Slovácko B přehrálo Mikulovice

neděle, 11. 5. 2014 12:56

B-tým Slovácka porazil v nedělním zápase Moravskoslezské ligy Mikulovice 3:0 po brankách Sadílka, Bartoše a Kübla. Brankář Melichárek udržel nulu.

Za mírného deště se rozehrálo na kunovské Bělince utkání 25. kola MSFL mezi domácím Slováckem B a Mikulovicemi. Domácí v bílých dresech vstoupili od utkání aktivně a obránci Mikulovic museli odvracet prudké centry ze stran.

První vážnější šanci měli hosté, v šesté minutě Dohnálek vypálil ostře z vápna a Melichárek jeho pokus kryl až napodruhé. O pět minut později Melichárek opět vychytal dělovku Dohnálka, míč však jen vyrazil a Besta jej uklidil do sítě, naštěstí pro domácí hrál Besta v ofsajdu.

Pak přišlo i na větší šance Slovácka – Šimko z levé strany zásoboval své spoluhráče množstvím přihrávek a Havlík poslal po jedné takové spolupráci míč jen těsně mimo. Ve čtyřiadvacáté minutě se odhodlal k přímé střele z asi pětadvaceti metrů Šimko, ale brankář Karabina byl pozorný.

O minutu později už Slovácko vedlo. Ve skrumáži po rohovém kopu přistrčil Trousil míč do prostoru Sadílkovi, který utěšenou bombou z hranice malého vápna málem protrhl síť. Hra po úvodní brance začala ztrácet tempo, hrálo se mezi šestnáctkami a na šance se nedostalo.

Až pět minut před koncem poločasu Kübl našel dlouhým centrem Fojtáška, tomu se ale nepodařilo uklidit míč do sítě. Druhý poločas začal za pokračujícího deště ve stejně ospalém tempu, v jaké skončil ten první.

Až v 58. minutě mohlo dojít na změnu skóre, ale proti byl Trousil. Eršil mohl vysunout Bestu do samostatného úniku, ale obránce Slovácka v poslední chvíli míč srazil. O dvě minuty později hasil chybu Trousila Melichárek, když vpadl pod nohy Navrátila.

Slovácko si pojistilo vedení dvacet minut před koncem. Sadílek vyslal po pravém křídle Daníčka, ten se rozhlédl a z brankové čáry vracel na úplně volného Bartoše, který ve skluzu poslal míč za bezmocného Karabinu. Sadílek hrál dobré utkání a poslal do úniku Fojtáška, kterého zradila koncovka.

V pětasedmdesáté minutě Slovácko zpečetilo osud utkání. Fojtášek milimetrovým pasem vysunul za obranu Mikulovic Kübla, pro kterého nebyl problém prostřelit hostujícího brankáře. V poslední minutě zápasu ještě Havlík špatnou rozehrávkou připravil horké chvilky Melichárkovi. Šustr však poslední šanci Mikulovic trestuhodně zahodil. Slovácko tak doma hladce zvítězilo 3:0, připíše si tři body do tabulky.

Ohlasy po zápase se Spartou sobota, 19. 8. 2017 13:23