Slovácko odstartuje ligu s Duklou

sobota, 25. 7. 2015 01:17

Dnes úderem 17:00 odstartuje další ročník Synot Ligy. Slovácko hostí na úvod ambiciozního soupeře z Prahy. Dukle se v přípravě dařilo, ale Slovácko by rádo udrželo aktivní bilanci a nejlépe navázalo na poslední domácí utkání, které svěřenci trenéra Habance zvítězili vysoko 5:1. Hattrickem se tehdy blýskl Libor Došek.

Vstupenky na utkání si můžete zakoupit na hlavní pokladně stadionu v Uherském Hradišti v sobotu od 13:00 hod.

Nejvíc branek za Duklu: 2 – Pázler

Největší návštěva na Slovácku: 4.576 - 27. srpna 2011 (1. liga, 1:0)
Největší návštěva v Praze: 1.870 - 2. března 2012 (1. liga, 0:2)

Zajímavosti:

• Nejdelší série Slovácka bez inkasované branky je s Duklou v 1. Gambrinus lize 222 minut. Naopak Dukla dokázala udržet se Slováckem čisté konto celkem 301 minut. Tato série skončila v posledním zápase, když se v předposlední minutě dokázal střelecky prosadit Jakub Petr a vyrovnal na konečných 1:1.
  • Do podzimu 2014 nedokázalo Slovácko posledních pět zápasů Duklu porazit. Ve třech domácích zápasech Slovácko vstřelilo jedinou branku a to zásluhou Milana Kerbra. Stalo se tak 27. srpna 2011 a Kerbrova branka byla zároveň i vítězným gólem.  Pak přišlo 20. září 2014 a velká kanonáda. Slovácko rozdrtilo Duklu 5:1 a hlavní zásluhu měl ostrostřelec Došek, který dosáhl na hattrick. Slovácko tak vstřelilo Dukle víc branek, než ve všech předchozích šesti zápasech dohromady.
  • V domácím zápase 20. září 2014 dosáhl Libor Došek na hattrick. Byl to jeho čtvrtý hattrick v kariéře a více jich v české lize dosáhli jen D. Lafata (8) a H. Siegl (6). Ve čtyřech slováckých sezonách vstřelil Došek celkem 44 branek z celkového počtu 117, které nasázel na české prvoligové scéně od roku 1998.
  • Ve druhé lize sehrálo Slovácko s Duklou čtyři zápasy a nikdy nebylo poraženo. Dvakrát vyhrálo a dvakrát remizovalo, při celkovém skóre 5:1. Slovácko obdrželo jedinou branku a to od Hanuse 5. května 2008. V tomto zápase na Julisce byl stav nerozhodný 1:1. Slovácko mohlo rozhodnout, když v 87. minutě domácí Miščík nadvakrát chytil prudkou ránu Görnera. Ve třetí minutě nastavení utekl po pravé straně Racko, odcentroval a Šultes hlavou z malého vápna rozhodl o výhře Slovácka 2:1.

Památný duel:
Dukla Praha – 1.FC Slovácko 2:2 (2:0), odehraný 17. srpna 2012 v Praze

Po třech kolech nula bodů a tak se poroučel trenér Soukup. Proto vedl mužstvo asistent Jiří Dekař a zápasu přihlížel nástupce Soukupa Svatopluk Habanec. Ten z hlediště stadionu viděl v první půli dominující Duklu, hlavně v první půlhodině zápasu, kdy přehrávala Slovácko a tuto převahu dokázala také zúročit střelecky. Ve 23. minutě rozehrál Berger roh a přetaženým centrem našel před šestnáctkou nabíhajícího Haška, který se s ničím nepáral, balon napálil rovnou z voleje a poslal ho ke vzdálenější tyči. Ve 32. minutě to bylo již 2:0. Dukla šla do rychlého protiútoku, Borek poslal do šestnáctky přesnou kolmici na Pázlera, ten byl rychlejší než jeho soupeř Kuncl a zblízka překonal gólmana Melichárka. Vypadalo to na další příděl, jenže po přestávce se na hřišti stadionu Na Julisce objevilo zcela jiné mužstvo Slovácka. Zvýšilo pohyb, dávalo si přesné přihrávky, rychle kombinovalo a již po dvou minutách druhé půle se radovalo zásluhou mladého Mariána Kováře, pro kterého to byl první prvoligový gól v kariéře. Volešák naservíroval do vápna kolmici Kovářovi, který zachoval chladnou hlavu a obstřelil domácího gólmana Radu. Slovácko pokračovalo v náporu a Dukla nestíhala. Netrvalo dlouho a slovácký tým vyrovnal. Stalo se tak v 58. minutě, kdy agilní Kovář nádherně vystřelil z 20 metrů a jeho střela se odrazila od pravé tyče Dukly zpět do pole k Ladislavu Volešákovi, který trefil odkrytou branku a srovnal na 2:2. V závěru mohla obě mužstva vstřelit po brance. Nejprve v 80. minutě prováhal Volešák a v úplném závěru pak i Dukla. To se po centru do vápna neprosadil domácí Berger, který neprostřelil skvělého Melichárka. Slovácko sice zůstalo po čtvrtém kole stále na dně tabulky, ale získalo první ligový bod a ve druhé půli předvedlo sympatický výkon, na který v dalších zápasech navázalo.

Branky:  23. Pavel Hašek, 32. Pázler – 47. Kovář, 58. Volešák
Žluté karty: Vrzal – Daníček, Valenta, Kuncl
Rozhodčí: Jílek – Nádvorník, Štěrba
Diváci: 1928
Sestava Dukly: Rada – Hašek, Vorel, Božič, Vrzal – Malý (75. Kalouda), Gedeon, Borek – Berger, Přeučil (70. Pospěch), Pázler (87. Marek). Trenér: Luboš Kozel.
Sestava Slovácka: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Kubáň - Volešák, Valenta, Daníček, Hlúpik (68. Fujerik) - Kerbr (89. Šturma), Kovář (75. Lukáš). Trenér: Jiří Dekař.