Slovácko chce v Příbrami uspět

čtvrtek, 16. 9. 2010 16:08
Slovácko chce v Příbrami uspět
soukup1.jpg
Slovácko má za sebou důležitý zápas, ve kterém si chtělo alespoň částečně udobřit fanoušky po nezdarech na hřištích soupeře i v pohárovém zápase v Břeclavi. „Samozřejmě, že nálada je lepší než před Budějovicemi. Já si ale myslím, atmosféra v kabině je stejná, jak před Budějovicema. Vítězství s Budějovicemi jsme cítili jako povinné, tak abychom znovu zůstali v kontaktu se středem tabulky a nedostali se hluboko do minusových bodů. Pro další vývoj má, stejně jako ostatní zápasy, zápas v Příbrami velkou důležitost. Pak nás totiž čeká doma Slávie, jedeme na Baník a máme doma Olomouc. Pokud by se nám podařilo v Příbrami bodovat, tak bychom si připsali plusové body a určitě by to mělo vliv i na ty příští zápasy. Proto se opět snažíme připravit co nejlépe na další zápas. Tedy na Příbram,“ vysvětluje současné rozpoložení v týmu Miroslav Soukup.
Jeho tým neprošel vítězným zápasem bez úhony. Pro zranění jej nedohrál Aleš Urbánek i Vít Valenta. „Oba měli individuální režim. Před sebou máme ještě předzápasový trénink a po něm se bude dělat nominace na utkání. To konečné rozhodnutí tedy padne až po něm. U obou ale není situace ideální,“ naznačuje trenér Slovácka, že nad startem obou hráčů visí lehký otazník.
Deváté kolo, jehož součástí zápas v Slovácka v Příbrami je, je součástí projektu TERIBEAR, tedy charitativního projektu Nadace Terezy Maxové, ke kterému se připojil i ČMFS a právě v tomto kole půjde část výtěžku ze vstupného i bonus od každého ze střelců tohoto kola ve prospěch nadace. „Charitativní projevy nevnímám jen ve fotbale. Samozřejmě je dobře, když někdo zaštítí a dělá něco pro dobrou věc. Jak pro tělesně postižené, tak pro nemocnice. To je samozřejmě správně. Že se to přeneslo touto formou do fotbalu a nejen do jednoho klubu, ale do celé ligy a vzal nad tím patronát fotbalový svaz a podpořil to. Jsem rád, že i fotbal nějakou formou přispěje k podpoře dobré věci,“ hlásí se k charitativnímu projektu ústy svého trenéra celý klub.
Do Příbrami jede s vědomím, že jej nečeká nic lehkého. V živé paměti je ještě loňské působení středočeského klubu, který byl doma téměř k neporažení a na kterém si vylámali zuby všichni favorité. „Příbram je víc nebezpečná doma než venku. Já jsem měl možnost vidět jejich zápas, kdy hráli doma s Hradcem. Na internetu jsem viděl jejich zápas na Bohemians. Myslím, že potvrzují to, že doma jsou silní. Možná mají trochu problém v koncovce, který je údajně trápí, protože zatím nemají vstřeleno tolik branek. I v zápase s Hradcem dali branku v závěrečných minutách a to ještě ze standardní situace. Doufám, že jim ta střelecká „impotence“ vydrží ještě na zápas s námi. Jinak ale musím říci, že je to mužstvo, které navazuje na charakter, který hráli v loňském roce. Hrají odvážně, mají tam mladé pohyblivé a rychlé hráče. Na druhou stranu je znát, že někteří kvalitnější hráči odešli pryč. Výraz a tvář mužstva ale zůstala podobná jako vloni a tehdy právem skončili ve středu tabulky,“ potvrzuje kvality sobotního soupeře trenér 1.FC Slovácko.
Přestože Slovácko zatím venku nebodovalo, ve vlastní síly věří stále a nic nechce měnit ani na svém projevu. „Nesmíme dělat hrubé chyby, po kterých padají góly, a musíme mít efektivitu v zakončení. To jestli bychom stáli někde před šestnáctkou a spoléhali bychom na to, že jeden hráč projde z brejku a dá branku, to by k vítězství nevedlo. Na druhou stranu se musíme poučit z chyb, které jsme dělali v zápasech v Plzni a Jablonci a nesmíme při našem útočném snažení zapomínat na kvalitní obranu a znovu nedostat branky z brejkových situací nebo podobně,“ naznačuje, jak bude chtít u Litavky Soukupův soubor uspět jeho lodivod.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 21. 4. 2019 19:54
> všechna videa
FANSHOP
Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Podsedák

Podsedák
330 Kč

Dres originál Nike bílý 2018/2019

Dres originál Nike bílý 2018/2019
900 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Ohlasy po zápase v Liberci před 5 hodinami
Ohlasy po zápase v Liberci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci neděle, 21. 4. 2019 19:56
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

Bod z Liberce odvál třetí pokutový kop neděle, 21. 4. 2019 19:03
Bod z Liberce odvál třetí pokutový kop

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem neděle, 21. 4. 2019 10:00
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

VIDEO: Magazín před zápasem v Liberci sobota, 20. 4. 2019 08:11
VIDEO: Magazín před zápasem v Liberci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace