Se Spartakem Moskva těsná prohra 0:1

středa, 11. 7. 2018 20:05

Slovácko v dalším přípravném zápase na herním soustředění v Rakousku vyzvalo Spartak Moskva, tedy třetím tým ruské Premier Ligy. O osudu utkání rozhodly dva momenty ve druhém poločase. Spartak šel do vedení v 55. minutě po brance Promese a v 87. minutě neproměnil pokutový kop Marek Havlík.

Utkání v rakouském Villachu začalo zostra a již ve druhé minutě měl Spartak výhodu pokutového kopu po faulu v šestnáctce. Penaltu však ruský tým neproměnil, když míč skončil na břevnu.

Slovácko pak bylo aktivnější a v prvním poločase si vytvořilo i několik šancí ke skórování. V 15. minutě zakončovala Machalík, ale jeho střelu vytáhl gólman Spartaku na rohový kop.

Do poločasu mělo Slovácko ještě dvě šance ke skórování a obě akce začínaly u kopaček Jakuba Petr. Nejprve centroval na Daníčka, který poslal míč na Machalíka, ale ten v rozhodujícím okamžiku uklouzl.

Po dalším centru Jakuba Petra zakončoval Kadlec a obránci ruského týmu vykopávali míč z brankové čáry.

Ve druhém poločase byl aktivnější moskevský tým, který se v 55. minutě ujal vedení. Po dlouhém míči za půlku vystartoval Daněk, ale u míče byl rychleji Promes, který zakončoval do prázdné branky.

Slovácko mohlo vyrovnat v samotném závěru, kdy po centru Rezka zahrál hráč Spartaku v pokutovém území rukou a sudí ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Marek Havlík, ale penaltu neproměnil. Slovácko tak podlehlo třetímu týmu ruské Premier Ligy 0:1.

Spartak Moskva – 1.FC Slovácko 1:0 (0:0)

Sestava 1.FC Slovácko: Daněk – Juroška (73. Reinberk), Hofmann, Krejčí, Kadlec (Divíšek) – Navrátil, Janošek (60. Havlík), Daníček, Machalík (73. Sadílek), Petr (50. Rezek) – Kubala (46. Kuchta)