Sadílek: V lize není lehkých soupeřů

čtvrtek, 11.02.2021 10:26
Sadílek: V lize není lehkých soupeřů
sadilek211220.JPG

Slovácko v dosavadní sezóně zaznamenalo třicet branek a více jak polovina padla po standardních situacích, ze kterých se Slovácko radovalo hned v šestnácti případech a v dané statistice je druhé za Slavií Praha.

„Je to opravdu pěkná statistika. U standardních situací je výhoda, že si můžete pomoct a dát branku třeba i z ničeho. To, že máme tak dobrou statistiku je obrazem pohody. Teď nám to tam prostě padá. Pamatuji si ale období, kdy to bylo přesně naopak, a i když jsme měli mnohdy plno šancí, tak branku se nám vstřelit nedařilo,“ říká záložník Lukáš Sadílek. 

Jeho slova potvrzuje další statistika. Vždyť na třicet branek potřebovalo Slovácko 174 střel a má tak úspěšnost 17,2 % na vstřelení branky a stejně jako u standardních situací je v dané statistice druhé za pražskou Slavií (19,6 %).

„Standardní situace má na starosti asistent Josef Mucha. Máme tam několik nacvičených variant, které se snažíme zdokonalovat. Ale i v tréninku je to něco jiného jak v zápase. Přeci jen tam je na člověka jinačí tlak a musíte reagovat na rozestavení soupeře,“ pokračuje Sadílek. 

„Někdy do poslední chvíle nevíme, kdo bude standardní situaci zahrávat. Opět je to reakce na rozestavení soupeře. Podle situace pak rozehrávám já, nebo Marek Havlík,“ upřesňuje král asistencí, který má v letošní sezóně již šest úspěšných přihrávek a této statistice vévodí v celé lize.

Slovácko již v pátek odehraje utkání s Teplicemi a bude chtít navázat na sérii šesti utkání bez prohry. I když na Slovácko dorazí soupeř ze spodní části Tabulky, tak Slovácko nemůže nic podcenit.

„Pokud se podíváte na postavení v tabulce, tak to svádí k tomu říct si, že by to měl být snadný soupeř. Na druhou stranu se domnívám, že Teplice kvalitou týmu patří v ligové tabulce mnohem výš a navíc v lize není lehkých soupeřů. My však chceme utkání zvládnout a potvrdit tak naše postavení v tabulce, a pokud k tomu přispěje opět branka ze standardní situace, tak to bude jenom dobře,“ uzavírá Lukáš Sadílek.

Utkání Slovácka s Teplicemi je na programu v pátek 12. 2. od 18:00 a vysílá jej ČT Sport i O2 TV.


Článek je přiřazen k hráči: Lukáš Sadílek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 23:31
> všechna videa
FANSHOP
Tréninková mikina Puma modrá

Tréninková mikina Puma modrá
1390 Kč

Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
TVS: Vlastimil Daníček po zápase s Brnem před 4 hodinami
TVS: Vlastimil Daníček po zápase s Brnem

TVS: Martin Svědík po zápase s Brnem včera, 18:30
TVS: Martin Svědík po zápase s Brnem

Slovácko zvítězilo nad Brnem včera, 16:45
Slovácko zvítězilo nad Brnem

Statistiky a zajímavosti zápasů s Brnem včera, 08:45
Statistiky a zajímavosti zápasů s Brnem

Jan Kliment: Brnu máme co vracet úterý, 20.04.2021 09:30
Jan Kliment: Brnu máme co vracet

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace