S číslem 12 nejen o putování pohárem

pondělí, 13.04.2020 08:22
S číslem 12 nejen o putování pohárem
nemcicky1004201.jpg

Pavel Němčický je jeden z těch, který na Slovácku kariéru začínal i končil a následně se vrhl na trenérské řemeslo. Že se jedná o výjimečného hráče potvrzuje i fakt, že číslo 12, se kterým nastupoval, bylo na jeho počest vyřazeno. Jako jediný z hráčů pamatuje obě finále poháru z roku 2005 i 2009. A právě na putování pohárem se dnes s Pavlem Němčickým zaměříme. Ale nejen na to...

Penaltová cesta do finále 2005
My jsme tehdy byli penaltoví specialisté. Už v Hlučíně jsme postoupili po penaltovém rozstřelu a doma jsme pak vyřadili na penalty i Teplice. To byl tehdy nervák, když jsme vyhráli 9:8 a na sedmou penaltu jsem šel já. Na penalty jsem celkově moc nechodil, ale když už nebylo zbytí a kopal jsem to, tak doprostřed. V semifinále jsme znovu v Liberci rozhodli až v penaltovém rozstřelu. A postoupili do finále.

Finále v Olomouci
Měli jsme tehdy kvalitní mančaft. Byl tam Polách, Rajnoch, Pavlík, Dostálek, Ivana, Jarolím nebo Pospěch... Ten tým měl kvalitu, ale i Baník měl silný tým, rok před tím získali titul. Ten zápas se mi moc nepovedl a střídal jsem už o poločase za stavu 0:0. Pak jsme dostali branku a bohužel v závěru přidal Baník druhou. V nastaveném čase sice ještě Richard Dostálek snížil na 1:2, ale už to bylo pozdě. Ten zápas měl však fantastickou diváckou kulisu. Jelo nás podpořit tisíce fanoušků a pamatuji si, že po zápase jsme jeli na náměstí do Uherského Hradiště a tam to vypadalo, jako bychom vyhráli.

Cesta pohárem v roce 2009
Moc se s námi nepočítalo, hráli jsme druhou ligu, navíc se nám v soutěži moc nedařilo. Ale znovu jsme na penalty vyřadili dva ligové týmy. Doma jsme postoupili po remíze 0:0 přes Brno v penaltovém rozstřelu. Tehdy jsem dával rozhodující penaltu. Pak jsme vyřadili opět na penalty Kladno a přišel dvojzápase s ostravským Baníkem. Doma jsme zvítězili 1:0 a v Ostravě jsme uhráli remízu 1:1.

Dobytí Edenu
Čekalo nás utkání v novém Edenu. Slavia tehdy měla výborný tým. Rok před tím vyhráli titul a opět vedli ligu. Žádný český tým v Edenu do té doby nevyhrál a najednou ve druhém poločase René Formánek po standardní situaci skóroval. Byla to neskuteční euforie. I přesto, že se to hrálo v týdnu, tak nás přijelo podpořit velké množství fanoušků. Pamatuji si, že jsme tam tehdy měli domácí prostředí. O týden později přišla odveta. Stadion byl vyprodaný do posledního místa, ale v 65. minutě nám dal branku Milan Ivana, který za nás dříve hrával. Na penalty však tentokrát nedošlo a v 84. minutě vyrovnával Václav Odřejka. Gólman Vaniak o chvíli později zahrál rukou mimo pokutové území a byl vyloučen. Mezi tři tyče musel hráč z pole, protože Slavia už měla všechna střídání vyčerpané. Stadion byl tehdy v neskutečné euforii a když v 90. minutě vstřelil další branku Cleber, tak to byl výbuch radosti.

Finále na Strahově
Moc jsme chtěli ve finále vyhrát. Hráli jsme navíc proti Plíškovi, který nás před tím trénoval, ale bohužel to ani tentokrát nevyšlo. Když to srovnám s finále v roce 2005, tak nyní jsme ten mančaft tak kvalitní neměli. Jeli jsme spíš na vlně nějaké euforie. Semkli jsme se jako tým, ale bohužel opět to bylo smutné finále. Každopádně to byl velký zážitek z hlediska fanoušků, kteří tehdy vycestovali na Strahov třiceti autobusy a měli jsme v zápase domácí prostředí.

