Slovácko mobilizuje síly

čtvrtek, 29. 4. 2010 09:12
Slovácko mobilizuje síly
radost_plzen.jpg

Slovácko se sice propadlo na jednu ze sestupových příček, ale v žádném případě nepropadá panice. Porážku na Kladně už hodilo za hlavu a teď se soustřeďuje na páteční zápas s Mladou Boleslaví. „Nemyslím si, že by nám pitvání kladenské porážky pomohlo. Důvody porážky byly v hlavách hráčů, absenci sebevědomí, vůle a to žádným detailním rozborem příčin neodstraníte. Nechci se pitvat v negativních věcech. Já chci myslet dopředu a to je záchrana v první lize. Ta vede přes Boleslav. V domácích podmínkách jsme silné mužstvo a jestli se mu někde daří, tak je to právě před domácím publikem. Z toho musíme vycházet a já věřím, že zápas doma bude úplně jiný, protože všichni naši hráči kvalitu mají. Kdyby ji neměli, tak jsme neporazili Slavii i jiné mužstva. Není to o tom, jestli jsme dobří nebo špatní. Je to o tom, jestli to umíme prodat, dostat to ze sebe. A my to dokážeme právě doma,“ je pevně přesvědčen trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup, který ani příliš nepřemýšlí nad tím co jeho soupeř na Slovácku předvede.

„Nechci hodnotit Boleslav a ani se nad ní zamýšlet. Nevím s čím přijede. Samozřejmě vím, jak hraje, vím, jak mají poskládané mužstvo, ale mě to nezajímá, protože to jak budeme hrát ovlivníme hlavně my. Zaměřit se musíme sami na sebe, náš výkon a této chvíli nám musí být jedno, jestli hrajeme doma s Jabloncem, Boleslaví nebo s kýmkoliv jiným. My ten zápas prostě musíme zvládnout a vyhrát,“ burcuje Soukup. Přestože se o projev protivníka nezajímá o tom, jak by jeho mužstvo mělo dorazit k úspěšnému cíli cestu zná. „Jestli chcete porazit kohokoliv, tak musíte dát gól. A jestli gól dát chceme, tak musíme hrát dopředu, ofenzívně a vypracovávat si šance. To jsou spojené nádoby. Určitě nebudeme chtít hrát na náhodu, určitě nebudeme chtít spoléhat, že přijde jeden brejk. Musíme si dokázat vytvořit tlak sami a vytvořit si minimálně tolik šancí, abychom dali o jednu branku víc jak soupeř,“ říká jednoduché pravidlo trenér 1.FC Slovácko. Jeho čelo se nepokryje vráskami ani při otázce na zdravotní stav. „Kromě Aleše Urbánka, který je po artroskopii kolene jsme si z Kladna odvezli jen drobné šrámy, takže věřím, že budeme na Boleslav v plné síle,“ přidává Soukup.

Zatímco Soukup mobilizuje kabinu do rozhodujících bojů, klub se snaží mobilizovat své fanoušky. „Přestože se nám poslední utkání na Kladně nepovedlo, věříme, že naši fanoušci na nás nezanevřou a opět nás přijdou povzbudit. Jako projev díků a úcty za celou sezónu si mohou ti co na zápas s Boleslaví přijdou, vyměnit hned po zápase či během následujícího týdne své vstupenky z pátečního zápasu zdarma za vstupenky na poslední domácí duel s Příbramí.

Že neodvedli v utkání na Kladně výkon, který od nich fanoušci čekali si jsou vědomi i hráči. Proto se chtějí fanouškům, kteří do Kladna vyrazili revanšovat. „Našemu Fanklubu věnujeme na jeho aktivity částku 20.000 korun, kterou jsme mezi sebou vybrali, což se zhruba rovná částce, kterou naše fanoušky stál výjezd do Kladna. Mrzí nás, že jsme je svým výkonem zklamali,“ říká za celou kabinu kapitán 1.FC Slovácko Pavel Němčický.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 12. 1. 2020 19:29
> všechna videa
FANSHOP
Peněženka

Peněženka
490 Kč

Tričko Slovácko modré

Tričko Slovácko modré
390 Kč

Dres replika NIKE bílý

Dres replika NIKE bílý
490 a 590 Kč

Kšiltovka Slovácko navy dětská

Kšiltovka Slovácko navy dětská
299 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Na závěr soustředění těsná prohra s Dinamem včera, 17:14
Na závěr soustředění těsná prohra s Dinamem

Lukáš Sadílek k soustředění v Chorvatsku čtvrtek, 16. 1. 2020 21:54
Lukáš Sadílek k soustředění v Chorvatsku

Slovácko porazilo Rijeku 2:1 středa, 15. 1. 2020 17:05
Slovácko porazilo Rijeku 2:1

Slovácko si na úvod soustředění zastřílelo úterý, 14. 1. 2020 17:58
Slovácko si na úvod soustředění zastřílelo

Slovácko odcestovalo do Chorvatska pondělí, 13. 1. 2020 10:43
Slovácko odcestovalo do Chorvatska

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace