Sadílek: Musíme využít každou skulinku

čtvrtek, 25. 10. 2018 10:03
Sadílek: Musíme využít každou skulinku
sadilek220818.jpg

Slovácko čeká v neděli utkání 13. ligového kola, ve kterém svěřenci trenéra Petra Vlachovského zajíždí do Plzně, které patří v ligové tabulce druhé místo za vedoucí Slavií a v úterním zápase Ligy mistrů ve Španělsku jen těsně podlehla Realu Madrid 1:2.

„Každý to utkání Plzně v Madridu viděl. Sice Real není v ideálním rozpoložení, ale Plzeň rozhodně ukázala svou kvalitu a Madrid se nakonec do poslední chvíle bál o výsledek. Plzeň dlouhodobě patří ke špičce ligy a jejich výsledky to jenom potvrzují. Každý tým má slabinu, ale Plzeň jich moc nemá a my budeme muset využít každou skulinku, která se objeví. Pokud chceme přemýšlet o bodovém zisku, tak se to musí všechno sejít a my musíme předvést nadstandardní výkon,“ říká záložník Lukáš Sadílek, který si je vědom toho, že šňůra zápasů bez bodového zisku je až příliš dlouhá.

„Ta série porážek je opravdu dlouhá. My jsme teď změnili nějaké věci a postupně pracujeme na jejich dopilování. Hlavně se o body musíme porvat, přidat nějakou kvalitu a hlavně šance proměnit, protože v Plzni jich mít asi moc nebudeme,“ vysvětluje Sadílek, který nečekal, že by Slovácko mohlo mít tak špatnou výsledkovou sérii.  

„Po pěti kolech jsme měli devět bodů a mysleli jsme si, že to půjde a pak přišel takový sešup. Teď už je to hlavně o hlavě a my se na ty prohry nesmíme ohlížet a musíme se dívat jenom dopředu. Ať už je to Plzeň, nebo jakýkoliv jiný soupeř, tak musíme bojovat a sérii proher přerušit,“ pokračuje odchovanec Slovácka, kterého trápí, že v posledních zápasech Slovácko pokaždé brzy inkasovalo.

„Těch brzkých branek je opravdu hodně a nám to pak komplikuje cestu za případným bodovým ziskem a naopak soupeři to pomůže. Pokud první vstřelíte branku, tak vás to uklidní. Nám se to v posledních zápasech nedaří a hned zkraje utkání musíme dotahovat nepříznivý výsledek. I když pak máme míč na kopačkách a vytvoříme si šance, tak nás trápí koncovka. Soupeř pak z druhé šance přidá druhou branku a je po zápase,“ povzdechne si Sadílek, který v minulé sezoně na půdě plzeňské Viktorky vstřelil branku v pohárovém zápase, ve kterém nakonec Slovácko postoupilo. V jarní části ligové soutěže pak Slovácko v Plzni uhrálo remízu. 

„Je pravda, že v minulých zápasech jsme se přesvědčili, že je možné v Plzni něco uhrát. V minulé sezoně jsme tam postoupili v poháru a v lize jsme uhráli remízu 1:1. Plzeň tehdy navíc vyrovnávala až v samotném závěru. Ukázalo se, že když tam nejedeme ustrašení s poraženeckou náladou, tak nějaký ten bod si odvézt můžeme. Od nás navíc nikdo nic nečeká, takže my tam můžeme jenom překvapit,“ dodává Sadílek.

Utkání 13. ligového kola mezi Plzní a Slováckem se odehraje v neděli 28. října od 15:00 hod.


Článek je přiřazen k hráči: Lukáš Sadílek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 14. 7. 2019 22:03
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Dres replika folklórní

Dres replika folklórní
600 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Petržela: Je to krásný start do soutěže včera, 11:31
Petržela: Je to krásný start do soutěže

VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě neděle, 14. 7. 2019 22:08
VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě

Slovácko veze tři body ze Sparty neděle, 14. 7. 2019 21:01
Slovácko veze tři body ze Sparty

Milan Petržela před zápasem na Spartě pátek, 12. 7. 2019 14:07
Milan Petržela před zápasem na Spartě

Další termíny prodeje permanentek středa, 10. 7. 2019 13:30
Další termíny prodeje permanentek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace