Slovácko na úvod porazilo Kroměříž 4:3

neděle, 04.08.2019 15:46

V úvodním kole MSFL přivítala prvoligová záloha tradičního soupeře z Kroměříže.

Domácí posíleni o Hellebranda, Sadílka, Krejčího a Daňka nezačali dobře a od 5.minuty prohrávali, když po rohovém kopu prostřelil Daňka hostující Marchuk – 0:1.

Zkušení hosté se nikam nehnali, čekali na své polovině na útoky domácích a naši hráči se snažili o vyrovnání. To se jim povedlo ve 35. minutě. Propadlý míč po rohovém kopu uklidil ke vzdálenější tyči Martin Řehola a otevřel tak svůj třígolový účet – 1:1.

Ještě veseleji bylo krátce před poločasem, kdy po standardní situaci stáhl ve vápně Krejčího kroměřížský Hloch a sudí Černoevič bez zaváhání nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Řehola a poslal domácí do vedení – 2:1.

Začátek druhé půle byl pro domácí z říše snů. Ve 49.minutě byl ve vápně faulovaný Sadílek a Patrik Hellebrand zvýšil náskok domácích – 3:1.

Jenom o minutu později zachytili domácí mladíci rozehrávku hostí a míč doputoval po trase Vecheta – Hladký až k Řeholovi, který svojí třetí brankou upravil na 4:1.

Hosté byli vývojem značně zaskočeni a chvíli jim trvalo, než se vrátili zpátky do utkání. Od 70.minuty však jejich tlak narůstal a především s příchodem odchovance Slovácka Mariána Kováře se zvýšilo také nebezpečí pro domácí bránu.

V 68.minutě se k přímému kopu postavil hostující Mlčoch a krásnou střelu přes zeď snížil – 4:2.

Od této chvíle to již byli naopak domácí, kteří byli přitlačeni na svoji polovinu, bránili výsledek a vyráželi do rychlých brejků. Po několika šancích na obou stranách přišel poslední gól utkání v 92.minutě, kdy střet domácího Daňka s hostujícím útočníkem posoudil sudí jako nedovolený a Kovář upravil na 4:3.

Závěrečná minuta už další změnu skóre nepřinesla a tak si domácí odnáší velmi cenné tři body.

1.FC SLOVÁCKO B – SK HS KROMĚŘÍŽ 4:3 (2:1)

Branky: 36. Řehola, 45+2. Řehola (pen.), 50. Hellebrand (pen.), 51. Řehola – 6. Marčuk, 68. Masař, 90+2. Kovář (pen.)

1.FC Slovácko B: Daněk- Jamný, Krejčí, Hellebrand (90. Leskovjan), Olšanský, Baran, Řehola (87. Jahoda), Sadílek, Vecheta (90. Janík), Hladký (78. Krejčík), Řihák

SK HS Kroměříž: Kofroň – Šmerda (46. Machálek), Zavadil, Hloch, Pančochář (86. Chytil), Cupák, Votava (46. Silný), Matoušek, Marčuk (61. Kovář), Fládr (61. Mlčoch), Masař

pondělí, 07.06.2021 04:06