Slovácko čeká vrchol podzimu. Přijíždí Sparta

pátek, 12. 11. 2010 15:21
Slovácko čeká vrchol podzimu. Přijíždí Sparta
soukup1.jpg
V sobotu vstupuje Slovácko do odvetných utkání nejvyšší fotbalové soutěže a na úvod druhé poloviny ligy má soupeře nejatraktivnějšího. Pražská Sparta prokazuje v posledních ligových zápasech dobrou formu a tak Slovácko nečeká nic lehkého. Svěřenci trenéra Miroslava Soukupa si ale po tyřech porážkách v řadě spravili chuť v Mladé Boleslavi, kde překvapivě zvítězili. „Slovo překvapili, není tak úplně správné. Věřím, že tak jak hrála většina hráčů v Boleslavi, tak to je skutečný obraz toho, co v nich je a mohli by to dokázat i jindy. Hráči se v utkání sami přesvědčili, že dokáží zahrát dobře i venku a já jsem přesvědčený, že oni to v sobě mají. Dokonce jsem přesvědčený, že takto by se dalo hrát víckrát. Ne jen na Baníku a teď. Proto neberu jako překvapení výkony hráčů, beru jako překvapení výsledek. Dát tři branky venku a ještě v Boleslavi, která měla v tu dobu výbornou sérii, bylo překvapení pro všechny,“ uznává nakonec trenér 1.FC Slovácko. Před jeho svěřenci je poslední zápas kalendářního roku na domácí půdě. Pro celý region bude utkání velkým svátkem. Už v prvním dnu předprodeje zmizelo z pokladen na dvatisíce vstupenek a tak se dá čekat, že utkání bude skutečným vrcholem fotbalového podzimu na Slovácku. „Pokud by zápas se Spartou, Slávií či Baníkem nebyl pro nás svátkem, tak by to bylo špatně. Věřím ale, že to tak vnímají hlavně diváci a lidé, kteří fotbal na Slovácku sledují. My se snažíme chystat na toto utkání jako na každé jiné a je to podobné jako na Boleslav. I když teď hrajeme doma. Teď ukazují svoji sílu a kvalitu a mají šňůru zápasů, kdy bodují, vyhrávají a znovu se dostávají na vrchol. Nebudu přehánět, když znovu řeknu, že je cítit obrovská síla soupeře. My se samozřejmě budeme snažit připravit co nejlépe, navázat na to pozitivní co bylo v Boleslavi, to znamená hrát znovu útočně, pokusit se znovu dostat do tlaku a myslím, že diváci by byli spokojeni s jakýmkoliv bodovým ziskem a nás by to dostalo opět blíže k dvaceti bodové hranici nebo za ni, kam bychom se rádi po konci podzimu dostali,“ přeje si bodový zisk z těžkého utkání Soukup.
Slovácko už jeden zápas se Spartou v nohou má. V úvodu sezóny dokonce sahalo na pražské Letné po bodu, ale tentokrát to bude podle trenéra Slovácka jiný zápas. „Tento zápas bude určitě jiný. Sparta nebude chtít být horší. Šanci tam dostanou i jiní hráči. Nechci ty dvě utkání srovnávat. Je mezi nimi přece jen strašně dlouhá doba. Troufnu si říci, že Sparta bude silnější, ale my zase o kus zkušenější. Já bych si ale hlavně přál, aby ten zápas byl opravdovým svátkem. Aby lidi viděli krásný útočný fotbal a aby byli s naší hrou spokojení. Pokud by se nám navíc podařilo bodovat, tak by to bylo takové vyvrcholení našeho snažení. Přál bych si, aby v náš hrací den byl stadion plný a diváci nám zase udělali dvanáctého hráče na hřišti a pomohli nám Spartu porazit,“ vyslovuje na závěr své přání Miroslav Soukup. Ten bude mít k dispozici už dvojici Kordula – Košút, která v Mladé Boleslavi chyběla kvůli kartám. Chybět mu tak budou jen zranění Cleber, který už začal s tréninkem, stejně jako Perůtka a dlouhodobě absentující Urbánek. Počítat nemůže ani s Reinberkem, který dostal od disciplinární komise čtyřzápasový trest.
Utkání začíná v sobotu 13. listopadu v 18.00 hodin. Předprodej vstupenek bude ještě v pátek 12. listopadu od 15.00 do 18.00 hodin a v den utkání od 9.00 hodin.

Statistika vzájemných ligových utkání Slovácka a Sparty
Celková bilance: 16 zápasů 4 - 1 - 11 12 : 25
Domácí statistika: 8 zápasů 4 - 0 - 4 8 : 5
Nejčastější výsledky: 2:0 a 1:0 (4x), 3:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Malár
Nejvíc branek za Spartu: 3 - Sionko
Největší návštěva na Slovácku: 7.777 - 27. března 2004 (1.liga, 2:0)
Největší návštěva v Praze: 8.849 - 5. května 2010 (1.liga, 4:0)
Zajimavost: První vzájemný duel vyhrál Synot 2:1, poté dalších šest zápasů Sparta. V kalendářních letech 2004 a 2005 Slovácko třikrát vyhrálo a jednou remizovalo. Ovšem posledních pět duelů vyhrála Sparta, Slovácko dokázalo v těchto utkáních vstřelit pouhou jednu branku...

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
středa, 10. 10. 2018 20:50
> všechna videa
FANSHOP
Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

Tričko jeden kraj - jeden klub bílé

Tričko jeden kraj - jeden klub bílé
250 a 350 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Kšiltovka modrá dětská

Kšiltovka modrá dětská
299 Kč

Hrnek pruhovaný

Hrnek pruhovaný
190 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Petr Vlachovský: Je to velká výzva středa, 17. 10. 2018 17:33
Petr Vlachovský: Je to velká výzva

Informace k prodeji vstupenek na Teplice středa, 17. 10. 2018 10:36
Informace k prodeji vstupenek na Teplice

Změny na sportovním úseku A-týmu úterý, 16. 10. 2018 15:36
Změny na sportovním úseku A-týmu

U19 a U17: Starší dorost veze výhru ze Slavie úterý, 16. 10. 2018 08:46
U19 a U17: Starší dorost veze výhru ze Slavie

U18: Osmnáctka zdolala Prostějov 6:1 úterý, 16. 10. 2018 08:10
U18: Osmnáctka zdolala Prostějov 6:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace