Slovácko dnes hraje v Mladé Boleslavi

pondělí, 3. 3. 2014 12:10

Dnes od 18:00 hod. čeká Slovácko dohrávka 17. kola Gambrinus ligy na půdě Mladé Boleslavi. I když domácí bilance mluví pro Boleslav, tak svěřenci Svatopluka Habance jedou do města aut s cílem přivézt nějaký bod. Utkání vysílá ČT Sport

SLOVÁCKO vs. MLADÁ BOLESLAV 2004 - 2014

BILANCE 1. GAMBRINUS LIGA:
Celková bilance: 15 zápasů  4 - 4 - 7   15 : 20
Domácí statistika: 8 zápasů  3 - 2 - 3    8 : 9
Venkovní statistika: 7 zápasů  1 - 2 - 4    7 : 11

Nejčastější výsledky: 1:0 (4x), 2:0 (3x). 1:1, 3:2 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 4 – Ondřejka, 2 - Volešák
Nejvíc branek za Boleslav:  3 – Kysela,  2 - Kulič, Řezníček, Ščuk
Největší návštěva na Slovácku: 5.300 - 5. srpna 2006 (1.liga, 0:2)
Největší návštěva v Ml. Boleslavi: 4.035 - 26. listopadu 2006 (1.liga, 2:2)

BILANCE POHÁR:
Celková bilance: 4 zápasy  0 - 0 - 4   1 : 7
Domácí statistika: 2 zápasy  0 - 0 - 2    0 : 3
Venkovní statistika: 2 zápasy  0 - 0 - 2    1 : 4
Nejvíc branek za Slovácko: 1 – Trousil
Nejvíc branek za Boleslav:  2 – Nešpor, 1 – Dosoudil, Johana, Mareš, Smejkal, Ščuk

Zajímavosti:

• V posledních deseti vzájemných zápasech se Slovácku nepodařilo dát branku ve třech zápasech a to 7.8.2011, 29.3.2013 a 10.8.2013. Takže střelecký ligový půst proti Boleslavi trvá 210 minut, což je rekord ve vzájemných duelech těchto soupeřů. Posledním střelcem slováckého klubu byl Volešák v září 2012.
  • Nejdelší úsek, kdy Slovácko neinkasovalo branku od středočeského klubu, bylo v délce 219 minut a to v období 1.11.2009 až 7.11.2010.
  • V prvních sedmi vzájemných zápasech se Slovácku nikdy nepodařilo získat tři body za výhru. I když třeba na podzim 2006 bylo hodně blízko, když dvakrát vedlo. Jenže konečnou remízu 2:2 zařídil boleslavský Jan Rajnoch až v 86. minutě. Naopak v posledních osmi zápasech se Slovácko radovalo hned čtyřikrát z vítězného duelu. Přesto je historická bilance stále lepší pro Mladou Boleslav.
  • Ve patnácti vzájemných zápasech padlo celkem 35 branek. Je zajímavé, že jen jedna byla z pokutového kopu Tu proměnil Mareš v zápase odehraném 29.3.2013 a Slovácko prohrálo 0:2. V prvních pěti vzájemných duelech vstřelilo Slovácko pouze dvě branky.
  • Václav Ondřejka v sezóně 2012-13 hostoval v Mladé Boleslavi, kde nastoupil jen ve třinácti zápasech a nedal žádnou branku. V dresu Slovácka vsítil celkem 16 branek a nejvíce branek – celkem čtyři – vstřelil do sítě Mladé Boleslav.
  • V roce 2013 odehrálo Slovácko s Boleslaví rekordních šest soutěžních zápasů! Dvakrát se utkalo o ligové body a čtyřikrát v poháru (jarní čtvrtfinále a podzimní osmifinále). Slovácko prohrálo všechny tyto duely s nelichotivou bilancí 0-0-6, 1:11, kdy jedinou branku vstřelil Jan Trousil v pohárovém zápase, na půdě soupeře.

Památný duel:

Mladá Boleslav - Slovácko 2:3 (0:1)
odehraný 7. listopadu 2010
Od Slovácka se po sérii čtyř proher mnoho v neoblíbené Boleslavi nečekalo, o to byl konečný výsledek a také předvedená hra velkým překvapením. Již v 10. minutě se dokázak prosadit díky teči obránce Fujerik. Druhou branku přidal v 56. minutě po pěkné individuální akci Švancara. Přestože domácí snížili dalekonosnou střelou Kuliče, tak již o další čtyři minuty později v 72. minutě zvýšil na 1:3 Ondřejka. Domácí vsadili vše na útok a odměnou jim byla korekce stavu v 87. minutě Kyselou, který po zmatku v pokutovém území stanovil konečný výsledek na 2:3.

Branky: 68. Kulič, 87.Kysela - 10. Fujerik, 56. Švancara, 72. Ondřejka

Žluté karty: Opiela
Rozhodčí: Příhoda – Pelikán, Urban
Počet diváků: 3005

Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Mezlík, Starý, Kubáň - Fujerik (85. Hlúpik), V. Valenta, Volešák, J. Valenta - Švancara (79. Szmek) a Ondřejka (89. Nestoroski). Trenér: Soukup.

Sestava Boleslavi: Šeda – Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián – Mendy, Opiela, Kúdela (59.Sedláček), Táborský (59.Toleski) – Kulič (77.Kysela) a Řezníček. Trenér: Stanner.