Rozhovor s Markem Havlíkem

pondělí, 13. 10. 2014 16:00
Rozhovor s Markem Havlíkem
havlik131014.jpg

V zápase s Baníkem dostal důvěru záložník Marek Havlík, který v ligovém zápase zaznamenal branku a v pohárovém utkání na půdě Baníku si připsal asistenci při vedoucí brance Slovácka. Talentovaný záložník má nyní cíl probojovat se do základní sestavy Slovácka.

Máme za sebou třetinu soutěže, jak z vašeho pohledu hodnotíte počínání Slovácka?
Povedly se nám hlavně domácí zápasy. Začali jsme bohužel smolnou porážkou se Slavií, ale pak jsme doma hráli dobře a našim fanouškům se fotbal musel líbit. Bohužel výsledkově nám nevyšel zatím náš poslední zápas s Baníkem, kdy jsem si připsal první ligovou trefu, která však nakonec k bodovému zisku nevedla. Největší škoda je, že máme rozdílné výsledky doma a venku. Zatím co v domácím prostředí se nám daří předvádět ofenzivní fotbal s mnoha šancemi, tak venku je to přesně naopak.

Čím to podle vás je?
Nejspíš je to o hlavách. Doma se nám prostě hraje líp. Máme v zádech fanoušky a známe každý metr hřiště a myslím, že i soupeři sem jedou s určitou obavou.

V posledních dvou zápasech jste nastoupil v základní sestavě. V lize jste dal Baníku svou první ligovou branku a v poháru jste nahrával na gól. Jaké jsou vaše pocity z těchto zápasů?
Pocity mám dobré, protože zápasy se mi podařily a doufám, že jsem splnil očekávání, které do mě trenér vkládal. Cíl mám samozřejmě udržet se v sestavě, takže pořád makat. Vím, že konkurence na mém postu je veliká, ale s tím jsem do toho šel, a proto musím pořád naplno makat. Na druhou stranu v kabině je super parta, takže po této stránce to všechno funguje.

Do Slovácka jste přišel z Kroměříže, ale měli jste nakročeno do italského Bari. Nelitujete, že jste nevyzkoušel angažmá v cizině?
Je pravda, že jsem mohl hrát v Itálii, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat doma a něco nejprve dokázat ve Slovácku. Hrával jsem za Kroměříž a měl jsem nabídku z Olomouce a ze Slovácka, nakonec jsem se po konzultaci s agentem Nehodou rozhodl pro Slovácko.

Jak se vám hraje na stadionu v Uherském Hradišti? A byl jste při prvním zápase nervózní?
Tady se hraje super. Jsou tady výborní fanoušci a při zápasech tady panuje velmi dobrá atmosféra. Poslední zápas s ostravským Baníkem byl fantastický z obou stran. Přišlo dost lidí a hrálo se v bouřlivém prostředí. Musím se přiznat, že pokaždé když nastupuji, tak jsem nervózní, ale vždycky to ze mě po pár okamžicích spadne a zápas s Baníkem jsem si užíval. O to více mě pak mrzela branka v poslední minutě. Bod by za dané situace měl svou cenu.

Po lize jsme hráli s Baníkem i pohár, tentokrát na jejich půdě, jak pohárový zápas hodnotíte?
V poháru to máme solidně rozehrané. Dovézt si z venkovního utkání remízu se vstřelenou brankou je dobrý výsledek. Chceme si to samozřejmě doma pohlídat a dostat se do jarní části poháru. Nicméně odveta je až na konci října. Mezi tím nás čekají ještě dva ligové zápasy.

V závěru nás čeká docela těžký los a v posledních dvou domácích zápasech nás čeká Plzeň a Sparta, jak se na utkání těšíte?
Já chci vyhrát každý zápas. Je pravda, že nás čekají těžké zápasy, ale nemyslím si, že jsme v nich bez šance. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme uspět. Takže doma to samé bude platit proti Plzni a Spartě. Ale nepředbíhejme. Teď je před námi Liberec, takže se musíme v první řadě soustředit právě na něj.

Minulý týden se liga nehrála kvůli reprezentační přestávce, jak jste se v ní připravovali a sledovali jste zápas s Tureckem?
Hráli jsme pohár, takže v reprezentační přestávce jsme se normálně připravovali na utkání v Ostravě. V sobotu dopoledne jsme měli trénink, a pak jsme měli zbytek víkendu volný. Reprezentační zápas s Tureckem jsem samozřejmě sledoval a s přítelkyní se budu dívat i dnes na utkání v Kazachstánu. Zatím se to pro naše reprezentanty vyvíjí dobře. Měli  jsme v zápase s Tureckem i docela štěstí, ale to k fotbalu prostě patří. Sledoval jsem pak i zápasy kluků ze Slovácka v mládežnických reprezentacích.

I vy jste byl na seznamu náhradníků reprezentace ČR U19. Je vaší touhou reprezentovat? 
Kdo by se nechtěl dostat do reprezentace. Ale tam vede cesta pouze přes pravidelné hraní v první lize. Takže musím dál makat a pak se uvidí.


Článek je přiřazen k hráči: Marek Havlík.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 15:48
> všechna videa
FANSHOP
Placatka

Placatka
290 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
450 a 550 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Sestřih utkání v Kroměříži včera, 17:51
VIDEO: Sestřih utkání v Kroměříži

Slovácko porazilo Kroměříž 4:1 včera, 13:05
Slovácko porazilo Kroměříž 4:1

Navrátil: Ponorka nehrozí, je tu super parta pátek, 18. 1. 2019 13:32
Navrátil: Ponorka nehrozí, je tu super parta

Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala čtvrtek, 17. 1. 2019 12:30
Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala

Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka středa, 16. 1. 2019 16:01
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace