Rozhovor se Stanislavem Hofmannem

úterý, 19. 6. 2012 08:00
Budu dělat všechno proto, abych se tady prosadil v kádru a pravidelně hrál.
hofmann180612.jpg

Slovácko včera začalo letní přípravu a poprvé v kabině se objevil rovněž obránce Stanislav Hofmann, který se stal první letní posilou Slovácka, když přišel z druholigového Mostu, kde patřil k pilířům mužstva.

Kdy jste se dozvěděl o zájmu Slovácka?
Bylo to čtyři kola, před koncem druhé ligy v týdnu před zápasem s Jihlavou mi volal pan Soukup, že by o mě mělo Slovácko zájem. Měl jsem samozřejmě radost, že přišla ligová nabídka a těšil jsem se, že se domluvíme co nejrychleji.

S kým jste případný přestup probíral?
Konzultoval jsem to s tátou, který dříve fotbal hrával a teď trénuje v Mostě a probíral jsem to i s přítelkyní. Nechali to rozhodnutí na mě, ale byli rádi, že přišla ligová nabídka a doporučovali mi, abych se posunul.

A přítelkyně je tady s vámi, nebo zatím zůstala v Mostě?
Ještě jsme to úplně nedořešily. Teď v přípravě tady budu určitě sám, protože těch tréninků bude určitě dost a nebudu mít ani čas někam chodit.

Jaké jsou první pocity? Jak vás přivítala kabina a znal jste se s některými hráči?
První pocity jsou pozitivní. Už jsem si prohlédl stadion a trochu i město a zatím samé dobré dojmy. Z kabiny jsem se znal s Milanem Kerbrem, který byl v Mostě na hostování a pak zběžně z reprezentace s Filipem Hlúpikem a Milanem Hečou.

Jak se vám líbí stadion?
Já jsem věděl jaké tady je zázemí a to byl taky jeden z hlavních důvodů proč jsem chtěl jít právě sem. Je tu krásný fotbalový stadion a velmi sympatičtí fanoušci, kteří chodí ve velké počtu a vytvářejí výbornou atmosféru.

Druhá liga končila později než první. Stihl jste sis vůbec odpočinout?
Myslím, že dovolenou jsem měl stejně dlouhou jak kluci ze Slovácka. Druhá liga sice končila později, ale hráči Slovácka zase končili později s tréninkem, takže jsem měl čas na odpočinek stejně jako oni. Na dovolené jsem byl u moře na Mallorce, kde jsem si odpočinul.

Ve druhé lize jste patřil k nejlepším, co očekáváte od první ligy?
Sám jsem zvědavý, jak velký skok, nebo rozdíl to bude. Budu na sobě naplno pracovat, tak jak jsem na sobě pracoval v Mostě a doufám, že mě to posune zase výš a že se prosadím.

Hrajete na stoperovi i záložníkovi, který post vám vyhovuje více?
V poslední sezóně jsem hrál více stopera, což mi vyhovovalo, ale myslím si, že umím zahrát i defenzivního záložníka. Když bude trenér chtít, abych hrál stopera, tak budu hrát stopera, když bude chtít, abych hrál v záloze, tak budu v záloze.

Můžete fanouškům přiblížit své fotbalové začátky?
S fotbalem jsem začínal v pěti letech. Vlastně jsem prošel celou fotbalovou akademii v Mostě. V dorostu se nám podařilo vykopat nejvyšší dorosteneckou soutěž a v necelých osmnácti jsem měl první ligový start, když jsem nastoupil v zápasu v Plzni. Od osmnácti hraji v prvním týmu pravidelně druhou ligu.

Na svém kontě máte i několik reprezentačních startů, je to tak?
V šestnáctkách nebo sedmnáctkách jsem měl první reprezentační starty, pak jsem odehrál dvě kvalifikace v devatenáctkách a poslední bylo teď přátelské utkání jednadvacítek se Slovenskem.

Jaké jsou vaše nejbližší cíle?
Prosadit se tady v kádru. Budu dělat všechno proto, abych se tady prosadil v kádru a pravidelně hrál. Konkurence je samozřejmě velká, ale v první lize je konkurence všude a člověk si nemůže vybírat. Buď budu hrát dobře a budu pravidelně nastupovat, nebo budou kluci lepší a budu mít smůlu a budu muset pracovat.


Článek je přiřazen k hráči: Stanislav Hofmann.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
neděle, 14. 1. 2018 09:06
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
890 Kč

Kšiltovka Nike modrá

Kšiltovka Nike modrá
490 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
990 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
990 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
450 a 550 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Vítkovice, Rapid a pak opět do Turecka před hodinou
Vítkovice, Rapid a pak opět do Turecka

U19 a U17 zítra proti MTK Budapešť včera, 17:52
U19 a U17 zítra proti MTK Budapešť

Ze Zbrojovky Brno přichází Dominik Janošek včera, 16:00
Ze Zbrojovky Brno přichází Dominik Janošek

Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese pondělí, 15. 1. 2018 12:41
Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese

Ptejte se ředitele 1.FC Slovácko pondělí, 15. 1. 2018 10:50
Ptejte se ředitele 1.FC Slovácko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace