Rozhovor s Janem Lukášem

středa, 5. 9. 2012 09:25
Rozhovor s Janem Lukášem
lukas050912.jpg

Ještě před dvěma lety hrál fotbal jen pro radost. Chodil do práce a tréninky stíhal na poslední chvíli. V sobotu rozhodl o výsledku utkání 6. kola Gambrinus ligy na půdě Příbrami, kde Slovácko zvítězilo díky trefě Jana Lukáše, který po dvou minutách na hřišti zajistil Slovácku tři body.

Kde jste vlastně začínal s fotbalem?
Začínal jsem v Biskupicích u Luhačovic, kde jsem dával hodně branek, a tak jsem přešel ve třinácti letech do Zlína, kde jsem byl až po devatenáctku. Tam jsem však nedostával tolik příležitostí a hrál jsem na jiném postu, než na který jsem byl zvyklý. Když jsem měl přecházet do juniorky, tak mně řekli, že pro ně jsem nezajímavý hráč a tak jsem s fotbalem na rok úplně skončil.

Jak těžké bylo takové rozhodnutí učinit?
Dával jsem do toho všechno a byl jsem z toho hodně otrávený, proto jsem byl odhodlaný s fotbalem skončit. Rok jsem nehrál fotbal, netrénoval, nedělal vlastně nic.

A co vás k návratu na zelený pažit přemluvilo?
K fotbalu jsem se vrátil vlastně, když mě kamarád přemluvil, že by potřebovali do Luhačovic útočníka. Tak jsem to šel zkusit a hrál jsem Krajský přebor. Dokonce jsme spadli do 1.A třídy. Naštěstí jsme postoupili hned zpátky. Dával jsem hodně branek a dostal jsem novou chuť do fotbalu a přidával jsem si.

Cítil jste, že se zlepšujete a že by to mohlo být ještě na vyšší soutěž?
Trénoval jsem i individuálně a pan Neradil mě výborně připravil. Dostal jsem se do výběru amatérů na Mistrovství Evropy a od té doby jsem začal přemýšlet nad tím, že bych to ještě zkusil na profi úroveň.

Když jste byl amatér, tak jste chodil normálně do práce?
Přesně tak. Taťka má stavební firmu, tak jsem pracoval manuálně. Vstával jsem v pět ráno a dělali jsme do pozdního odpoledne a mnohdy jsem stíhal tréninky opravdu velmi těžko. Bylo to krušné období

Být fotbalistou je asi pohodlnější?
Určitě je pohodlnější být fotbalistou a možná je dobře, že jsem si tím vším prošel a zjistil jsem, jak to je. Člověk pak má jiné hodnoty.

Ve Slovácku jste byl nejprve na testech, jak to probíhalo?
Na Slovácku jsem začínal v juniorce, se kterou jsem trénoval a hrál přípravné zápasy pod vedením trenéra Palinka. Nejprve to vypadalo, že tu nezůstanu, ale v posledním přípravném zápase na Slovensku jsem dal dvě branky a nakonec jsem ve Slovácku zůstal

První šance přišla loni na Bohemce a hned asistence...
Přesně tak, hned jsem nahrál na gól Došanovi. Měl jsem velkou radost. Pak přišla druhá nahrávka v domácím zápase s Budějovicemi, ale gól se mi vstřelit nepodařilo. Přišlo to až nyní a doufám, že to nebyla branka zdaleka poslední

Minulý týden jste zažil brankové hody, čekal jste to?
To určitě ne. Byl to opravdu úrodný týden. Dal jsem tři branky v pohárovém zápase v Brumově. Trefil jsem se i za béčko a skóroval jsem i v Příbrami. Na druhou stranu vím, že musím zůstat nohama na zemi a že musím makat dál.

Snažíte se zakončovat, znamená to. že si více věříte?
Je pravda, že jsem si začal více věřit, snažím se hodně zakončovat. Někdy to vyjde, někdy ne. Zrovna v zápase v Příbrami jsem v poslední minutě nezakončil zrovna ideálně a hráči mně to vytýkali.

Udělal byste to teď jinak?
Ano, teď bych to trefil (smích).

A jaké máte další cíle?
Já bych chtěl dávat branky. Každý má nějaké sny. Já bych chtěl být nejlepší střelec týmu a zajistit Slovácku co nejvíc bodů. Doufám, že dám co nejdříve branku na domácím stadionu, abych si vychutnal tu radost s našimi fanoušky

Nakousl jste fanoušky, jak vnímáte atmosféru při zápasech?
Hrát doma to je fantazie. Teď v Příbrami bylo pár diváků a o atmosféru se starali naši diváci. Doma je to pak úplně jiné. Je to prostě nádhera hrát doma. Hlavně když hrajeme na branku, jak je kotel, tak je to opravdu velmi povzbuzující. Když třeba máme šance a ti lidi cítí, že teď by to mohlo přijít a ženou nás dopředu. To je velmi příjemné.

Začátek sezony nám nevyšel, ale poslední zápasy nám naopak vyšly. Teď nás čekají dva zápasy doma. Jak vidíte šance Slovácka?
Začátek sezóny nám vůbec nevyšel. Teď se podařily dvě výhry a doufám, že v tom budeme pokračovat. Samozřejmě víme, že nás nečekají jednoduché zápasy, ale po reprezentační přestávce hrajeme dvakrát doma a nějaké body bychom uhrát měli. V loňské sezóně jsme dokázali jak Boleslav, tak i Jablonec porazit. Kéž by se nám to podařilo znovu.Článek je přiřazen k hráči: Jan Lukáš.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
čtvrtek, 15. 11. 2018 19:59
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Propiska

Propiska
45 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci pátek, 16. 11. 2018 08:00
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

MOL CUP: Slovácko prohrálo v Liberci 0:1 čtvrtek, 15. 11. 2018 19:18
MOL CUP: Slovácko prohrálo v Liberci 0:1

Nový trenér Svědík před prvním zápasem středa, 14. 11. 2018 22:00
Nový trenér Svědík před prvním zápasem

VIDEO: Ohlasy po zápase s Libercem pondělí, 12. 11. 2018 11:44
VIDEO: Ohlasy po zápase s Libercem

U19 a U17: Ve Zlíně prohra a výhra pondělí, 12. 11. 2018 11:39
U19 a U17: Ve Zlíně prohra a výhra

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace