S fotbalem by to nemělo nic společného

pondělí, 08.02.2021 10:00
S fotbalem by to nemělo nic společného
reinberk200121.jpg

Utkání 18. ligového kola mezi Jabloncem a Slováckem se nakonec neodehrálo kvůli špatnému terénu, a tak hráči místo zápasu absolvovali alespoň trénink. „Asi se nedalo nic jiného dělat, protože hřiště bylo opravdu v hrozném stavu a s fotbalem by to nemělo nic společného,“ říká obránce Petr Reinberk.

„V týdnu jsme měli zprávy, že hřiště nebude optimální, ale samozřejmě jsme se chystali na to, že se hrát bude. V sobotu jsme odcestovali do Jablonce, kde jsme se chystali na běžný zápas. V neděli ráno byla rozcvička a asistent Jan Palinek odcestoval na hřiště, aby nás informoval, jak to vypadá. Podle informací od něj jsme věděli, že to asi bude špatné,“ přibližuje obránce Petr Reinberk.

„My jsme hrát chtěli už proto, že jsme absolvovali takovou dálku. Bohužel v poledne se definitivně rozhodlo, že bude utkání kvůli nepřizpůsobivému terénu odloženo,“ pokračuje odchovanec Slovácka, podle kterého to nakonec bylo správné rozhodnutí.
„Asi se nedalo nic jiného dělat, protože hřiště bylo opravdu v hrozném stavu a s fotbalem by to nemělo nic společného. Je však otázka, jestli se to nedalo rozhodnout dřív, protože to bylo téma již několik dní před zápasem i vzhledem k předpovědi počasí se nedalo očekávat, že se to zlepším, spíše naopak,“ vysvětluje Reinberk. Slovácko tak čekala pětihodinová cesta zpět na Moravu.

„Byli jsme naštvaní, že jedeme zpátky bez odehraného utkání. Navíc nás v Uherském Hradišti čekal místo zápasu alespoň trénink, abychom nevyšli z tempa. Takže jsme místo utkání v sychravém počasí alespoň potrénovali,“ vysvětluje a doufá, že na páteční utkání proti Teplicím bude hrací plocha solidně přichystaná. 

„Máme začátek února, takže počasí neovlivníme. V tomto týdnu mají pokračovat mrazy, ale věříme, že v pátek bude hrací plocha na utkání připravená a zápas s Teplicemi odehrajeme v klasickém termínu,“ dodává Reinberk.

Utkání 19. ligového kola mezi Slováckem a Teplicemi se odehraje v pátek 12. února od 18:00 hod. před televizními kamerami ČT Sport. O termínu dohrávky na půdě Jablonce by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech.

Pohledem trenéra: Utkání se mohlo odložit dříve

„Klobouk dolů před jabloneckými trávníkáři, co s hřištěm po Příbrami udělali. Snažili se, jak se dalo, ale celý týden tam pršelo a předpověď byla nepříznivá i na víkend. Bylo by proti fotbalu, aby se hrálo. Dalo se tomu všemu předejít. Nejde jen o to, že přes noc zasněžilo. Byla to otázka počasí během celého týdne, protože už v týdnu jsme měli informace, že hřiště nejspíš nebude způsobilé. Nemuseli jsme den předem jezdit takovou dálku. Termínů je dost,“ řekl Martin Svědík.


Článek je přiřazen k hráči: Petr Reinberk.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 01.03.2021 07:02
> všechna videa
FANSHOP
Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Šála bílomodrá

Šála bílomodrá
350 Kč

Dres replika Puma White

Dres replika Puma White
790 a 990 Kč

Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz
200 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy čtvrtek, 04.03.2021 13:52
Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy

Sadílek: Byl to spíš centr než střela úterý, 02.03.2021 09:15
Sadílek: Byl to spíš centr než střela

VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií pondělí, 01.03.2021 07:00
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií neděle, 28.02.2021 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Slovácko podlehlo Slavii 2:3 neděle, 28.02.2021 17:51
Slovácko podlehlo Slavii 2:3

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace