní a snaží se mi vycházet maximálně vstříc, za což bych jim chtěl poděkovat. Během zimy je to vždy časově náročnější, ale jak říkám, zvládnout se to dá.

Na závěr se vrátím ještě trochu zpátky v čase a připomenu, že i když jsi ve Slovácku od 14 let, pocházíš ze Smilovic, které leží nedaleko Třince. Jak jsi zvládal přechod ze severu Moravy sem k nám na jih již v tak raném věku?
Bylo to před třemi lety, kdy jsme se rozhodli, že budu působit na Slovácku. První rok byl trošku komplikovanější, protože jsem ještě studoval na Gymnáziu v Třinci, takže jsem 2x týdně dojížděl na tréninky a utkání. Nyní už to tak složité není, protože již zde bydlím. Strašně moc mi pomáhají rodiče, čehož si nesmírně vážím a chtěl bych jim za to poděkovat. Jinak by to bylo pro mně mnohem těžší.

Bylo někdy období, kdy jsi litoval přechodu do Slovácka?
Nikdy jsem takové období ani pocity neměl. Jsem rád, že jsem sem mohl přestoupit a působit v tomto klubu. Byl to pro mě velký krok vpřed, dále se zde mohu fotbalově rozvíjet, takže si toho nesmírně vážím.

Filipe, děkujeme a přejeme ti hodně prvoligových gólů v dresu Slovácka.  
Taky děkuji.


Článek je přiřazen k hráči: Filip Kubala.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 20. 5. 2019 19:34
> všechna videa
FANSHOP
Peněženka

Peněženka
490 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
790 Kč

Dres replika modrý

Dres replika modrý
490 a 590 Kč

Kšiltovka modrá dětská

Kšiltovka modrá dětská
299 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Dres replika folklórní

Dres replika folklórní
600 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím včera, 10:50
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím

Víkendové výsledky mládežnických celků úterý, 21. 5. 2019 11:25
Víkendové výsledky mládežnických celků

Juniorka porazila Mladou Boleslav pondělí, 20. 5. 2019 18:28
Juniorka porazila Mladou Boleslav

Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon neděle, 19. 5. 2019 09:13
Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon

VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle sobota, 18. 5. 2019 20:29
VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace