Slovácko jede na Slavii kompletní

sobota, 16. 4. 2011 14:45

Slovácko nepoznalo ve třech po sobě jdoucích utkáních hořkost porážky a po tříbodovém zisku v domácím zápase s Příbramí, se mu přece jen dýchá o něco volněji. I proto jede k utkání se Slávií s otevřeným hledím. "Po třech po sobě jdoucích zápasech se nám podařilo bodovat. Rádi bychom na tyto zápasy navázali i na Slávii a bodovali tam. Zápas v Synottip aréně bude prvním z dvojice utkání se soupeři, kteří jsou na tom bodově podobně jako my.Víme, že Slavie podává v určitých fázích velmi dobré výkony. Dokázala to zejména se Spartou nebo kvalitním zápasem i v pozměněné sestavě naposledy v poháru v Teplicích. Má ale i zápasy, jako byla bezbranková remíza doma s Hradcem. Vnímáme sílu Slávie ale určitě si myslím, že pokud přistoupíme k zápasu podobně jako doma s Jabloncem a nebo k tomu dokážeme přidat bojovnost a zarputilost jako v Budějovicích, tak se nám může podařit nějaký bod na Slavii uhrát,což v dalším vývoji může být, jak pro postavení v tabulce, tak pro psychickou pohodu, dobré. Do zápasu jdeme znovu válčit a bojovat a snažit se uhrát, to co v momentální fázi uhrát schopni jsme,“ vsází na odhodlanost svého týmu trenér Miroslav Soukup.

Tomu udělala radost i skutečnost, že po dlouhé době bude mít na cestě do Prahy plný autobus. „K dispozici máme kompletní kádr a můžeme vybírat ze všech třiadvaceti hráčů. Skončil trest Mírovi Filipkovi, vrátil se i Láďa Volešák, který si odseděl stop za žluté karty. Dobré je i to, že momentálně nemáme žádného hráče na marodce, který by byl limitovaný zdravotními problémy,“ libuje si Soukup.

Jeho svěřenci měli na přípravu k televiznímu utkání více jak týden. Poslední zápas sehráli totiž v sobotu a před pondělním zápasem si přípravu užili. „Před zápasem jsme měli dlouhý týden a uvidíme, jak dokáží hráči navázat na předchozí zápasy a jak je dokážeme přenést na venkovní hřiště, protože výkony na venkovních hřištích zatím nejsou úplně nejlepší,“ uvědomuje si trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.

Statistika vzájemných ligových utkání Slovácka a Slavie Praha

Celková ligová bilance: 17 zápasů 5 - 7 - 5 16 : 17
Domácí ligová statistika: 9 zápasů 4 - 4 - 1 14 : 7
Venkovní ligová statistika: 8 zápasů 1 - 3 - 4 2 : 10
Pohárová statistika: 3 zápasy 2 - 0 - 1 6 : 6
Nejčastější výsledky: 0:0 (5x), 2:0 a 3:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 2 - Blaha, Činčala, Meduna a Ordoš
Nejvíc branek za Slavii: 3 - Piták
Největší návštěva na Slovácku: 6.951 - 24. září 2010 (1.liga, 3:0)
Největší návštěva v Praze: 12.382 - 31. srpna 2009 (1.liga, 0:3)

Zajimavosti před utkáním se Slavií Praha:

Slovácko dokázalo Slavii dvakrát porazit i v Praze. Nejprve Slovácko vyhrálo 24. září 2001 brankou Blahy ze 64. minuty 1:0 na neútulném Strahově. Pak jako první české mužstvo dokázalo znemožnit Slavii na novém stadionu ve Vršovicích v semifinále Českého poháru. Toto první semifinále se hrálo 6. května 2009 a jediným střelcem byl stoper Formánek, který se dokázal prosadil po rozehraném přímém kopu hlavou.

Slovácko má v ligových utkáních se Slavií v Praze tragickou koncovku. V osmi odehraných zápasech se dokázal prosadit jen zmiňovaný Blaha a pak téměř před osmi lety se 21. dubna 2003 prosadil v 58. minutě Činčala (1:3). To byl zatím poslední střelecký zápis hráče Slovácka v ligovém zápase se Slavií na jejím hřišti. Dalších pět duelů vyšli hráči Slovácka naprázdno. Dvakrát remizovali 0:0, dvakrát prohráli 0:2 a naposledy prohráli 0:3, když se mezi střelce "zapsal" i obránce Kubáň vlastním gólem ...

V posledních třech vzájemných ligových duelech těchto klubů uspěly vždy domácí, kteří pokaždé dokázali soupeři dát tři branky. Naopak hostující střelci ve vzájemných duelech paběrkují. V posledních devíti zápasech dokázal dát branku na hřišti soupeře jen Trapp loni na jaře, kdy to Slavii stejně na body ze Slovácka nestačilo, protože prohrála 1:3.

Několik hráčů a navíc trenér K. Jarolím si vyzkoušeli dres obou dnešních soupeřů. Z hráčů to byli například: V. Malár, L. Jarolím, R. Dostálek, M. Ivana, D. Šuškavčevič, Z. Pospěch, L. Volešák nebo J. Starý.

Památný duel:
Synot - Slavia 4:2 (1:1), odehraný 3. května 2004
První zápas po rozpoutání pseudoaféry se nesl ve znamení parádního fotbalu a to hlavně ze strany domácího týmu. Domácí Synot začal nebojácně a vytvořil s několik šancí, první branku vstřelil Činčala ve 22. minutě. Těsně před přestávkou srovnal hostující Piták. Ovšem již v 52. minutě prostřelil Černého Ivana a přestože se Slavii podařilo za dvě minuty Kolouškem srovnat, tak do vedení šli opět domácí zásluhou Abraháma, který v 56. minutě po akci agilního Ivany upravil na 3:2. V poslední minutě předvedl Meduna skvělý slalom a střelou do prázdné branky a zakončil tak brankové dostihy na konečný stav 4:2.
Sestava Synotu: Drobisz - Rajnoch, Kostka, Palinek, Čoupek (83. Kadlec) - Petržela, Polách (88.Nezmar), Abrahám, Ivana - Činčala (76. Pavlík), Meduna. Trenér: K. Jarolím.

Poslední duel:
Slovácko - Slavia 3:0 (1:0), odehraný 24. září 2010
Slovácko mělo dobře rozehranou soutěž a figurovalo na krásném pátém místě. Proto si troufalo i na pražského soka s trenérem Jarolímem na lavičce. Jak se později ukázalo, byl to jeho poslední odkoučovaný zápas ve Slavii. V hledišti se těšilo na zápas téměř sedm tisícovek diváků, kteří se dočkali první branky již ve 13. minutě, kdy Švancara proměnil pokutový kop za nechtěné hraní rukou Koubského. V dalším průběhu měla obě mužstva šance na skórování, ale stav zůstal nezměněn až do 79. minuty, kdy Švancara uvolnil Fujerika a jeho centr podél brankové čáry doklepl do sítě Volešák. Pět minut před koncem slavistický Vyhnal odmítnul snížení a tak se čerstvý Szmek prodral mezi obránci a tvrdou ranou nedal Vaniakovi žádnou šanci. Touto brankou v 89. minutě upravil stav na konečných 3:0, což je doposud nejvyšší výhra Slovácka nad Slavii ze všech 20 odehraných zápasech ligy nebo Českého poháru.
Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk - Fujerik (84. Kubáň), Kordula, Volešák, J. Valenta - Švancara (88.Szmek), Nestoroski (59. Ondřejka). Trenér: M. Soukup.