Slovácko na Širůchu smetlo Karvinou

středa, 1. 7. 2015 19:47

Domácí přípravný zápas s druholigovou Karvinou se nesl v duchu testování nových hráčů. První poločas přinesl vyrovnaný fotbal a smírný výsledek 1:1. Do druhého poločasu nastoupilo Slovácko s obměněným týmem a nakonec zvítězilo 5:2. Prosadili se oba testovaní útočníci Sabler a Koné.

Zápas začal takticky a bez větších ofenzivních snah, ale už v 17. minutě šli hosté do vedení, když po chybě brankáře Daňka bezproblémově uklidil míč Erik Puchel. V další šanci se pro změnu proti karvinskému útočníkovi Daněk vyznamenal a udržel jednobrankovou ztrátu na soupeře. Ve 24. minutě hrozil ze strany Civić, ale Lipčák jeho pokus chytil.

Vyrovnat se podařilo po skvělé individuální akci ve vápně Romanu Sablerovi, devatenáctiletému útočníkovi, který je ve Slovácku na testech. Těsně před poločasem mohl opět srovnat Puchel, ale těsně minul.

Ve druhém poločase se na hrotu objevil vytáhlý africký útočník Francis Koné a byl hned u tří branek. Nejdříve vyvezl míč přes polovinu hřiště a ve vápně přesně našel hlavu Luboše Kaloudy, v 70. minutě byl nejpohotovějším hráčem ve vápně a vstřelil třetí branku Slovácka, o deset minut později našel zpětnou přihrávkou Petra Galušku a ten se nemýlil.

Mezitím se prosadili také Karvinští, v 66. minutě zůstal ve vápně nehlídaný Lukáš Duda a hlavou uklidil míč do Daňkovy brány. V samotném závěru se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Marek Havlík a zaokrouhlil tak skóre na konečných 5:2.

Další přípravný zápas čeká Slovácko v sobotu v Trenčíně od 10:30.

1.FC Slovácko:
1. poločas: DaněkReinberk, Hofmann, Prajza, Simerský - Civič, Sadílek, Šumulikoski, Valenta, Hlúpik - Sabler,

2. poločas: Daněk– Kuncl, Simerský, Hofmann, Jeleček – Daníček – Galuška, Kalouda, Havlík, Kerbr – Koné

neděle, 19. 11. 2017 14:26

Slovácko Plus: Stanislav Hofmann a Petr Reinberk před 3 hodinami
Slovácko Plus: Stanislav Hofmann a Petr Reinberk

Slovácko v poháru pojede do Jablonce včera, 12:32