Slovácko otočilo zápas s Viborgem

pátek, 7. 2. 2014 15:26

Slovácko ve druhém zápase na herním soustředění v Turecku porazilo dánský Viborg FF 2:1. O výhře Slovácka rozhodly trefy Jiřího Valenty a Václava Ondřejky.

Dánský soupeř šel do vedení po brejkové situaci, která skončila gólem v síti Dušana Melichárka - 1:0.

Slovácko však dokázalo ve 27. minutě srovnat po pěkné kombinaci ze strany, kdy z hranice šestnáctky zakončoval přesnou trefou Jiří Valenta – 1:1.

Ve druhém poločase pak Slovácko otočilo vývoj zápasu, když si v 50. minutě po centru Vlastimila Daníčka zpracoval míč Václav Ondřejka a druhým dotekem poslal míč do vzdálenější šibenice – 1:2.

Slovácko pak zatlačilo svého soupeře a vytvořilo si i další šance k navýšení svého vedení, ale skórovat již nedokázalo.

„Ve hře jsme byli dominantnější a soupeř hrozil převážně po brejkových situacích po našich hrubkách. Měli jsme tam nějaké další šance v podání Petra, Trávníka, Ondřejky a Diviše, ale ty zůstaly neproměněny,“ zhodnotil utkání trenér Svatopluk Habanec.

V pondělí 10. února čeká Slovácko poslední utkání s ruským týmem Volga Nizhny Novgorod.

Viborg FF – 1.FC Slovácko 1:2 (1:1)
Góly 1.FCS: 27. Valenta a 50. Ondřejka

Sestava 1.FCS: Melichárek (Heča) – Daníček, Trousil (Mezlík), Košút, Reinberk, Diviš, Trávník, Šumulikoski (Bartoš), Valenta (Petr), Ondřejka – Holek.

neděle, 22. 9. 2019 19:17

Ohlasy po zápase s Teplicemi + VIDEO včera, 08:08