Rozhovor s Natálií Valáškovou

pondělí, 06.04.2020 17:40
Rozhovor s Natálií Valáškovou
naty.jpg

Přinášíme Vám rozhovor s Natkou Valáškovou, která se před rokem vydala ze Slovácka za oceán a pokračuje ve studijní a fotbalové kariéře v USA. 

Ahoj Naty, v létě jsi odešla za studijní a fotbalovou kariérou do USA, jak zatím svůj krok hodnotíš?

"Určitě to hodnotím jako pozitivní krok vpřed. Je to skvělá příležitost, jak rozvinout svou kariéru nejen ve fotbale, ale taky v osobním životě. Školské vzdělání je tady super, moc se mi libí systém, kterým se univerzity řídí."

S čím jsi se po svém příletu musela nejvíce prát?

"Začátek byl pro mě šok. Musela vypořádat s psychikou, dát si nějak vše dopořádku. Přišla jsem do nového prostředí, mezi nové lidé a nový jazyk. Ze začátku jsem se prala s angličtinou. Vždy jsem se bála mluvit a bála jsem se chyb, ale z toho jsem se naštěstí brzy oklepala. Holky mi moc pomohly se se vším vypořádat a postaraly se o mě. Po fotbalové stránce to bylo taky náročné. Vracela jsem se po zranění a hned jsem do všeho vletěla po hlavě, což se taky odrazilo na mém zdravotním stavu v průběhu sezóny."

Jde nějak srovnat úroveň zápasů za USC Upstate s úrovní české ligy?

"Fotbal v USA je úplně odlišný od toho v Česku. Tady je to více fyzické než technické. Pokud mám srovnat moji konferenci s 1.ligou v Česku, tak ta úroveň je určitě nižší. Fotbalově mě to moc neposunulo, což mě mrzí, protože školu jsem si hodně oblíbila a jsou tady skvělí lidé. Fotbalová úroveň na USC Upstate mě proto donutila transferovat se jinou školu, za lepším fotbalem. Dostala jsem nabídku z New Jersey, Fairleigh Dickinson University, kde nastoupím od následujícího školního roku."

V čem jsou největší rozdíly?

"Rozdíl je hlavně ve stylu fotbalu. Je to hodně fyzické a dbá se tady i hodně na kondici, protože zápasy jsou ve vysokém tempu, jede se nahoru dolů a je to více přímočařejší. Ta technická stránka mi tady hodně chybí. Ve Slovácku mi fotbal vyhovoval, vždy jsme hrály technický fotbal, na který se hezky koukalo, takže pro mě to byla velká změna a hodně jsem se s tím prala."

Jak se ti povedla první sezóna z osobního pohledu a jak se vám povedlo z hlediska celého týmu?

"Z individuální stránky si myslím, že jsem neukázala mých 100%. Nebyla to moje nejlepší sezóna. Jak už jsem zmínila výš, vracela jsem se po zranění kolene a první trénink jsem šla hned s týmem. To se taky odrazilo v průběhu sezóny, kdy jsem se celou dobu potýkala s drobnými zraněními. Nastoupila jsem 14 zápasů z 16 v základní sestavě a celou sezónu jsem hrála šestku. Co se týče týmové stránky, tak ta se nám taky vůbec nepodařila. Polovina týmu byly prvačky a jelikož v USA je sezóna pouze na podzim, byla vidět nesehranost a celkově to vůbec neklaplo."

Celý svět teď ovlivňuje koronavirus a USA není vyjímkou, jaké je situace v Jižní Karolíně?

"V Jižní Karolíně se to zatím není úplně špatné, ale lidé už to začínají pomalu pociťovat. Vyprazdňují se obchody, zavírají se restaurace, školy, zrušily se veškeré sportovní akce atd. Lidé buď pracují z domu nebo nepracují vůbec. My máme školu až do konce semestru online, takže teď bydlím u kamarádky a plníme školní i fotbalové povinnosti z domu."

Jaké jsou tvé další plány, kdy se chystáš domů?

"Momentálně posunuji moji kariéru do New Jersey, z čehož jsem hrozně nadšená! Můj přestup komplikuje právě koronavirus, protože NCAA na nějakou dobu pozastavila podepisování nových hráčů, ale věřím, že všechno klapne. Můj návrat domů je bohužel nejistý. Cestovat v tuto dobu není úplně bezpečné a taky mám strach, že se nebudu moct vrátit zpět do USA, takže čekám, jak se situace vyvine."


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:35
> všechna videa
FANSHOP
Kšiltovka Slovácko bílá dětská

Kšiltovka Slovácko bílá dětská
299 Kč

Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

Funkční čepice Puma

Funkční čepice Puma
290 a 350 Kč

Zimní čepice s bambulí

Zimní čepice s bambulí
350 Kč

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020
790 a 990 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou včera, 21:46
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou

Slovácko porazilo Karvinou 2:0 včera, 20:06
Slovácko porazilo Karvinou 2:0

VIDEO: Magazín a trénink před Karvinou včera, 06:32
VIDEO: Magazín a trénink před Karvinou

MK: Neměl jsem se nechat vyprovokovat pondělí, 01.06.2020 18:50
MK: Neměl jsem se nechat vyprovokovat

Výhra nemocnici a dětskému domovu neděle, 31.05.2020 14:27
Výhra nemocnici a dětskému domovu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace