Slovácko čeká v pátek utkání na Spartě

čtvrtek, 19. 9. 2013 07:48

Páteční televizní předehrávkou odstartuje 9. kolo Gambrinus ligy. Slovácko se před televizními obrazovkami představí na pražské Letné proti domácí Spartě. Utkání vysílá od 20:30 hod. TV Fanda

CELKOVÁ BILANCE 1.FC SLOVÁCKO – AC SPARTA PRAHA 2000 – 2013

Celková bilance: 22 zápasů 4 - 1 – 17, 14 : 40
Domácí statistika: 11 zápasů 4 - 0 – 7, 9 : 13
Venkovní statistika: 11 zápasů 0 - 1 – 10, 5 : 27

Nejčastější výsledky: 2:0 a 1:0 (6x), 3:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Malár
Nejvíc branek za Spartu: 4 – V. Kadlec, 3 - Sionko a Wilfried

Největší návštěva na Slovácku: 8.121 - 13. listopadu 2010 (1.liga, 0:2)
Největší návštěva v Praze: 8.849 - 5. května 2010 (1.liga, 4:0)

Zajimavosti:

• První vzájemný duel vyhrál Synot 2:1, poté dalších šest zápasů Sparta. V kalendářních letech 2004 a 2005 Slovácko třikrát vyhrálo a jednou remizovalo. Obdrželo pouze jednu branku.
  • Posledních jedenáct duelů vyhrála Sparta a Slovácko v nich vstřelilo pouhé tři branky Brožíkem, Košútem a Trousilem. V zápase odehraném 18. února 2012 v Praze vyhrála Sparta 1:0 brankou Keriče z první minuty hry, což je historicky nejrychleji inkasovaná branka do sítě Slovácka.
  • Slovácko bodovalo na Letné pouze jednou. Bylo to v zápase sezóny 2004-05, kdy Slovácko začínalo soutěž s odečtenými body. Utkání na Spartě hrané 7. srpna 2004 skončilo smírně 1:1. Za Slovácko otevřel brankový účet Pavlík v 48. minutě z pokutového kopu. Za domácí pak srovnal v 67. minutě Homola.
  • Ve druhém kole 24.7.2010 spělo Slovácko na Spartě ke svému druhému nerozhodnému výsledku vzájemných duelů v Praze. Ovšem proti byl Václav Kadlec, který ve druhé minutě nastaveného času prostřelil brankaře Filipka a upravil na konečných 2:1 pro Spartu. Byl to Kadlecův první gól do sítě Slovácka. Později dal Slovácku ještě tři a v současné době je tak nejlepším sparťanským kanonýrem, ve vzájemných duelech.
  • Nejdelší série Slovácka bez vstřelené branky je na hodnotě 383 minut (2001-2003), na podzim 2012 vstřelil Jan Trousil Spartě branku ve 24. minutě, takže se negativní série zastavila na čísle 322 minut bez vstřelené branky. Naopak Sparta se střelecky neprosadila v nejdelší sérii čítající 272 minut (2004-2005).
  • Sparta v dosavadních 22 vzájemných zápasech nevstřelila Slovácku branku jen ve třech utkáních (v letech 2004 až 2005), zato Slovácko drželo střelecký půst hned dvanáctkrát...!
  • Oba zápasy Slovácka se Spartou v sezoně 2012-13 řídil hlavní rozhodčí Radek Příhoda.

PAMÁTNÝ DUEL:
1.FC Synot - Sparta Praha 2:0 (1:0), odehraný 27. března 2004 v Uherském Hradišti

První duel Sparty na novém stadionu před téměř vyprodanými ochozy. Za Spartu nenastoupila jeho největší hvězda Karel Poborský, který byl zraněný a do Hradiště vůbec nepřicestoval. Domácí Synot začal zakřiknutě. V 10. minutě Jun centroval z levé strany, Palinek ve vápně chyboval, k míči se dostal Rezek, ale míč poslal ze tří metrů vedle, ale po čtvrthodině se Synot začal zvedat a udávat tempo hry. Po půlhodině hry se dočkal i první branky. Kostka z pravé strany nacentroval do pokutového území a Nezmar už ve druhé šanci nezaváhal. Naběhl si, míč měl čas zpracovat a přesnou střelou k protější tyči vstřelil gól. Dvě minuty po přestávce bylo rozhodnuto. Brankař Kouba si naskočil na centr z levé strany, míč ztlumil, ale ten mu z náruče vypadl. Přihlížející Ivana ho v poklidu doklepnul do prázdné branky, 2:0! V druhé polovině zápasu měla obě mužstva po jedné brankové šanci, ale ani jedna nebyla proměněna.

Branky: 29. Nezmar, 47. Ivana
Žluté karty: Pavlík, Palinek – Jun, Baranek, Gluščevič
Rozhodčí: Helebrant – Hruška, Míka
Diváci: 7777

Sestava Synotu: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek, Bureš, Ivana (89. Petržela), Abrahám, Polách, Pavlík, Nezmar (73. Malár), Meduna (79. Činčala). Trenér: Karel Jarolím.

Sestava Sparta: Kouba – Pergl, Hübschman, Johana, Labant – Štajner (77. Gluščevič), Kováč, Sivok (52. Voříšek), Michalík – Jun, Rezek (46. Baranek). Trenér: Jiří Kotrba.

Diváci: 6 532

1. FC Slovácko: Melichárek - Daníček, Kubáň, Košút, Kuncl - Trousil, Martykán (54. Trávník), Valenta, Volešák (60. Kerbr) - Došek, Lukáš (46. Kovář). Trenér: Miroslav Soukup

AC Sparta Praha: Vaclík - Pamič, Švejdík, Vidlička, Jarošík - Kadeřábek, Kadlec (75. Holek), Skalák (84. Hybš), Balaj - Pavelka (80. Grajciar), Hušbauer. Trenér: Vítězslav Lavička.

Sparta Praha - 1.FC Slovácko 4:0 (0:0)
odehraný 24. února 2013 v Praze
Branky: 67. Zápotočný, 74. a 77. Kadlec a 81. Bednář
Žluté karty:  Vácha - Trousil, Mezlík, Kuncl
Rozhodčí: Příhoda - Wilczek a Jiřík
Diváci: 4 566

AC Sparta Praha: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš - Přikryl (62. Kweuke), Vácha, Matějovský, Krejčí (82. Jánoš) - Kadlec - Lafata (79. Bednář). Trenér: Vítězslav Lavička.

1. FC Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Valenta (72. Trávník), Hofmann, Volešák - Kerbr (76. Kovář), Došek. Trenér: Svatopluk Habanec.