Slovácko čeká zápas na teplických Stínadlech

pátek, 31. 7. 2015 19:00

V sobotu od 17 hodin čeká Slovácko druhá prověrka v letošním ročníku. Tentokrát se modrobílí představí v prvním venkovním utkání sezóny proti Teplicím. Historická bilance na hřišti žlutomodrých hovoří jasně pro domácí, Slovácko zde dokázalo zvítězit dosud jen jednou. Vzepřou se Moravané i v druhém kole historii?

Vstup do sezóny, to byla pro Slovácko v posledních letech malá noční můra. Zlomit sérii nezdarů v prvních kolech ligy se podařilo až letos Liboru Doškovi, když za pomoci celého týmu dokázal vstřelit hattrick do sítě Pražanů.

Podobně nepříznivou bilanci má Slovácko při venkovních utkáních v Teplicích. Na hřišti soupeře v dosavadních třinácti utkáních modrobílí šestkrát prohráli, ve stejném počtu remizovali a pouze jednou vyhráli.

Na loňskou krutou porážku 0:4 si určitě ještě leckdo pamatuje, góly vstřelili Vůch, Mahmutovič, Litsingy a Nivaldo, ani jeden z nich už ale na severozápadě Čech nepůsobí. Navíc to není tak dávno, co stejný výprask uštědřilo Slovácko Teplicím. V roce 2013 si náš tým odvezl ze Stínadel tři body, když o výhře 0:4 rozhodli Došek, Valenta a Trousil. Více se dočtete v kapitole Památný duel.

FK Teplice - 1. FC Slovácko

Celková bilance: 26 zápasů 5 - 12 - 9, 30 : 32

Domácí statistika: 13 zápasů 4 - 6 – 3, 15 : 12

Venkovní statistika: 13 zápasů 1 - 6 – 6, 15 : 20

Nejčastější výsledky: 1:1 (6x), 0:0, 2:0 a 2:1 (4x)

Nejvíc branek za Slovácko: 3 – Došek, 2 - Činčala, Kaspřák, Košút, Němčický, Vajda a Švancara

Nejvíc branek za Teplice: 5 – Litsingi 4 - Verbíř a Mahmutovič, 2- Džeko

Největší návštěva na Slovácku: 5.582 - 29. října 2005 (Slovácko - Teplice 1:1)

Největší návštěva v Teplicích: 7.233 - 1. října 2000 (Teplice - Slovácko 2:1)

Zajímavosti:

• Slovácko nevyhrálo s Teplicemi 8 ligových a 2 pohárové zápasy v řadě a to v období od 18. 9. 2004 do 25. 3. 2010.

• Slovácko nedokázalo v Teplicích vyhrát deset zápasů od roku 2000, i když několikrát k tomu mělo hodně blízko. Nejblíže asi 30. srpna 2003, když vedlo brankou Meduny a v 88. minutě mohl zvýšit z penalty Šumulikoski, ale nedal. Domácí Teplice pak v poslední minutě vyrovnaly brankou Benčíka na konečných 1:1. Pak přišel jedenáctý zápas na Stínadlech a Slovácko se konečně dočkalo dlouho očekávané výhry, navíc rekordně vysoké. Dne 10. března 2013 dokázalo zdolat domácí Teplice 4:0 a zrušit dlouholetou kletbu.

• Slovácká legenda Pavel Němčický dal v lize jen čtyři branky, ale hned dvě do sítě Teplic, navíc s dnešním soupeřem zaznamenal i jednu vlastní branku.

• V zápasech těchto soupeřů bylo nařízeno celkem 12 penalt. Slovácko zahrávalo pět a tři proměnilo. Teplice zahrávaly sedm (všechny doma) a proměnily jen pět pokusů - všechny rozhodovaly o podobě výsledku ve prospěch Teplic v závěrech zápasů.

• Novodobým ligovým rekordem je výkon rozhodčího Příhody, který 13. srpna 2006 nařídil ve prospěch domácích Teplic hned tři penalty! První dvě Petr Drobisz chytil Doležalovi a Jirsákovi (za stavu 0:0, resp. 0:2), na třetí v podání Džeka v 85. minutě byl však krátký. Slovácko zápas nakonec prohrálo 2:3 a to brankou Stožického v 89. minutě.

• Teplice dokázaly vsítit branku v poslední minutě hned v pěti zápasech, jednou se to podařilo i dnešní opoře Slovácka Liboru Doškovi.

• Libor Došek je jediným hráčem, kterému se podařilo skórovat za oba kluby ve vzájemných duelech. Za Teplice vstřelil branku 25. března 2010 v 90. minutě a za Slovácko 25. srpna 2012 v 71. minutě. Navíc přidal za Slovácko v jarní odvetě 10. března 2013 další dvě branky. Ve všech případech to byly vítězné branky.

• Téměř každé druhé vzájemné utkání skončilo nerozhodným výsledkem. Z 24 zápasů nemělo utkání vítěze v 11 případech. Pětkrát se tak stalo na Slovácku a šestkrát v Teplicích.

• V posledních osmi vzájemných zápasech Slovácko nedokázalo skórovat do teplické sítě jen dvakrát (0:2 a 0:0). Ve zbylých sedmi duelech nasázelo Teplicím 14 branek, což je průměr 2 branky na zápas. Naopak Teplice v tomto období skórovaly jedenáctkrát.

Památný duel

FK Teplice - 1.FC Slovácko 0:4 (0:1), odehráno 10. 3. 2013 v Teplicích

Slovácko vyškolilo Severočechy z efektivity, úvodní dva góly dalo z prvních dvou střel na branku. Dvakrát se trefil Libor Došek, o zbylé dvě branky se podělili Jan Trousil a Jiří Valenta. Slovácko na jaře 2013 poprvé skórovalo, po čtyřech kolech naplno bodovalo a poprvé v historii dokázalo vyhrát na Stínadlech v Teplicích. Podařilo se mu to až na jedenáctý pokus.

Branky: 19. a 66. Došek, 36. Valenta, 53. Trousil

Diváci: 3.390

Žluté karty: Rosa, Vonášek, Mahmutovič, Ljevakovič - Valenta, Hlúpik

Rozhodčí: Jech - Mencl, Moláček

Sestava Slovácka: Melichárek – Reinberk, Trousil, Mezlík, Kuncl – Hlúpik (78. Hála), Hofmann, Valenta (86. Daníček), Volešák – Kerbr (71. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.

Sestava Teplic: Grigar – Kaufman, Jablonský, Rosa – Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Chovanec (62. Vůch) – Litsingi, Mahmutovič (71. Podaný), Kerič (46. Jindráček). Trenér: Ščasný.