Sadílek: Bylo to po vápno z naší strany

pondělí, 7. 5. 2018 10:09

Fotbalisté Slovácka v sobotním duelu s Teplicemi (0:0) dvakrát orazítkovali břevno, což je v závěrečném účtování stálo vítězství. Zároveň mohl záložník Lukáš Sadílek oslavit svou premiérovou ligovou branku, kterou mocně vyhlíží. Konstrukci trefil jako první v 17. minutě. „Uklouzl jsem, úplně dobře jsem střelu neviděl. Pak jsem zjistil, že to bylo břevno,“ popsal 21letý bojovník.

Čekáš, kdy balon konečně zapadne do sítě?
Už jsem z toho špatný, protože góly z mé pozice by měly přicházet. Bohužel je nedávám, takže asi tím týmu moc nepomůžu…

Pět zápasů v řadě jste ale bodovali. To je povzbudivé, ne?
Asi jo. Víme, že kluci hrají vzadu výborně, že to tam uskáčou a co projde na bránu, to „Hečis“ chytne. Pak je to na nás vepředu, abychom dali nějaký gól, ať už to jsou útočníci, krajní záložníci nebo my střeďáci. Musíme dávat góly, ale bohužel nám to tam nepadá, jak bychom chtěli.

S Teplicemi se vám hra dařila jen po vápno, že?
Ano, bylo to po vápno z naší strany. Teplice zalezly, hrály z bloku a my jsme se do šestnáctky těžko dostávali. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme tam měli málo pohybu. Zkoušeli jsme to centrovanými balony nebo hlavně v prvním poločase jsme stříleli ze střední vzdálenosti, ale bohužel jsme se neprosadili.

Co bod znamená v boji o záchranu?
Chtěli jsme vyhrát, protože jsme věděli, že bychom byli už asi v klidu. Teď potřebujeme ze tří zápasů jeden vyhrát, nebo možná dva remizovat.

Na tribuně zápas hodně prožíval Vlastimil Daníček, který je vykartovaný. Jak s vámi žil před utkáním?
Na tribunu jsem neviděl, ale v kabině nás hecoval. Žije s námi jak Vlasta, tak i další kluci, co třeba nejsou ani nominovaní na zápas. Víme, že jsme v tom spolu a musíme to zvládnout, ať má kdokoliv jakoukoliv roli.

Článek je přiřazen k hráči: Lukáš Sadílek.