Slovácko dnes hraje od 16:00 v Liberci

sobota, 19. 4. 2014 10:45

Slovácko dnes od 16:00 nastoupí na půdě libereckého Slovanu, kde se pokusí přepsat historické tabulky, když pod Ještědem ani jednou nezvítězilo...

CELKOVÁ LIGOVÁ BILANCE SLOVÁCKO vs. SLOVAN LIBEREC 2000 - 2014
Celková bilance: 23 zápasů 3 - 7 - 13 24 : 39
Domácí statistika: 12 zápasů 3 - 3 - 6 14 : 18
Venkovní statistika: 11 zápasů 0 - 4 - 7 10 : 21
Nejčastější výsledky: 2:1 (5x), 0:1 a 1:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 – Došek, 2 - Ivana, Kopačka, Kowalík a Nezmar
Nejvíc branek za Liberec: 4 – Štajner, 3 - Nezmar
Největší návštěva na Slovácku: 5.220 - 3. dubna 2010 (Slovácko - Liberec 0:0)
Největší návštěva v Liberci: 7.500 - 10. srpna 2002 (Liberec – Slovácko 2:0)

Zajímavosti:

• Slovan Liberec je nejméně neoblíbeným soupeřem, protože ho Slovácko dokázalo v 23 zápasech porazit jen v roce 2003, ale to hned dvakrát a pak až po dlouhých deseti letech 19. října 2013 vysoko 4:2. Premiérová výhra se odehrála 16. února 2003 na Širůchu (3:1) a druhá výhra v poměru 2:1 byla dosažena 25. října 2003 již na novém stadionu v Uherském Hradišti. Bylo to teprve druhé ligové utkání na tomto slováckém stánku od jeho otevření.
  • Období od poslední výhry v říjnu 2003 nad Libercem bylo nejdelší období ze vzájemných zápasů s tradičními ligovými soupeři. Tato neúspěšná série trvala 15 ligových utkání a skončila v říjnu 2013 V tomto období bylo sehráno i semifinále poháru s výsledkem 2:2. Ovšem v tomto případě bylo Slovácko na půdě Liberce nakonec šťastnější, když vyhrálo na penalty a postoupilo do finále.
  • Liberecký stadion U Nisy je spolu s pražskou Letnou jediným stadiónem, kde se Slovácku nikdy nepodařilo zvítězit. V této statistice jsou započítány duely s týmy, se kterými sehrálo Slovácko aspoň tři venkovní duely.
  • Všechny první čtyři ligové branky do sítě Slovanu Liberec padly z pokutových kopů, první dvě proměnil útočník Kowalík a další dvě obránce Kopačka… První tři byly nařízeny v sezóně 2000-01.
  • Nejvíc branek v jednom utkání padlo 26. dubna 2004 a to šest (3:3) a stejný počet I 19. října 2013 (4:2). Slovan Liberec vyšel střelecky naprázdno ve všech 23 vzájemných zápasech jen dvakrát. Nejprve 3. dubna 2010 a pak v zápase odhraném 4. května 2012. Obě utkání skončila výsledkem 0:0.
  • Nejdelší střeleckou pauzu mělo Slovácko v období 7. dubna 2007 až 31. října 2011, kdy pauza trvala 399 minut. Tuto nelichotivou šňůru mohl přetrhnout v říjnu 2010 Švancara, ale v domácím zápase neproměnil v poslední minutě penaltu. Slovácko vstřelilo pouhé čtyři branky v posledních deseti ligových zápasech se Slovanem Liberec.
  • Jan Nezmar vstřelil celkem pět branek, tři do sítě Slovácka a dvě do branky Liberce. Dalším střelcem do obou sítí je liberecký David Pavelka. Ten se nejprve trefil do sítě Liberce 31. října 2011, ale Slovácko stejně prohrálo 1:2. Další jeho střelecký úspěch byl 11. května 2013, kdy tentokráte pokořil Melichárka a Slovan opět vyhrál v Uherském Hradišti, tentokráte 0:3. V obou případech to byly úvodní branky zápasu.
  • Téměř 11 let trvalo Jiřímu Štajnerovi, než se opět v dresu Slovanu trefil do sítě Slovácka. Jeho třetí branka do sítě tehdejšího Synotu padla 2. prosince 2001 a ta čtvrtá v pořadí až 5. listopadu 2012.
  • Slovan Liberec dokázal třikrát vstřelit vítěznou branku v poslední minutě nebo v nastaveném čase, hned dvakrát takto vezl tři body ze Slovácka.
  • Libor Došek je nejlepším střelcem Slovácka s tímto severočeským soupeřem. V podzimním zápase vstřelil dvě branky a ta druhá byla jeho 100. ligovou brankou, takže vstoupil do uznávaného Klubu ligových kanonýrů. V dalším zápase s Libercem může opět vstoupit do historie. Pokud nyní vstřelí branku, bude to jeho 100. ligová v 1.Gambrinus lize.

Památný duel:

Slovan Liberec – 1.FC Synot 3:3 (0:1), odehraný 26. dubna 2004 v Liberci na stadionu U Nisy.

Atraktivní TV duel mužstev z horních pater ligové tabulky se nesl ve znamení totálního útočného fotbalu. První velkou šanci měl již ve čtvrté minutě Hološko, ale Drobisz šanci zmařil. Udeřilo na druhé straně kde se trefil po přihrávce Nezmara Kadlec. Domácí nerezignovali ale Synot byl v první půli jasně lepší a to nervově nevydržel domácí Kysel, který se ohnal po Poláchovi a obdržel červenou kartu. Po přestávce domácí začali tlakem a již ve 48. srovnal z přímého kopu Janů a za pět minut přidal druhou branku Polák. V 59. minutě našel Medunův centr Ivanovu hlavu a bylo opět srovnáno 2:2. Za dvě minuty se však radoval domácí Hološko, když sice netrefil dobře míč, ale to právě zmátlo Drobisze, kterého míč přelétl. Tečku střeleckým dostihům udělal hlavou Stajič v 70. minutě. Synot nakonec mohl i vyhrát, ale 72. minutě byl v šanci opět Stajič. Na hranici pokutového území si míč zpracoval před vybíhajícím Hauzrem, přihrál nabíhajícímu Kadlecovi. Ten opuštěnou bránu ale přestřelil…