Rozhovor s Patrikem Hellebrandem

úterý, 22.08.2017 18:00
Rozhovor s Patrikem Hellebrandem
hellebrand.jpg

Osmnáctiletý Patrik Hellebrand pochází z fotbalové rodiny. Jeho otec hrával první ligu a s bratislavskou Artmediou získal ligový titul, pohár a nahlédl do kvalifikace o Ligu mistrů. Právě v Bratislavě začaly i první krůčky syna Patrika, který nyní obléká dres Slovácka. Jeho vzorem je Mesut Özil a jeho snem je obléknout dres Barcelony.

Kdy jsi začínal s fotbalem a byl ve hře i jiný sport?
Fotbal pro mě byl jasná volba, protože i tatínek hrával fotbal, takže žádný jiný sport u nás ve hře nebyl. Začínal jsem ve čtyřech letech v Rapidu Bratislava a v šesti letech jsem šel do Zlína, kde jsem byl do osmnácti let a teď jsem tady.

Pamatuješ si taťkovy ligové zápasy a jak moc spolu rozebíráte tvé fotbalové kroky?
Přiznám se, že z těch taťkových zápasů si toho moc nepamatuji. Měl jsem čtyři nebo pět roků, takže mám z té doby pouze nějaké záblesky. S taťkou se však radím hodně, protože má zkušenosti s fotbalem a myslím, že je ten pravý, kdo mi může správně poradit.

V létě jsi přišel do Slovácka ze Zlína, co pro tebe bylo rozhodujícím faktorem?
Ze začátku jsem se toho přestupu bál, ale jsem rád, že jsem to udělal. Myslím, že to byl správný krok. Dlouhodobě sleduji, že Slovácko hodně sází na své odchovance a mladé hráče. Na Slovácku je všechno potřebné zázemí včetně fotbalového stadionu.  

Nyní hraješ za Juniorku, ale trénuješ i s A-týmem, jsi tedy více vytížený než dříve?
Přesně tak. Trénuji jak s A-týmem, tak i s juniorkou. Vím, že potřebuji trénovat a kromě klasických tréninkových dávek si ještě přidávám v posilovně, protože jsem si vědom toho, že musím zapracovat na síle. Jak v kabině A-týmu, tak i v kabině Juniorky je navíc fakt super parta.

Nečekal jsi, že do ligy nastoupíš dříve?
Ne, to vůbec ne. Já jsem si byl od začátku vědom toho, že půl rok nebo rok to může trvat, tak že pracuji tak, abych šanci v ligovém zápase dostal co nejdříve, ale vím, že musím být trpělivý. 

Jsi sice teprve na začátku kariéry, ale je už něco, na co velmi rád vzpomínáš?
Já doufám, že ty fotbalové vzpomínky mě teprve čekají (úsměv). Dříve, když jsem ještě v žácích hrávali na půl hřiště, jsem hrával útočníka. Dával jsem hodně gólů což bylo příjemné, ale s přechodem na celé hřiště jsem se přesunul pod hrot na „desítku“ kde mi to vyhovuje nejvíce, protože můžu více tvořit.

Jak jsi na tom s mládežnickou reprezentací? 
Reprezentační dres jsem poprvé oblékl v patnácti letech a nyní jsem ve výběru U18. V přípravě jsem však měl sádru, takže jsem kvůli tomu vynechal reprezentační sraz, ale oblékal jsem reprezentační dres U16, U17 a nyní dva roky nastupuji za U18.  

Jak to máš se školou? A mimo fotbal máš dostatek volného času?
Přešel jsem ze zlínské průmyslovky na průmyslovku v Uherském Hradišti, kde budu mít individuální plán. Ve Zlíně jsem individuální plán neměl, tak uvidím, jak budu studium zvládat. Ve volném čase si rád zajdu s kamarády na kávu a máme doma psa, takže když chci někam odejít, tak jdeme se psem na procházku.

Přestěhoval jsi se do Uherského Hradiště, nebo dojíždíš ze Zlína?
Bydlím s rodiči ve Zlíně. Mám řidičák i auto, takže na tréninky dojíždím ze Zlína společně s Tomášem Břečkou, se kterým se střídáme. Ono to není nijak daleko, takže se to dá.


Článek je přiřazen k hráči: Patrik Hellebrand.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 17:40
> všechna videa
FANSHOP
Otvírák na přívěsku

Otvírák na přívěsku
49 Kč

Vak na boty bílý

Vak na boty bílý
250 Kč

Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá
350 Kč

Šusťáková bunda Puma modrá

Šusťáková bunda Puma modrá
1890 Kč

Odznak Slovácko

Odznak Slovácko
49 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 2 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

VIDEO: Lukáš Sadílek před Libercem včera, 17:45
VIDEO: Lukáš Sadílek před Libercem

Petržela: Pohled na tabulku je příjemný středa, 07.04.2021 16:53
Petržela: Pohled na tabulku je příjemný

Nemrava: Ve finále je remíza zasloužená úterý, 06.04.2021 22:47
Nemrava: Ve finále je remíza zasloužená

VIDEO: Martin Svědík po zápase v Olomouci úterý, 06.04.2021 20:34
VIDEO: Martin Svědík po zápase v Olomouci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace