Rozhovor s Nikolou Sedláčkovou

sobota, 05.09.2020 11:19
Rozhovor s Nikolou Sedláčkovou
DSC_0699.JPG

Po 3 letech strávených v pražské Slavii se členkou modrobílé rodiny 1. FC Slovácko opět stala Nikola Sedláčková!! Na uvítanou jsme Niky položili pár otázek.

Ahoj Niky, vítej zpět! Po 3 letech opět v modrobílém dresu Slovácka - kdy a jak se tvůj přestup zpět na Moravu upekl?

Můj přestup byl upečený tak, že ve Slavii mi skončila smlouva a já se rozmýšlela, co dál. Popravdě, návrat na rodnou půdu nebyl tak úplně v plánu, ne, že bych se nechtěla vrátit domů, to zase ne, to jen, aby to nevyznělo špatně. Ale čas se krátil a já byla na vážkách, co dál. Takže, když to vezmu kolem a kolem, tak to rozhodnuti přišlo po nabídce ze Slovácka z minuty na minutu. 

Tým během doby, co jsi působila v Praze doznal značných změn - nový realizační tým, kádr se výrazně obměnil, domácí zápasy na hlavním stadionu… Jaké jsou tvé první dojmy a pocity po návratu?

Je pravda, že tým včetně “realizáku” se za tu dobu celkem dost obměnil. Já to vnímám jako další etapu v životě a novou výzvu. Moje první pocity byly pozitivní. S holkama jsme se znaly a bylo to pro mě jednodušší naskočit do tréninkového procesu a zapadnout. Troufám si říct, že mě holky i trenér přijali, tak jak se na Moravě sluší a patří, jen teda ten chléb se solí zatím neproběhl:-).

V týmu patříš mezi nejzkušenější hráčky. Jak je těžké zvládat a usměrňovat mladší spoluhráčky?

Děkuji za kompliment. Nejzkušenější, to se poslouchá hezky, bála jsem se slovíčka nejstarší, to je hrůzostrašné pro moje uši. Já na to úplně nemám povahu někoho usměrňovat, samozřejmě vím, jak funguje puberta a jiné okolnosti u tak mladých holek, ale tady s tím holky nemají problém, jsou pokorné a respektujeme se mezi sebou. Tak to vnímám já.

Kromě hráček z juniorek přišlo do týmu i několik nových hráček a zároveň se do týmu vrátilo i několik hráček, se kterými si v týmu působila před odchodem do pražské Slavie. Jak vnímáš sílu současného týmu? Jaké máte jako tým ambice pro tuto sezónu?

Na Slovácku jsme vždycky měli mladý a perspektivní tým, až teda na výjimky (tím myslím sebe, přeci jen už nejsem nejmladší:-). Síla v týmu je, ať už jde o jednotlivkyně, protože holky jsou schopné zahrát více postech, i na těch, které jim nejsou zrovna blízké. A to je pro mě sympatické, že se holky dokážou přeorientovat a odehrát netradiční posty. Ambice máme, chceme se prát umístění v top 4, nejlépe to 3. místečko. Bude záležet jen na nás s jakou vervou půjdeme do zapasu a důležité  taky bude, aby se nám vyhýbala zranění.

V lize už máte za sebou 2 duely proti Dukle Praha a v Plzni s plným bodovým ziskem. Je to vstup do sezóny, jak jste si představovali?

Samozřejmě 6 bodů po dvou kolech je pro nás dobrá výchozí pozice do dalších bojů,  je to to, co jsme chtěli. Takže jsme spokojené. Věříme, že nám to zvýší sebevědomí do dalších zápasů.

V zápase s Duklou jsi ještě nenastoupila, v zápase v Plzni jsi již odehrála celý zápas na pozici pravé obránkyně. Cítíš se líp na kraji nebo ve středu obrany?

Proti Dukle jsem sice nenastoupila, ale zápas jsem sledovala do poslední chvíle, byly to nervy, ale věřila jsem, ze to holky zvládnou. Jestli se cítím lip na kraji nebo ve středu? Ono záleží na tom, jak se vyspím:-) Ale asi je mi bližší stoperka, ale jak říkám, když se vyspím do růžova, tak chci na kraj obrany, ráda si zaběhám:-).

V neděli nás čeká moravské derby s Brnem, se kterým moc dobrou bilanci z posledních zápasů nemáme. O motivaci postaráno, co myslíš?

Ano, o motivaci je postaráno, už jsme zmiňovali, že máme po dvou kolech plný bodový zisk, tak proč nezískat i ve třetím kole další tři body, abychom tu bilanci proti Brnu zase o něco zlepšily. Ale je to zápas jako každý jiný, jen je o něco pikantnější, vždyť jde o naše moravské rivalky!

Na první domácí zápas s Duklou si cestu na stadion našly téměř 4 stovky diváků! Co bys vzkázala našim fanouškům a zároveň je tímto pozvala na zápas s Brnem?

Je skvělé, že si tady lidé nacházejí cestu k ženskému fotbalu a jsem ráda, že nám vedení Slovácka umožňuje hrát na hlavním stadionu, je super vidět, že se tu ženský fotbal posouvá vpřed. A vzkaz pro všechny fanoušky Slovácka? Budeme potřebovat Vaši podporu a ze zkušenosti vím, že divácká kulisa žene každý tým kupředu. A tím chci/chceme pozvat všechny naše příznivce na moravské derby, které bude jisto-jistě plné emocí.

pozvanka


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Peněženka 2020

Peněženka 2020
490 Kč

Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Povlečení 2019

Povlečení 2019
1150 Kč

Propiska bílá

Propiska bílá
45 Kč

Půllitr vroubkovaný

Půllitr vroubkovaný
179 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 7 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 7 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Dnes naposledy na permanentku pátek, 23.07.2021 11:40
Dnes naposledy na permanentku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace