Rozhovor s Markem Havlíkem

pondělí, 13. 10. 2014 16:00
Rozhovor s Markem Havlíkem
havlik131014.jpg

V zápase s Baníkem dostal důvěru záložník Marek Havlík, který v ligovém zápase zaznamenal branku a v pohárovém utkání na půdě Baníku si připsal asistenci při vedoucí brance Slovácka. Talentovaný záložník má nyní cíl probojovat se do základní sestavy Slovácka.

Máme za sebou třetinu soutěže, jak z vašeho pohledu hodnotíte počínání Slovácka?
Povedly se nám hlavně domácí zápasy. Začali jsme bohužel smolnou porážkou se Slavií, ale pak jsme doma hráli dobře a našim fanouškům se fotbal musel líbit. Bohužel výsledkově nám nevyšel zatím náš poslední zápas s Baníkem, kdy jsem si připsal první ligovou trefu, která však nakonec k bodovému zisku nevedla. Největší škoda je, že máme rozdílné výsledky doma a venku. Zatím co v domácím prostředí se nám daří předvádět ofenzivní fotbal s mnoha šancemi, tak venku je to přesně naopak.

Čím to podle vás je?
Nejspíš je to o hlavách. Doma se nám prostě hraje líp. Máme v zádech fanoušky a známe každý metr hřiště a myslím, že i soupeři sem jedou s určitou obavou.

V posledních dvou zápasech jste nastoupil v základní sestavě. V lize jste dal Baníku svou první ligovou branku a v poháru jste nahrával na gól. Jaké jsou vaše pocity z těchto zápasů?
Pocity mám dobré, protože zápasy se mi podařily a doufám, že jsem splnil očekávání, které do mě trenér vkládal. Cíl mám samozřejmě udržet se v sestavě, takže pořád makat. Vím, že konkurence na mém postu je veliká, ale s tím jsem do toho šel, a proto musím pořád naplno makat. Na druhou stranu v kabině je super parta, takže po této stránce to všechno funguje.

Do Slovácka jste přišel z Kroměříže, ale měli jste nakročeno do italského Bari. Nelitujete, že jste nevyzkoušel angažmá v cizině?
Je pravda, že jsem mohl hrát v Itálii, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat doma a něco nejprve dokázat ve Slovácku. Hrával jsem za Kroměříž a měl jsem nabídku z Olomouce a ze Slovácka, nakonec jsem se po konzultaci s agentem Nehodou rozhodl pro Slovácko.

Jak se vám hraje na stadionu v Uherském Hradišti? A byl jste při prvním zápase nervózní?
Tady se hraje super. Jsou tady výborní fanoušci a při zápasech tady panuje velmi dobrá atmosféra. Poslední zápas s ostravským Baníkem byl fantastický z obou stran. Přišlo dost lidí a hrálo se v bouřlivém prostředí. Musím se přiznat, že pokaždé když nastupuji, tak jsem nervózní, ale vždycky to ze mě po pár okamžicích spadne a zápas s Baníkem jsem si užíval. O to více mě pak mrzela branka v poslední minutě. Bod by za dané situace měl svou cenu.

Po lize jsme hráli s Baníkem i pohár, tentokrát na jejich půdě, jak pohárový zápas hodnotíte?
V poháru to máme solidně rozehrané. Dovézt si z venkovního utkání remízu se vstřelenou brankou je dobrý výsledek. Chceme si to samozřejmě doma pohlídat a dostat se do jarní části poháru. Nicméně odveta je až na konci října. Mezi tím nás čekají ještě dva ligové zápasy.

V závěru nás čeká docela těžký los a v posledních dvou domácích zápasech nás čeká Plzeň a Sparta, jak se na utkání těšíte?
Já chci vyhrát každý zápas. Je pravda, že nás čekají těžké zápasy, ale nemyslím si, že jsme v nich bez šance. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme uspět. Takže doma to samé bude platit proti Plzni a Spartě. Ale nepředbíhejme. Teď je před námi Liberec, takže se musíme v první řadě soustředit právě na něj.

Minulý týden se liga nehrála kvůli reprezentační přestávce, jak jste se v ní připravovali a sledovali jste zápas s Tureckem?
Hráli jsme pohár, takže v reprezentační přestávce jsme se normálně připravovali na utkání v Ostravě. V sobotu dopoledne jsme měli trénink, a pak jsme měli zbytek víkendu volný. Reprezentační zápas s Tureckem jsem samozřejmě sledoval a s přítelkyní se budu dívat i dnes na utkání v Kazachstánu. Zatím se to pro naše reprezentanty vyvíjí dobře. Měli  jsme v zápase s Tureckem i docela štěstí, ale to k fotbalu prostě patří. Sledoval jsem pak i zápasy kluků ze Slovácka v mládežnických reprezentacích.

I vy jste byl na seznamu náhradníků reprezentace ČR U19. Je vaší touhou reprezentovat? 
Kdo by se nechtěl dostat do reprezentace. Ale tam vede cesta pouze přes pravidelné hraní v první lize. Takže musím dál makat a pak se uvidí.


Článek je přiřazen k hráči: Marek Havlík.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
včera, 15:24
> všechna videa
FANSHOP
Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko v generálce remizovalo 1:1 sobota, 14. 7. 2018 17:45
Slovácko v generálce remizovalo 1:1

V pondělí setkání s ředitelem klubu pátek, 13. 7. 2018 06:15
V pondělí setkání s ředitelem klubu

Se Spartakem Moskva těsná prohra 0:1 středa, 11. 7. 2018 20:05
Se Spartakem Moskva těsná prohra 0:1

Irakli na odchodu ze Slovácka středa, 11. 7. 2018 07:50
Irakli na odchodu ze Slovácka

VIDEO: Závěr přípravy je v plném proudu pondělí, 9. 7. 2018 13:16
VIDEO: Závěr přípravy je v plném proudu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace