Slovácko dnes přivítá pražskou Duklu

pondělí, 4. 3. 2013 09:00

Již dnes v 17 hodin vyběhnou hráči Slovácka k prvnímu jarnímu zápasu před domácím publikem. Na Moravu zavítá pražská Dukla, na ktré Slovácko v podzimní části remizovalo 2:2. Pojďme se podívat na zápasovou bilanci obou klubů.

CELKOVÁ BILANCE 1.FC SLOVÁCKO – FK DUKLA PRAHA 2011 – 2013
Celková bilance: 3 zápasy 1 - 1 – 1, 3 : 4
Domácí statistika: 1 zápas 1 - 0 – 0,  1 : 0
Venkovní statistika: 2 zápasůy 0 - 1 – 1,  2 : 4

Nejčastější výsledky: 1:0, 2:2 a 2:0 (1x)
Nejvíc branek za Slovácko: 1 – Kerbr, Kovář, Volešák
Nejvíc branek za Duklu: 2 - Pázler

Největší návštěva na Slovácku: 4.576 - 27. srpna 2011 (1.liga, 1:0)
Největší návštěva v Praze: 1.870 - 2. března 2012 (1.liga, 0:2)

Zajimavosti:
Nejdelší série Slovácka bez inkasované branky je s Duklou v 1. Gambrinus lize 135 minut, naopak Dukla dokázala udržet se Slováckem čisté konto 160 minut. Tuto sérii přerušil v 47. minutě posledního duelu Marián Kovář.
Ve druhé lize sehrálo Slovácko s Duklou čtyři zápasy a nikdy nebylo poraženo. Dvakrát vyhrálo a dvakrát remizovalo, při celkovém skóre 5:1 . Slovácko obdrželo jedinou branku a to od Hanuse 5. května 2008. V tomto zápase na Julisce byl stav nerozhodný 1:1. Slovácko mohlo rozhodnout, když v 87. minutě domácí Miščík nadvakrát chytil prudkou ránu Görnera. Ve třetí minutě nastavení unikl po pravé straně Racko, odcentroval a Šultes hlavou z malého vápna rozhodl o výhře Slovácka 2:1.

Památný duel:
Dukla Praha – 1.FC Slovácko 2:2 (2:0), odehraný 17. srpna 2012 v Praze
Po třech kolech nula bodů a tak se poroučel trenér Soukup. Proto vedl mužstvo asistent Jiří Dekař a zápasu přihlížel nástupce Soukupa Svatopluk Habanec. Ten z hlediště stadionu viděl v první půli dominující Duklu, hlavně v první půlhodině zápasu, kdy přehrávala Slovácko a tuto převahu dokázala také zúročit střelecky. Ve 23. minutě rozehrál Berger roh a přetaženým centrem našel před šestnáctkou nabíhajícího Haška, který se s ničím nepáral, balon napálil rovnou z voleje a poslal ho ke vzdálenější tyči. Ve 32. minutě to bylo již 2:0. Dukla šla do rychlého protiútoku, Borek poslal do šestnáctky přesnou kolmici na Pázlera, ten byl rychlejší než jeho soupeř Kuncl a zblízka překonal gólmana Melichárka. Vypadalo to na další příděl, jenže po přestávce se na hřišti stadionu Na Julisce objevilo zcela jiné mužstvo Slovácka. Zvýšilo pohyb, dávalo si přesné přihrávky, rychle kombinovalo a již po dvou minutách druhé půle se radovalo zásluhou mladého Mariána Kováře, pro kterého to byl první prvoligový gól v kariéře. Volešák naservíroval do vápna kolmici Kovářovi, který zachoval chladnou hlavu a obstřelil domácího gólmana Radu. Slovácko pokračovalo v náporu a

Dukla nestíhala. Netrvalo dlouho a slovácký tým vyrovnal. Stalo se tak v 58. minutě, kdy agilní Kovář nádherně vystřelil z 20 metrů a jeho střela se odrazila od pravé tyče Dukly zpět do pole k Ladislavu Volešákovi, který trefil odkrytou branku a srovnal na 2:2. V závěru mohla obě mužstva vstřelit po brance. Nejprve v 80. minutě prováhal Volešák a v úplném závěru pak i Dukla. To se po centru do vápna neprosadil domácí Berger, který neprostřelil skvělého Melichárka. Slovácko sice zůstalo po čtvrtém kole stále na dně tabulky, ale získalo první ligový bod a ve druhé půli předvedlo sympatický výkon, na který v dalších zápasech navázalo.

Branky:  23. Pavel Hašek, 32. Pázler – 47. Kovář, 58. Volešák
Žluté karty: Vrzal – Daníček, Valenta, Kuncl
Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Štěrba
Diváci: 1928

Sestava Dukly: Rada – Hašek, Vorel, Božič, Vrzal – Malý (75. Kalouda), Gedeon, Borek – Berger, Přeučil (70. Pospěch), Pázler (87. Marek). Trenér: Luboš Kozel.
Sestava Slovácka: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Kubáň - Volešák, Valenta, Daníček, Hlúpik (68. Fujerik) - Kerbr (89. Šturma), Kovář (75. Lukáš). Trenér: Jiří Dekař.