Slovácké ikony: Vladimír Malár

úterý, 21.02.2017 20:15
Slovácké ikony: Vladimír Malár
malar200217.jpg

K postupu do nejvyšší soutěže v sezoně 1999/2000 pomohl 24 góly, čímž stále drží střelecký rekord druhé ligy. Poznáváte? Ano, je to oblíbený útočník Vladimír Malár. Na krásné časy na Slovácku zavzpomínal v seriálu „Slovácké ikony“. „Nedávno jsem předával ceny na ceremoniálu v Břeclavi a dostal jsem otázku, na který klub v kariéře nejvíc vzpomínám. Bez váhání jsem řekl, že je to klub mého srdce – Synot, potažmo Slovácko,“ usmál se 41letý sympaťák.

Čím vám bylo angažmá tak blízké?
Do Synotu jsem přišel z Poštorné, což pro mě nepředstavoval tak velký skok, protože oba celky fungovaly na rodinné bázi. V Synotu mi to moc ulehčilo situaci. Navíc klub měl silné ekonomické zázemí, kvalitní kádr a chtěl postoupit do první ligy. Ambici se podařilo naplnit brzy, druhou ligu jsme vyhráli o spoustu bodů a mně se povedlo stát se králem střelců. Dodnes držím rekord, po očku sleduji každým rokem, kdo mě může ohrozit. (úsměv) Ale všechno to byl odraz toho, jak jsme tehdy měli dobře poskládané mužstvo. V lize se nám solidně vyvedla první sezona, zahráli jsme si i Intertoto Cup, takže to jsme byli spokojení. Časem se přidalo i výborné sportovní zázemí, jak se vybudoval stánek v Uherském Hradišti. Toto všechno byly věci, které se mi na klubu líbily.

Ze zápasů byl nejlepší ten se Spartou, kdy jste před vyprodaným Širůchem vyhráli 2:1, a vy jste dal druhý gól?
Toto je jedno z utkání, na které moc rád vzpomínám. Hrálo se v týdnu, chyběli nám dva hráči ze základní sestavy a nedávalo se nám příliš šancí na úspěch, protože Sparta účinkovala v Lize mistrů a měla našlapaný mančaft. Přesto jsme zvítězili. Byla to třešnička na dortu, výsledek jen podtrhl to, jak se nám tehdy dařilo. (úsměv)

Fanoušci na Slovácku vás měli moc rádi. Jak se vám vryli do srdce?
Rád na fanoušky vzpomínám. Líbilo se mi, jaký jsme měli vztah, a z jiných klubů jsem vždycky preferoval návrat na Slovácko. Pokud je to možné, tak sem pořád jezdím na fotbal.

Staré dobré časy si můžete připomínat i v divizním Hodoníně, kde spolupracujete s trenérem Františkem Komňackým, že?
(úsměv) Jako hráč jsem jej zažil už v Poštorné, pak také v Synotu a nyní jsem jeho asistentem. Vybral si mě, když přišel do Hodonína. Velmi jsem to uvítal, neboť se tady začal budovat nový mančaft, klub má ambice na postup a já mám možnost čerpat cenné zkušenosti. Trenér Komňacký je velký pojem.

Spolupráce je pro vás asi příjemnější oproti době, kdy jste mu naslouchal jako hráč…
(smích) Já jsem pana Komňackého naštěstí zažil ve vydařeném období. Ale nebyl to nějaký tvrďák, vždy se snažil jít diplomatickou cestou a tak je to i dnes. Trošičku pozoruji jen to, že má někdy i v divizi nároky na hráče jako v první lize, což kluci občas nesou nelibě. (úsměv) Je to zkrátka profesionál. Spolu máme bezvadný vztah.

Baví vás trenéřina?
Ano. Jsem rád, že působím v Hodoníně. Mám to deset minut jízdy domů, klub má ambice na postup do třetí ligy, chce vychovávat hráče pro A-tým a daří se nám. Když se člověk celý život věnuje fotbalu, těžko pak vystupuje z vlaku. Neměl jsem možnost hrát na nejvyšší úrovni déle, tak to po kariéře zkouším jako trenér. Udělal jsem přijímačky na studium licence A.

Snem je tedy koučovat mužstvo v nejvyšší soutěži?
(úsměv) Člověk musí mít motivaci, ale vzhledem k tomu, že jsem nyní v roli asistenta v divizi, byl bych odvážný myslet na první ligu. Nicméně ve fotbale se může stát cokoliv. Byl bych rád, kdyby se to podařilo. (úsměv)

Je známo, že jste se živil jako pojišťovací agent. To platí pořád?
Ne. Schůzky s klienty, které většinou probíhají v odpoledních časech, se nedaly skloubit s trenérskou činností v Hodoníně. Musel jsem si vybrat a upřednostnil jsem trénování s tím, že mám zaměstnání vedoucího skladu ve firmě, která provádí montáž vzduchotechniky a klimatizačních zařízení. Udělám si práci a na to mi navazují tréninky. To mi vyhovuje.

Vraťme se na závěr ještě ke Slovácku. Jak současnému týmu věříte v jarních bojích?
Pokud mužstvo naváže na solidní přípravu, věřím, že se rychle usadí v klidném středu tabulky. Chce to zvládnout první kola. Pak by se mohl stabilizovat kádr s výhledem na další sezonu a zapracovávat další nadějní hráči. Budu v tom Slovácku držet palce.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 18.04.2021 21:31
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
790 Kč

Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá
350 Kč

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko
450 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Jan Kliment: Brnu máme co vracet před 2 hodinami
Jan Kliment: Brnu máme co vracet

VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě neděle, 18.04.2021 22:16
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě

Slovácko podlehlo Spartě 0:1 neděle, 18.04.2021 20:28
Slovácko podlehlo Spartě 0:1

Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou neděle, 18.04.2021 08:07
Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou

Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko sobota, 17.04.2021 14:15
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace