Slovácko dnes čeká utkání s Jabloncem

sobota, 22. 2. 2014 08:45

Slovácko dnes čeká utkání 17. kola Gambrinus ligy. Na Moravu zavítá tým z Jablonce nad Nisou. Výkop utkání na stadionu v Uherském Hradišti je v 17:00 hod. Níže statistiky a zajímavosti vzájemných duelů.

Statistika vzájemných prvoligových utkání mezi Slováckem a Jabloncem n. Nisou

Celková bilance: 23 zápasů 6 - 6 – 11, 18 : 26
Domácí statistika: 11 zápasů 5 - 5 – 1, 9 : 5
Venkovní statistika: 12 zápasů 1 - 1 – 9, 9 : 21
Nejčastější výsledky: 1:0 (9x), 1:1 (5x)
Nejvíc branek za Slovácko: 2 – Ivana a Švancara
Nejvíc branek za Jablonec: 2 – Lafata, Michálek, Pavlík, Piták a Šenkeřík

Největší návštěva na Slovácku: 4.865 - 28. listopadu 2010 (1.liga, 1:1)
Největší návštěva v Jablonci: 3.410 - 17. března 2002 (1.liga, 1:2)

Zajímavosti:

• Nejdelší sérií bez vstřelené branky Slovácka je stopáž 284 minut v období od 3.10.2011 do 6.4.2013 a naopak nejdéle bez inkasované branky v síti Slovácka byl časový úsek v délce 309 minut v období od 16.8.2003 do 7.3.2005 …
  • Jablonec nikdy nedokázal vyhrát na Slovácku, ať se hrálo ve Starém Městě nebo v Uherském Hradišti a to až do podzimu 2012. Mezitím docílil v deseti utkáních jen pěti remíz. Vstřelil jen čtyři branky, ale pokaždé při této střelecké události bral po bodu za výsledek 1:1. Tato statistika padla 22.září 2012, když se podruhé v tomto roce trefil do sítě Slovácka Lafata a Slovácko podruhé prohrálo 0:1…
  • Bývalý jablonecký ostrostřelec David Lafata se nemohl dlouho ve vzájemných zápasech prosadit. Poprvé se dočkal v posledním jarním zápase 1.4.2012 a jeho branka v 72. minutě rozhodla o konečném výsledku 1:0 pro domácí Jablonec, stejně tak už zmiňovaná branka v 57. minutě na stadionu Miroslava Valenty …
  • Slovácko v deseti domácích zápasech nedokázalo vstřelit branku jen ve dvou zápasech a oba se hrály v měsíci září. Poprvé to bylo 16. září 2001, utkání skončilo bezbrankovou remízou a druhý zápas bez branky se odehrál po dlouhých jedenácti letech 22. září 2012. Jenže to už bylo bez bodu za prohru 0:1…
  • V domácím zápase sezóny 2011/12 porazilo Slovácko Jablonec 1:0 brankou Daníčka. Zápas se hrál 3. října 2011 a byla to první výhra nad severočeským soupeřem po více než pěti a půl letech ...
  • V posledních deseti vzájemných zápasech se Slovácko radovalo z výhry jen jednou a to když se hrálo v Uherském Hradišti 3.10.2011. V ostatních devíti duelech 6x prohrálo a 3x remizovalo…
  • V jarním zápase v Jablonci, odehraném 6. dubna 2013 se dvakrát střelecky prosadil Tomáš Košút. Ovšem nejprve před přestávkou skóroval do vlastní sítě. Do té správné jablonecké, se trefil až 87.minutě, kdy už jen zkorigoval nejvyšší prohru s Jabloncem na konečných 4:1…
  • Obě mužstva se nedokázala ve 23 vzájemných duelech šestkrát střelecky prosadit. Přitom jenom 16.9.2001 se to podařilo oběma a byl z toho výsledek 0:0 …
  • Ve vzájemných duelech padá málo branek. Proto rekordem v počtu vstřelených gólů jsou dva zápasy, kdy padlo pět branek. První byl odehraný v Jablonci nad Nisou 3. srpna 2009, kdy domácí Baumit zvítězil 3:2, navíc oba týmy neproměnily další dobré příležitosti. Druhý pětigólový zápas se odehrál 7. dubna 2013, to se opět radoval domácí Jablonec, který tentokrát zvítězil 4:1...
  • V obou zápasech roku 2013, odehraných na půdě Jablonce se Slovácko dokázalo střelecky prosadit až v závěru. Bylo to vždy v 87. minutě, kdy jen korigovalo vedení soupeře 4:0, resp. 2:0...