Slovácko otočilo zápas s Trenčínem - 2:1

středa, 30. 1. 2013 12:45

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a z toho pramenila územní převaha a několik slibně vypadajících šancí. Již ve 3. minutě se do zakončení dostál Skalák, ale gólman Volešák v dresu Trenčína jeho šanci zneškodnil.

V 16. minutě zahrávalo Slovácko rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Libor Došek, ale jeho hlavička těsně minula svůj cíl.

Ve 26. minutě mohlo udeřit na druhé straně. Trenčín se po rychlém brejku dostal do zakončení. Melichárek naštěstí míč vyrazil a od tyče se balon odrazil zpět do hřiště, kde si jej zkrotila obrana Slovácka.

O deset minut později to byl opět Došek, který po rohovém kopu zakončoval hlavou, ale stejně jako v prvním případě skončil míč těsně vedle.

Ve 42. minutě se po závaru v pokutovém území dostal míč ke Skalákovi, ale jeho střela skončila pouze na tyči.

Druhý poločas začal brankou hostí, kteří se po rychlé kombinační akci prosadili ve 48. minutě, 0:1

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a po faulu ve vápně Trenčína zahrávalo Slovácko v 50. minutě pokutový kop, který bezpečně proměnil Libor Došek, 1:1

V 57. minutě už Slovácko vedlo. Filip Hlúpik si po rychlé akci Slovácka položil i gólmana a poslal míč do sítě, 2:1

I nadále se hrál aktivní fotbal a oba celky si vytvořily několik slibných šancí, ovšem bez gólového efektu. Slovácko tak po Senici (1:0) zdolalo i dalšího účastníky slovenské Corgoň ligy.

Melichárek – Reinberk, Košút, Mezlík, Kuncl, Volešák, Daníček, Valenta, Hlúpik – Došek, Skalák (69. Haša)

Ve druhém zápase nastoupil kombinovaný tým včetně hráčů B-týmu a Juniorky. Slovácko v zápase zvítězilo 1:0. Jedinou branku utkání vsítil Stanislav Hofmann.