Slovácko dnes čeká utkání v Hradci Králové

sobota, 23. 8. 2014 10:41

Dnes od 17:00 nastoupí 1.FC Slovácko na půdě Hradce Králové. Slovácký celek má s hradeckým týmem aktivní bilanci, což by svěřenci Svatopluka Habance rádi potvrdili i dnes.

Nejvíc branek za Hradec Králové: 3 – Štěpán
Největší návštěva na Slovácku: 6.302 - 31. 7. 2010 (Slovácko - Hradec 2:1)
Největší návštěva v Hradci Králové: 4.325 - 21. 11. 2010 (Hradec - Slovácko 0:0)

Zajímavosti:

• Slovácko neprohrálo s Hradcem devět soutěžních utkání v řadě (včetně čtyř zápasů ve 2. lize), až přišel 14. duben 2012 a domácí prohra 0:3 i díky hattricku hostujícího Štěpána (16., 65. a 70. minuta).
  • Všechny čtyři druholigové duely v letech 2007 – 2009 skončily stejným výsledkem a to 1:1. V zápasech odehraných v Hradci dokázal domácí tým pokaždé vyrovnat až v poslední minutě. Pikantní závěr zápasu v Hradci byl 7. října 2007, kdy slovácký Šultés vstřelil vedoucí branku v 89. minutě a stejně to na výhru nestačilo, protože o minutu později srovnal domácí Rezek.
  • Vítězství v poměru 5:0 nad Hradcem 11. května 2003 je nejvyšší prvoligovou výhrou v historii Slovácka, současně se stejnou výhrou nad Plzní na podzim 2000 a vítězstvím nad Zbrojovkou na jaře 2014. Přímými aktéry tohoto vysokého vítězství byli tehdejší spoluhráči Palinek a Šumulikoski. V současné době je první pamětník asistentem trenéra a druhý opět hráčem slováckého týmu.
  • Nejdelší sérii 210 minut bez inkasované branky mělo Slovácko v období červenec 2010 až duben 2012  a naopak nejdelší období bez vstřelené branky do sítě Hradce trvalo celkem 176 minut v období říjen 2011 až říjen 2012.
  • Slovácko vyšlo střelecky naprázdno jen ve dvou zápasech, naopak Hradci se to povedlo hned čtyřikrát.
  • Hradec dokázal v deseti prvoligových a ve čtyřech druholigových zápasech dát více než jednu branku jen ve třech zápasech. Ve dvou případech to znamenalo jeho prvoligovou výhru nad Slováckem (doma 2:1 a v Uh. Hradišti 0:3), ale v tom posledním 5. května 2013 naopak domácí prohru 2:3 a následný sestup do druhé ligy

Památný duel:
1.FC Synot – FC Hradec Králové 5:0 (2:0) hráno 11. května 2003 ve Starém Městě
Předposlední prvoligový duel na hřišti ve starém Městě přinesl druhé nejvyšší ligové vítězství v historii. Synot rozhodl o svém vítězství mezi 30. a 34. minutou. K odraženému balónu se dostal Slončík a tvrdou střelou z hranice šestnáctky vstřelil úvodní gól zápasu. Za čtyři minuty byl Abrahám dobře připravený na levé straně pokutového území a z celkem ostrého úhlu jeho slabší střela přesto skončila v síti Podhájského a Synot vedl 2:0. Krátce po přestávce zvýšil na 3:0 Polách, když prudce vystřelil kolem Kubeše a Pilného doprostřed branky a brankář neměl šanci. Po vyloučení hostujícího Kubeše se rozhodovalo jen o výši konečného výsledku. Ten stanovil dvěma góly kanonýr Kowalík. Nejprve v 69. minutě dostal Kowalík pěknou přihrávku zleva od Polácha a placírkou zvýšil. Pak v 78. minutě se s Mícou řítili na branku hostí a Kowalík završil debakl Hradce Králové.
Počet diváků: pouhých 1.278 diváků
Žluté karty: Polách - Kubeš a Zemánek
Vyloučení: Kubeš (67.)
Rozhodčí: Řehoř – Pokorný, Kordula

Sestava Synotu: Drobisz - Kadlec, Němčický, Palinek (77. Meduna), Abrahám  - Seman (66. Míca), Šumulikoski, Činčala, Polách - Kowalík (79. Voříšek), Slončík.  Trenér: Radek Rabušic.

Sestava Hradce: Podhájský - Kubeš, Rolko, Zemánek, Pilný (79. Kalousek) - Bouška (46. Moník), Krmaš, Breda, Šmarda - Kučera (62. Mooc), Klapka. Trenér: Petr Uličný.