Slovácko na úvod přípravy porazilo Trenčín

sobota, 27. 6. 2009 14:13
Fotbalisté Slovácka porazili v prvním přípravném utkání Trenčín 1:0. Vítěznou branku vstřelil ve 22. minutě z pokutového kopu Švancara. Slovácko mělo po většinu utkání převahu. Vytvořilo si i několik slibných střeleckých příležitostí, které ale zlikvidoval brankář Rožník.

Už po třech minutách chytil brankář Trenčína Švancarovu střelu k tyči. Ve 22. minutě byl Švancara po sólovém úniku faulován obráncem soupeře a penaltu sám proměnil. Po změně stran se blýskl opět Rožník, jenž chytil Švancarův pokus o lob a vzápětí po Cleberově akci se neprosadil proti brankáři Trenčína Grim. V týmu Slovácka na sebe upozornili technickou hrou Cleber a Švancara.

"Z prvního přípravného utkání nelze dělat závěry. Ovšem zejména v prvním poločase jsme podali solidní výkon a měli i několik slibných gólových šancí," poznamenal po zápase trenér Slovácka Josef Mazura.

Příští přípravné utkání odehraje Slovácko ve středu od 15:30 ve Slatinicích se Zlínem. Zpříjemní si tak týdenní kondiční soustředění ve Velkých Losinách.

1. FC Slovácko - AS Trenčín 1:0 (1:0)

Branka: 22. Švancara z pen. Rozhodčí: Adámek. Diváků: 474.

Sestava Slovácka: Filipko - Randa (46. Kubáň), Němčický (46. Šimáček), Formánek, Urbánek (80. Polák) - Racko, Kordula (46. Perútka), Gonda (46. Grim), Cleber - Ondřejka (71. Kerbr), Švancara (72. Sládek).