Se Slovanem prohra 3:1

středa, 2. 7. 2014 09:55

Zápas dvou rozdílných poločasů. Tak by se dalo nazvat úterní představení Slovácka na bratislavských Pasienkách, kde hráči poměřili síly s hráči aktuálního mistra slovenské ligy Slovanem Bratislava.

Utkání začalo dlouhou dobu nepřesnou kombinací obou celků a z počátku nenabízelo moc pohlednou fotbalovou podívanou. Více nebezpečný ale byl tým Slovanu, který své šance nevyužil a tak po standartní situaci se o změnu skóre postaralo mužstvo Slovácka. Na rohový kop ve 34.minutě si výborně naskočil Valenta, ale jeho hlavičku ještě domácí gólman stačil vyrazit. Na následnou dorážku Doška ale nikdo z domácích nebyl schopen reagovat. Gól pomohl zbytku poločasu a obě mužstva se snažila opět skóre změnit.

Do druhého poločasu poslal trenér Habanec ,až na vyjímku Melichárka s Kunclem, rozdílnou sestavu. Hráčům Slovácka se nedařila kombinace a svými nepřesnostmi umožňovali hráčům Slovanu nebezpečné protiútoky. Této nabídky v průběhu 11. minut využili hráči Slovanu hned třikrát a otočili výsledek utkání na svou stranu v konečném výsledku 3:1.

Svatopluk Habanec k utkání: „První poločas byl herně i na šance vyrovnaný. Domácí měli velkou příležitost po dvaceti minutách hry, ale netrefili branku. My jsme skórovali ze standardní situace. Do druhého poločasu nasadil Slovan silnější sestavu, myslím, že k pohárové neměla daleko. My jsme pomalu pracovali s míčem. Soupeři jsme zbytečně darovali šance, které v závěru proměnil. Na druhou stranu jsme pořád v plné přípravě, nechci prohru zbytečně zveličovat,"

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko 3:1 (0:1)

Góly: 72. Milinovič, 77. Soumah, 83. Soumah – 34. Došek

sestava 1.FC Slovácko

1.poločas: Melichárek – Šimko, Břečka, Rada, Kuncl – Civič, Valenta, Bartoš, Trávník, Kübl – Došek

2.poločas: Melichárek – Jeleček, Košút, Mezlík, Kuncl – Kerbr, Havlík, Šumulikoski, Sadílek, Diviš - Fojtášek

foto zdroj:SK Slovan Bratislava