SK Kladno - 1.FC Slovácko 1:0

neděle, 25. 4. 2010 21:18
Jak to viděli trenéři:
Miroslav Soukup: „Utkání se mně hodnotí těžko. Prohráli jsme a dostali jsme se na sestupovou příčku. Z toho pohledu je to pro mě zklamání. Zklamání je u mě v první řadě proto, že jsme věděli, a celý týden jsme se připravovali na to, co na nás Kladno bude v domácích podmínkách hrát. Vývoj byl podobný jako s Českými Budějovicemi, Kladno si vytvořilo dostatek šancí a zejména v prvním poločase jsme mohli branek dostat víc než jednu. Za první poločas je tak zklamání největší. Ve druhém poločase jsme naznačili, že když se přestaneme bát a budeme odvážnější, tak jsme mohli v některých věcech vyrovnat. Dokonce jsme se dostali do náznaků šancí, ale bohužel z ničeho góla nedali. Naopak Kladno hrozilo z brejků až do samého závěru. Z tohoto pohledu zasloužená prohra. Čeká nás těžké období čtyř zápasů, tak abychom se dostali na příčky, které neznamenají sestup.“

Stanislav Procházka (Kladno): „Nemám k tomu moc co říci. Celý týden jsem hráčům říkal, ať si nevšímají, co píší noviny. Praktik, vědec. To je samé blabla. Ať si každý na tu lavici sedne a zkusí si to. Na utkání jsme se připravili velmi dobře. Věděli jsme, že nové koště dobře mete a že to proto bude těžké. Ale celý týden jsem hráčům zdůrazňoval, aby k utkání přistupovali normálně. Víme ale jak pracuje naše mužstvo. Zhruba v 70.minutě nás začala záloha soupeře přehrávat. Přišel tam Švanci se Zelím a začali si to dávat po zemi a měli jsme starosti. Žádnou tutovku ale neměli. Na druhé straně jsme si my vypracovali další dvě tři šance, které tam stačily líznout. Nastřelili jsme břevno… Jsme ale spokojení.

Co řekli hráči:

Jakub Svízela:
„V prvním poločase bylo Kladno lepší. Hrálo to, co jsme věděli, že budou hrát. Nakopávali míče a byl to spíše boj. Ke konci poločasu jsme bohužel neuhlídali standardku a inkasovali branku. Ve druhé půli jsme se snažili hrát po zemi fotbal. Domácí zalezli, ale žádnou šanci jsme si nevypracovali a Kladno vyhrálo.“

Tomáš Abrahám:
„Věděli jsme, že se hraje o šest bodů. Kladno bylo dva body za námi a teď nás o bod přeskočilo. Vlastníma, taktickýma chybama jsme se dostávali pod tlak, přestože jsme se na ně před utkáním upozorňovali, ale v zápase je nedodrželi. Věděli jsme, že budou hrát na nakopávané m uče a standardky a z jedné takové jsme inkasovali. Druhou půli jsme se to snažili zvrátit, myslím, že jsme měli víc ze hry, ale Kladno chodilo do brejků a mělo tři, čtyři vyložené šance. Stálý tlak jsme si vytvořili až v posledních dvaceti minutách a nedali jsme jednu milion procentní šanci, když jsme z malého vápna přestřelili bránu. Díky tomu jsme prohráli.“

Lukáš Kubáň:
„Skončilo to pro nás smutně. Věděli jsme, jak hrají oni i jak máme hrát my. Neměli jsme odražené míče a to nás pohřbilo. Myslím, že takticky jsme to zvládli lépe, než jiný zápas, ale štěstíčko se přiklonilo k domácím.

Rozhovor s Víťou Valentou:

Můžete teď odtajnit taktiku, se kterou jste do utkání šli?
Věděli jsme, že to bude strašně bojovné utkání, protože Kladno tak doma hraje. Všechny jejich balony směřují do vápna, takže taktika byla pokusit se napadat Kladno, nedat jim možnost míče nakopávat do šestnáctky.

Po úvodní deseti minutce, kdy se domácí dostali do zakončení, jste mírně hru vyrovnali a zdálo se, že vaše taktika může přinést ovoce.
I přesto to bylo strašně kostrbaté, bylo tam moc nakopávaných míčů, ke kterým jsme se nedostali. Dostali jsme se k nim vlastně až druhý poločas, kdy jsme dali míč na zem a vypracovali si několik střel a šancí. Škoda šance Iliji, který byl na malém vápně sám před prázdnou bránou a překopl to.

V prvním poločase jste se dostal ke střele, která ale skončila v postraním autu. Míč vám v tomto případě nesedl?
Nechtěl jsem střílet, chtěl jsem poslat střílený centr před bránu.

Ve druhém poločase jste více otevřeli hru, dostali jste se i do optické převahy, ale přesto se šance na vyrovnání dostavila až v samém závěru.
To máte pravdu. Sice tam bylo několik střel, ale do vyložené šance jsme se dostali skutečně až v těch posledních minutách. Škoda, že jsme to neproměnili. Skončilo by to 1:1 a bylo by to v pořádku. Teď jedeme domů s prázdnou.

Dostali jste se do situace, že své soupeře v boji o záchranu musíte přeskočit. Což znamená naplno uspět už v dalším domácím utkání s Mladou Boleslaví.
Určitě. Už dopředu jsme věděli, že pokud neuspějeme na Kladně, tak se naše situace zkomplikuje. Teď už musíme vyhrát za každou cenu.

neděle, 19. 11. 2017 14:26