Slovácko je krůček od ligové definitivy

čtvrtek, 5. 5. 2011 14:47

Slovácku se po uplynulém víkendu notně ulevilo. Vítězství v Olomouci znamená, že záchrana v nejvyšší soutěži je na dosah či spíše sestup se posouvá spíše do oblasti teorie. V následujícím domácím utkání může na svoji prvoligovou definitivu přidat razítko. Zvláště když se v sobotu proti němu postaví Brno, které má letos velké starosti. Moc mu v nich nepomohla ani výměna trenéra. „Vím, že Brno po příchodu Rendy Wagnera nemají jednoduché období. V posledních zápasech mají velkou i nezaviněnou fluktuaci hráčů. S Plzní nemohli hrát plzeňští hráči, proti nám jsou někteří vykartovaní. Proto počítám, že ani hradecká sestava ani sestava proti Plzni s námi hrát nebude. Těžko odhadnout, na koho trenér vsadí. Všichni víme, v jaké situaci se Brno nachází. Oni k nám musí přijet bodovat, takže si nemyslím, že Brno k nám přijede bránit. Pokud nechce spadnout, tak body někde uhrát musí a kol do konce už moc nemá,“ vnímá nepříznivou pozici svého sobotního soupeře trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup, který jej sledoval v posledních utkáních z nichž si odnesl důležité poznatky.

„ Brno nehrálo špatně ani v Hradci. Myslím, že i tam podalo slušný výkon. Doma s Plzní to bylo taky odvážné. Samozřejmě někteří hráči podali nadprůměrný výkon, někteří horší. Určitě ale remíza s takovým mužstvem, jako je Plzeň, je pozitivně naladila. My jsme ale na tom podobně. Náš výkon v zápase v Olomouci měl stupňující se tendenci a druhá půle nám vyšla daleko lépe, proto si myslím, že hráči jsou psychicky dobře naladěni a že si uvědomují důležitost tohoto zápasu pro nás. Můžeme v něm uhrát další body a poskočit v tabulce. V tuto chvíli jsme nahráli tolik bodů, jako vloni a určitě bychom na něm neradi skončili,“ naznačuje Soukup, že třicet bodů pro něj není konečná cifra. Na sobotu by měl mít k dispozici to nejsilnější co v kabině má, i když s drobnou výjimkou.

„Jediný s problémy je momentálně Martin Kuncl, který už nemohl nastoupit ani v Olomouci. Jak jsem už avizoval, tak jeho zranění bude zřejmě na delší dobu. Pokud jde o Miru Filipka, tak v případě třísel je to vždy nevyzpytatelné. Uvidíme. V týdnu měl volno a po něm trénoval normálně, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Snad to bude v pořádku a bez omezení,“ věří trenér Slovácka v dobrý zdravotní stav své brankářské opory, která měla v zápase na Hané drobné potíže.

Statistika vzájemných ligových utkání Slovácka a Brna

Celková bilance: 17 zápasů 3 - 5 - 9 12 : 27
Domácí statistika: 8 zápasů 2 - 3 - 3 8 : 10
Nejčastější výsledky: 0:0 (4x), 1:0 a 2:1 (3x), 2:0 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Kowalík, 2 - Malár
Nejvíc branek za Brno: 5 - L. Došek, 4 - Pacanda .... 1 - Švancara
Největší návštěva na Slovácku: 5.896 - 1. října 2005 (1.liga, 1:1)
Největší návštěva v Brně: 6.700 - 6. května 2001 (1.liga, 2:0)

Zajimavost:

Slovácko již dlouhých 610 minut nedokázalo vstřelit ligovou branku do brněnské sítě! To zahrnuje posledních šest zápasů plus sedmdesát minut zápasu hraného 1. října 2005, kdy se ve 20. minutě dokázal prosadit Lička. Od tohoto data se hráči a ani fanoušci Slovácka ani jednou neradovali ze vstřelené branky. Již čtrnáct ligových zápasů v řadě nedokázalo Slovácko porazit Brno. K tomu je možné připočítat i další dva zápasy v Českém poháru, kdy v obou případech Slovácko doma jen remizovalo. Jednou postoupilo na penalty, podruhé vypadlo... Poslední vítězství nad brněnským sokem se zrodilo 15. září 2002... Tedy více než osm a půl roku čekáme na vítězný duel s tímto soupeřem. Je to nejdéle trvající negativní série, s kluby hrající 1.Gambrinus ligu.

Památný úspěšný duel:

Synot - Brno 3:2 (2:1), odehraný 15. září 2002
Zápas odehraný na staroměstském Širůchu se vyznačoval brankovými hody, které nebývají časté ve vzájemných duelech těchto soupeřů. Synot se dostal ve 20. minutě do dvoubrankového vedení po gĺech Malára a Kowalíka. Za hosty snížil Šustr. Po přestávce se podruhé trefil kanonýr Kowalík a na konečný stav 3:2 snížil Došek v 78. minutě.
Sestava Synotu: Drobisz - Abrahám, Šumulikovski, Palinek, Gerich - Malár (77.Němčický), Polách (83. Meduna), Slončík, Vajda - Činčala, Kowalík (87. Kostka). Trenér: Bokša.