Začátky aneb z Kunovic do dorostu Slovácké Slavie
Já jsem začínal v Kunovicích, ale v patnácti jsem šel do dorostu Slovácké Slavie a v osmnácti jsem naskočil do ligy. Pro mě to bylo neskutečné splnění snu. Já jsem byl Janek a v kabině Kufa, Podaný, Soldán, Hlahůlek... Jako mladíček jsem jim vykal a u toho koktal (smích). Teď je ta doba v tomto jiná. Mladší hráči si mnohem více dovolují.

Do světa a zpět
Po přestupu do Liberce jsem prostě šel do světa a musel jsem bojovat. Ale nakonec jsem se po dvou letech vrátil do Starého Města, které hrálo 2. ligu a mělo ambice na postup. To se následně podařilo a na Slovácku rostl nový stadion. V tu dobu jsem zažíval vrchol.

Problémy s kolenem
Odletěl jsem na soustředění do Portugalska. Letěl jsem tam nemocný, ale chtěl jsem strašně trénovat. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že bych kvůli nějaké nemoci neodcestoval a vynechal přípravu. Po dvou dnech mi nateklo koleno, přišly horečky a najednou operace. Bohužel to nebylo dobré a rok jsem marodil. Pořádně niko nevěděl co mi je. Nakonec to dopadlo dobře, ale nebylo to vůbec příjemné.

Jako na houpačce
Zažil jsem vzestup fotbalu v polovině devadesátých let a po sestupu do 2. ligy jsem přestoupil do Liberce. Po dvou letech jsem se vrátil zpět na Slovácko a opět jsem zažíval vzestup a postup do ligy. Bohužel i tentokrát jsme si museli sáhnout na dno a po sestupu v roce 2007 to nebylo ideální. Naštěstí se našel nový majitel a na Slovácko se opět vrátil ligový fotbal.

Liga není samozřejmost
Na poměry menšího města je neskutečné, že tady již více jak deset let hrajeme pravidelně první ligu. Spadla Olomouc, Brno, Ostrava, Zlín... To jsou přitom krajská města a tady se to drží. Za to je potřeba poděkovat majiteli a všem, kteří se o to tady starají a my jsme díky tomu schopní držet s ligou krok.

Z ligy rovnou k trenéřině
Vždycky jsem chtěl trénovat a jsem rád, že jsem dostal šanci u mládežnických týmu, přes které jsem se dostal až k Juniorce. Jarní část soutěže MSFL byla bohužel zrušena, ale to se nedá nic dělat. Musíme to respektovat. Každopádně je dobře, že byla Juniorská soutěž zrušená a nastupujeme opět v MSFL. Je to mnohem kvalitnější soutěže, která je ideální na přechod z dorostu do dospělého fotbalu.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 11 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Vak na boty bílý

Vak na boty bílý
250 Kč

Tréninkové triko Puma modré

Tréninkové triko Puma modré
790 Kč

Otvírák na přívěsku

Otvírák na přívěsku
49 Kč

Kšiltovka Slovácko bílá pánská

Kšiltovka Slovácko bílá pánská
350 Kč

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá
350 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
MOL CUP: Ve 3. kole poháru s Prostějovem před 7 hodinami
MOL CUP: Ve 3. kole poháru s Prostějovem

Stanislav Hofmann před zápasem na Slávii před 9 hodinami
Stanislav Hofmann před zápasem na Slávii

Vybavte se na podzim ve Fanshopu včera, 15:45
Vybavte se na podzim ve Fanshopu

Kadlec: Formu jsme chtěli potvrdit i doma úterý, 22.09.2020 17:30
Kadlec: Formu jsme chtěli potvrdit i doma

U12: Mladší žáci si poradili s Třebíčí pondělí, 21.09.2020 12:34
U12: Mladší žáci si poradili s Třebíčí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace