Se čtvrtkem je Soukup spokojen jen napůl.

čtvrtek, 10. 2. 2011 18:08
V Turecku je čas o hodinu napřed a tak se tam pracovní den pomalu chýlí ke konci. Slovácko v něm odehrálo dvě přípravná utkání s různými výsledky. Různé bylo i hodnocení trenéra Miroslava Soukupa.

Máte za sebou poměrně náročný den se dvěma zápasy. Proč jste tento model zvolili?
Dvojzápas jsme zvolili proto, aby všichni hráči, kteří tady s námi jsou, měli možnost herního zatížení.

Vaši dnešní soupeři k utkáním přistupovali stejně?
Naši soupeři vždy proti nám nastoupili ve dvou sestavách. Proto bylo na hřišti cítit, že je tam z druhé strany čerstvá jedenáctka. S tím se ale dalo počítat.

Pojďme zhodnotit první zápas s korejským týmem, který nedopadl výsledkově vůbec dobře.
Proti nám nastoupilo velmi silné mužstvo. Ve fotbalových činnostech jsme se mu nevyrovnali ani z poloviny. Soupeř nás proto jasně přehrával a pro naše hráče to byl spíše jen atletický trénink. Sice běhali, ale nepotkávali se s míčem. Korejci nám jej prostě nepůjčovali. Našim hráčům se ještě teď točí hlava. Jen do 20. minuty jsme měli utkání dá se říci pod kontrolou. První dvě branky v naší síti padly po útocích ze stran. Závěrečný gól z penalty. Musím říci, že hráči neodpracovali tolik, co jsem očekával. Chyběla mi u nich vůle to zlomit. To hodnotím negativně. Soupeř byl skutečně o třídu lepší a výsledek odpovídá průběhu hry. V zápase jsme propadli. V závěru sice Hlúpik nebezpečně vystřelil a pak měl Čtvrtníček šanci hlavou po rohu, ale to bylo málo. Korejci jsou disciplinovanější než Japonci. Jednou bych chtěl mít v mužstvu korejské hráče. K naprosté světové špičce jim chybí jen větší míra kreativity a fotbalová chytrost.

Druhý zápas s chorvatským Zaprešićem vám musel aspoň trochu duši pohladit.
Zápas byl dost podobný utkání s Györem. Hra byla vyrovnaná, ale my jsme byli zase trošku efektivnější. V zápase nám vyšel úvod. Půl hodiny jsme hráli velmi dobře a získali také dvoubrankový náskok. Pak jsme udělali chybu a z brejkové situace inkasovali na 1:2. Ve 2. půli nám trošku docházely síly. Soupeř ale tempo hry udržel i díky střídání. Přesto jsme si vytvořili další šance. Volešák se po brejku ocitl sám před brankářem, na rozdíl od pondělního utkání tentokrát o kousek přestřelil. Přesto jsme gól přidali v 82. minutě po rychle rozehrané standardce. Kuncl si zaběhl a Ondřejka do prázdné brány pečetil na 3:1. Samozřejmě, že spokojenost je větší než s dopoledním utkáním. Byl to ale vyrovnaný zápas.

Včera se k vám připojili Košut se Szmekem a Košut dnes dokonce nastoupil na poločas. Znamená to, že je v pořádku?

Košut odehrál poločas bez problémů. Srazil se ale s protihráčem hlavou. Je z toho natržené obočí a vypadá to na šití.

Co Szmek a ostatní?
Szmek měl zatím individuální trénink. Drobné potíže má Cissé, kterému nateklo koleno. Do nedělního zápasu bychom ale měli být připravení všichni. V programu ještě dojednáváme drobnou změnu. Pro střídající hráče, kteří nenastoupí od začátku, připravujeme ještě modelové utkání. Domluvili jsme se s trenérem jednoho chorvatského týmu, že bychom pro tyto hráče sehráli zápas 2x 30 minut. Ještě to ale není úplně potvrzené. Technicky to doladíme v pátek.

neděle, 11. 11. 2018 15:28