Slovácko chce v Příbrami uspět

čtvrtek, 16. 9. 2010 16:08
Slovácko chce v Příbrami uspět
soukup1.jpg
Slovácko má za sebou důležitý zápas, ve kterém si chtělo alespoň částečně udobřit fanoušky po nezdarech na hřištích soupeře i v pohárovém zápase v Břeclavi. „Samozřejmě, že nálada je lepší než před Budějovicemi. Já si ale myslím, atmosféra v kabině je stejná, jak před Budějovicema. Vítězství s Budějovicemi jsme cítili jako povinné, tak abychom znovu zůstali v kontaktu se středem tabulky a nedostali se hluboko do minusových bodů. Pro další vývoj má, stejně jako ostatní zápasy, zápas v Příbrami velkou důležitost. Pak nás totiž čeká doma Slávie, jedeme na Baník a máme doma Olomouc. Pokud by se nám podařilo v Příbrami bodovat, tak bychom si připsali plusové body a určitě by to mělo vliv i na ty příští zápasy. Proto se opět snažíme připravit co nejlépe na další zápas. Tedy na Příbram,“ vysvětluje současné rozpoložení v týmu Miroslav Soukup.
Jeho tým neprošel vítězným zápasem bez úhony. Pro zranění jej nedohrál Aleš Urbánek i Vít Valenta. „Oba měli individuální režim. Před sebou máme ještě předzápasový trénink a po něm se bude dělat nominace na utkání. To konečné rozhodnutí tedy padne až po něm. U obou ale není situace ideální,“ naznačuje trenér Slovácka, že nad startem obou hráčů visí lehký otazník.
Deváté kolo, jehož součástí zápas v Slovácka v Příbrami je, je součástí projektu TERIBEAR, tedy charitativního projektu Nadace Terezy Maxové, ke kterému se připojil i ČMFS a právě v tomto kole půjde část výtěžku ze vstupného i bonus od každého ze střelců tohoto kola ve prospěch nadace. „Charitativní projevy nevnímám jen ve fotbale. Samozřejmě je dobře, když někdo zaštítí a dělá něco pro dobrou věc. Jak pro tělesně postižené, tak pro nemocnice. To je samozřejmě správně. Že se to přeneslo touto formou do fotbalu a nejen do jednoho klubu, ale do celé ligy a vzal nad tím patronát fotbalový svaz a podpořil to. Jsem rád, že i fotbal nějakou formou přispěje k podpoře dobré věci,“ hlásí se k charitativnímu projektu ústy svého trenéra celý klub.
Do Příbrami jede s vědomím, že jej nečeká nic lehkého. V živé paměti je ještě loňské působení středočeského klubu, který byl doma téměř k neporažení a na kterém si vylámali zuby všichni favorité. „Příbram je víc nebezpečná doma než venku. Já jsem měl možnost vidět jejich zápas, kdy hráli doma s Hradcem. Na internetu jsem viděl jejich zápas na Bohemians. Myslím, že potvrzují to, že doma jsou silní. Možná mají trochu problém v koncovce, který je údajně trápí, protože zatím nemají vstřeleno tolik branek. I v zápase s Hradcem dali branku v závěrečných minutách a to ještě ze standardní situace. Doufám, že jim ta střelecká „impotence“ vydrží ještě na zápas s námi. Jinak ale musím říci, že je to mužstvo, které navazuje na charakter, který hráli v loňském roce. Hrají odvážně, mají tam mladé pohyblivé a rychlé hráče. Na druhou stranu je znát, že někteří kvalitnější hráči odešli pryč. Výraz a tvář mužstva ale zůstala podobná jako vloni a tehdy právem skončili ve středu tabulky,“ potvrzuje kvality sobotního soupeře trenér 1.FC Slovácko.
Přestože Slovácko zatím venku nebodovalo, ve vlastní síly věří stále a nic nechce měnit ani na svém projevu. „Nesmíme dělat hrubé chyby, po kterých padají góly, a musíme mít efektivitu v zakončení. To jestli bychom stáli někde před šestnáctkou a spoléhali bychom na to, že jeden hráč projde z brejku a dá branku, to by k vítězství nevedlo. Na druhou stranu se musíme poučit z chyb, které jsme dělali v zápasech v Plzni a Jablonci a nesmíme při našem útočném snažení zapomínat na kvalitní obranu a znovu nedostat branky z brejkových situací nebo podobně,“ naznačuje, jak bude chtít u Litavky Soukupův soubor uspět jeho lodivod.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pátek, 4. 1. 2019 11:08
> všechna videa
FANSHOP
Minidres

Minidres
180 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
1190 a 1590 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka včera, 16:01
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka

Jaroslav Diviš přichází na hostování včera, 09:34
Jaroslav Diviš přichází na hostování

Haris Harba trénuje s ligovým týmem úterý, 15. 1. 2019 14:00
Haris Harba trénuje s ligovým týmem

Kordula: Pokračujeme v klubové koncepci úterý, 15. 1. 2019 10:27
Kordula: Pokračujeme v klubové koncepci

Šmarda: Kluci se vydali na sto procent pondělí, 14. 1. 2019 13:22
Šmarda: Kluci se vydali na sto procent

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace