Slovácko - Metallurg Doněck 1:2

sobota, 3. 7. 2010 18:15
Slovácko se ve svém posledním zápase na soustředění v Rakousku utkalo s Ukrajinským Metallurgem Doněck. Utkání začalo ve velkém tempu, když se hrálo nahoru dolů. Šance obou týmů však končily před pokutovým územím soupeře.

Ve 13. minutě zahráli hráči Metallurgu malou domů, kterou nevypustil Szmek, který způsobil gólmanovi velké problémy, ale odražený míč v ukrajinské síti neskončil.

V sedmnácté minutě utekl z ofsajdové pozice Nguny, ale jeho střela Filipka neohrozila.

Ve 23. minutě se k zakončení dostal záložník Lazich, ale s jeho projektilem si Filipko poradil.

Ve 38. minutě přetáhl Fujerik centr na Jiřího Valentu, který křižnou střelou minul levou tyč.

O minutu později se radovali hráči Metallurgu. S první střelou Hitariana si Filipko ještě poradil, ale na dorážku Godina již nedosáhl.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale udeřilo na druhé straně. Mhitarian se uvolnil a v tváří tvář překonal Filipka podruhé, 2:0.

Druhý poločas začal podobně jako ten první a do první vážnější šance se dostal v 65. minutě Ondřejka, který vystihl malou domů hráčů Metallurgu, ale sám před bránou nastřelil pouze gólmana Nepogorova.

V 81. minutě se Slovácko přeci jen dočkalo, když se po zahranem signálu dostal z hranice šestnáctky ke střele Vít Valenta, který propálil vše co mu stálo v cestě, 2:1.

O minutu později mohlo být vyrovnáno. Ilja nestorovsky vysunul znovu Víťu Valentu, jehož tvrdá střela skončila na tyči.

Slovácko hýřilo aktivitou a v 85. minutě se do šance dostával Ondřejka, ale gólman Nepogorov měl k míči o krok blíže.

V poslední minutě se mohl o vyrovnání zasloužit Hlúpik, ale po přihrávce od Václava Ondřejky ve vyložené šanci přestřelil.

Slovácko tak v posledním zápase na soustředění v Rakousku podlehlo Metallurgu Doněck 2:1.

Sestava 1.FC Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň - Fujrik (72. Urbánek), V. Valenta, Volešák (57. Starý), J. Valenta (61. Hlúpik) - Szmek (57. Švancara 72. Nestorovski), Ondřejka

neděle, 19. 11. 2017 14:26