Šestnáct bodů zatím nic neznamená

čtvrtek, 30. 9. 2010 14:59
FC Slovácko je po odehrané třetině soutěže na páté příčce, což je určitě překvapením. V samotném klubu z toho však hlavu v oblacích nemají. „My se snažíme podobným myšlenkám vyhnout. Naše výkonnost neodpovídá výsledkům. Troufnu si říci, že zápasy v Příbrami i se Slávií neodpovídaly výsledkově tomu, co jsme tam předváděli. Osobně nepodléhám žádnému velkému optimismu. Naopak naše hodnocení v týdnu bylo v duchu, že výsledkově jsme nad očekávání. Víme, že výsledek 3:0 se Slavií neodpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Přesto jsme rádi, že se nám to podařilo, ale musíme být neustále ve střehu a naopak zvýšit aktivitu a pracovat, protože jakékoliv uspokojení nad umístěním v tabulce příp. nad výsledky by mohl být začátek konce a to určitě nechceme. Naopak chceme zvládnout ještě do reprezentační přestávky odehrát kvalitně zápas s Baníkem, popřípadě bodovat a na druhou stranu využít reprezentační přestávky na to, abychom tréninkovou aktivitu ještě zvýšili, dobili baterie a připravili se na náročný závěr podzimu,“ má jasno před důležitým zápasem s Baníkem Ostrava trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.
Slovácko se bude muset na ostravských Bazalech obejít bez vykartovaného Petra Švancary, který je současně nejlepším střelcem týmu. „Petr dokázal v zápasech, ve kterých nastupoval dát vždycky nějakou finální přihrávku, dokázal připravit šance, udržet balon, což bylo hodně podstatné. Byl i sám nebezpečný pro branku soupeře. Baník má možná klidnější hlavu, že nenastoupí, na druhou stranu musí přemýšlet, kdo dostane šanci. Alternativ máme dostatek. Szmek, Ondřejka, Nestorovski, Hlúpik. Dva z nich šanci určitě dostanou. Věřím, že kdokoliv tam nastoupí, tak to bude brát jako velkou šanci,“ nedělá si velkou hlavu z absence kanonýra týmu Miroslav Soukup.
Petr Švancara nebude jediným, z prozatím úspěšného souboru, který bude pro sobotní duel chybět. „Chybět nám bude ještě Víťa Valenta, u kterého nechceme tlačit na pilu před reprezentační přestávkou. Už ale začíná s tréninkem a příští týden by se měl zapojit naplno do tréninku, aby i on doplnil fyzickou kondici a v týdnu před zápasem s Olomoucí se už připravoval na utkání,“ má dobrou zprávu pro příznivce kapitána celku trenér Slovácka.
Ani na Baník nepojede Slovácko s defenzívní taktikou. Chce zůstat u způsobu hry, kterým se letos v nejvyšší soutěži prezentuje. „Snažíme se od začátku vytvářet svůj herní projev. Snažíme se hrát stejně venku i doma. Obrannou taktiku nechceme zvolit jen proto, že jedeme na Baník, na Spartu nebo do Jablonce. Hráče chceme přesvědčit, že útočně a kvalitně útočně se dá hrát fotbal doma i venku. Hlavním cílem bude zlepšit celkově naši hru venku. To znamená nedělat velké, hrubé chyby vzadu, zlepšit kombinační hru v záloze a samozřejmě se snažit být efektivní v zakončení. To znamená všechny šance se snažit dohrát do koncovky a znovu se pokusit vstřelit branku a v něčem i nachytat Baník, znepříjemnit mu jeho postavení a uhrát si i své body. Musíme si přiznat, že to, že jsme pátí, neznamená vůbec nic. Když se podíváme do tabulky tak poslední z ní může po jedné výhře poskočit až na osmé místo. Postavení v tabulce je hrozně zavádějící a vzhledem k tomu, kolik mají bodů ostatní mužstva, tak to nehraje vůbec žádnou roli. Šestnáct bodů je pořád jen polovina bodů nutných k záchraně a ani to nemusí stačit. Když budeme mít po podzimu dvaadvacet bodů, tak můžeme říci ano, podzimní část se nám povedla. A to zatím nemáme,“ upozorňuje trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.