Školka vyrazila prozkoumat fotbalový stadion

pátek, 29.06.2018 08:20
Školka vyrazila prozkoumat fotbalový stadion
skolka280618.jpg

Městský fotbalový stadion v Uherském Hradišti a jeho zázemí si ve čtvrtek prohlédli žáci z mateřské školy Šafaříkova. 

Školka vyrazila prozkoumat fotbalový stadion

Dnes jsme rádi přijali pozvání fotbalového klubu 1.FC Slovácko k návštěvě jeho stadionu.  V místnosti, kde se setkávají po ligových zápasech zpocení fotbalisté s novináři, aby jim sdělili své první dojmy, nás přivítal tiskový mluvčí 1.FC Slovácko Marek Jurák spolu s moderátorskou dvojicí fotbalových utkání Alešem Mazúrkem a Kristýnou Janků, kteří byli našimi průvodci po stadionu.

Po krátkém představení ligového klubu už následovala prohlídka míst, kam se běžný fanoušek nedostane. Šatna, kde se hráči převlékají, tiskové středisko, ve kterém trenéři sdělují po utkáních své názory a pohledy na vítězství či porážky zvídavým novinářům, ve které jsme se na chvíli proměnili i my.

Pak už přišla na řadu prohlídka prostor pro významné hosty utkání a v nich také Síň slávy s nablýskanými poháry a barevnými dresy, na kterých mohly naše děti oči nechat.

Z VIP prostor jsme přešli na tribunu, kde jsme vyzkoušeli měkká křesla pro hosty a pan moderátor nás nechal promluvit do mikrofonu. Děti si rychle osvojili pokřik: Slovácko do toho a za chvíli se neslo jejich povzbuzování díky mikrofonu a reproduktorům celým stadionem. Pak už bylo složité odtrhnout dětské hlásky od mikrofonu, ale prohlídka pokračovala do míst, kde při zápasech sedí páni novináři. Děti zaujaly nejen otočné židle, ale také pohled, díky kterému měli celý stadion jako na dlani. Z celé prohlídky byly tak unešené, že zapomněly i na své tradiční zlobení.

To ale nebylo všechno. Na samý závěr prohlídky se podívali do míst, odkud hráči přicházejí na hrací plochu a za přivítání hlasatele, vítající „Základní a Mateřskou školu, Šafaříkova Uherské Hradiště na ligovém trávníku“, jsme nastupovali tunelem, jako praví, ligoví fotbalisté. Jen na ten trávník jsme si sáhnout nemohli, protože právě prochází posezónní obnovou. Co jsme si ale vyzkoušet mohli, byly prvoligové střídačky, na kterých jsme se vyfotili a vyzkoušeli si, jak měkké a pohodlné sezení hráči při utkání mají.

To nejlepší ale přišlo na konec. Všichni ligoví fotbalisté právě procházeli kolem nás na trénink a tak jsme si mohli s některými i tlesknout. Na památku jsme si od nich odnesli, jejich fotografie, podepsané rukavice a hlavně míč, který nám věnovali i s jejich podpisy. Hned jak jsme přišli zpět do školky, kluci jej začali prohánět po koberci a ještě dlouho před poledním spinkáním se ozývalo školkou: Slovácko do toho.Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 13.05.2021 09:20
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Tréninkové triko Puma modré

Tréninkové triko Puma modré
790 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

Tréninková mikina Puma modrá

Tréninková mikina Puma modrá
1390 Kč

Tepláková souprava 2019

Tepláková souprava 2019
990 a 1090 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Bohemkou před 2 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Bohemkou

Hodnocení nedohraných soutěží čtvrtek, 13.05.2021 14:00
Hodnocení nedohraných soutěží

Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit středa, 12.05.2021 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace