Sadílek: V lize není lehkých soupeřů

čtvrtek, 11.02.2021 10:26
Sadílek: V lize není lehkých soupeřů
sadilek211220.JPG

Slovácko v dosavadní sezóně zaznamenalo třicet branek a více jak polovina padla po standardních situacích, ze kterých se Slovácko radovalo hned v šestnácti případech a v dané statistice je druhé za Slavií Praha.

„Je to opravdu pěkná statistika. U standardních situací je výhoda, že si můžete pomoct a dát branku třeba i z ničeho. To, že máme tak dobrou statistiku je obrazem pohody. Teď nám to tam prostě padá. Pamatuji si ale období, kdy to bylo přesně naopak, a i když jsme měli mnohdy plno šancí, tak branku se nám vstřelit nedařilo,“ říká záložník Lukáš Sadílek. 

Jeho slova potvrzuje další statistika. Vždyť na třicet branek potřebovalo Slovácko 174 střel a má tak úspěšnost 17,2 % na vstřelení branky a stejně jako u standardních situací je v dané statistice druhé za pražskou Slavií (19,6 %).

„Standardní situace má na starosti asistent Josef Mucha. Máme tam několik nacvičených variant, které se snažíme zdokonalovat. Ale i v tréninku je to něco jiného jak v zápase. Přeci jen tam je na člověka jinačí tlak a musíte reagovat na rozestavení soupeře,“ pokračuje Sadílek. 

„Někdy do poslední chvíle nevíme, kdo bude standardní situaci zahrávat. Opět je to reakce na rozestavení soupeře. Podle situace pak rozehrávám já, nebo Marek Havlík,“ upřesňuje král asistencí, který má v letošní sezóně již šest úspěšných přihrávek a této statistice vévodí v celé lize.

Slovácko již v pátek odehraje utkání s Teplicemi a bude chtít navázat na sérii šesti utkání bez prohry. I když na Slovácko dorazí soupeř ze spodní části Tabulky, tak Slovácko nemůže nic podcenit.

„Pokud se podíváte na postavení v tabulce, tak to svádí k tomu říct si, že by to měl být snadný soupeř. Na druhou stranu se domnívám, že Teplice kvalitou týmu patří v ligové tabulce mnohem výš a navíc v lize není lehkých soupeřů. My však chceme utkání zvládnout a potvrdit tak naše postavení v tabulce, a pokud k tomu přispěje opět branka ze standardní situace, tak to bude jenom dobře,“ uzavírá Lukáš Sadílek.

Utkání Slovácka s Teplicemi je na programu v pátek 12. 2. od 18:00 a vysílá jej ČT Sport i O2 TV.


Článek je přiřazen k hráči: Lukáš Sadílek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz
200 Kč

Baby čepička Slovácko růžová

Baby čepička Slovácko růžová
290 Kč

Body Slovácko růžové

Body Slovácko růžové
350 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Plecháček FCS

Plecháček FCS
220 Kč

Čelenka Slovácko

Čelenka Slovácko
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 4 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 4 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Dnes naposledy na permanentku pátek, 23.07.2021 11:40
Dnes naposledy na permanentku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace