Slovácko plus: Tomáš Rada

úterý, 4. 4. 2017 15:25
Slovácko plus: Tomáš Rada
rada130514.jpg

Obránce Tomáš Rada je součástí vzácného jevu. V české lize se pohybuje společně s bráchou Jakubem, který obléká dres Mladé Boleslavi. O vztahu s mladším sourozencem povyprávěl v seriálu „Slovácko Plus“. „Jsme rádi, že se nám povedlo do ligy dostat. Užíváme si každý zápas a navzájem si fandíme,“ říká.

O splnění fotbalového snu usilovali od dětství. Už v té době přitom měli k sobě pěkný přístup a vše prožívali spolu. A také se starším bratrem Michalem.

„Občas se vyskytly nějaké rozpory, ale spíš jsme spoustu času trávili všichni venku. Hráli jsme fotbal, hokej či jsme jezdili na kole. Sportu jsme se věnovali celý rok,“ dodal 33letý Tomáš.

Michalovi se nakonec nepodařilo dostat až na výsluní, zato Tomáš a Jakub své kariéry dotáhli velmi daleko. Stoper Slovácka si zahrál v tureckém Sivassporu, předtím byl na startu velkolepé plzeňské éry a celkem v české lize odehrál 252 utkání. Devětadvacetiletý Jakub si pro změnu vykopal angažmá v ambiciózní Mladé Boleslavi a před rokem dokonce dvakrát nastoupil za českou reprezentaci. Že by se ale pánové, byť v sebevětší legraci hecovali, kdo je lepší? Kdepak. Jsou to bratři, jak se patří.

„Přejeme si. Je obrovská škoda, že bráchovi kariéru narušilo zranění. Se svou formou měl našlápnuto k tomu, aby se udržel v reprezentaci a přestoupil do zahraničí,“ připomněl Tomáš Rada srpnový úraz Jakuba, kdy si přetrhl zkřížený vaz v koleni.

Harmonický vztah dvou bratrů dostává „trhlinu“ jen ve chvílích, kdy musí sportovně bojovat proti sobě. Památný je společný rozhovor v České televizi po utkání na Bohemians 29. listopadu 2014. Tomáš (Slovácko) stál na vítězné straně a jen se usmíval, kdežto Jakub (Bohemians) polykal porážku a v jedné odpovědi prohodil: „Já ho teď nechci ani vidět.“

„Moje malá dcera mu to doteď připomíná,“ směje se zkušený stoper. „Ale tohle se stalo jen tehdy po tom zápase. Měli jsme proti Bohemce úspěšnou sérii a brácha byl naštvaný, že prohráli. Pak přestoupil do Boleslavi a tu jsme zase my porazili až teď na jaře,“ dodal.
Byť má v té chvíli radost z vítězství, zápasy, ve kterých se musí postavit proti sourozenci, by z kalendáře nejraději vymazal.

„Bratrství jde na hřišti stranou, každý chce vyhrát. Vůbec si v těchto duelech nelibuji,“ zdůraznil Tomáš Rada.

Tím, že oba dlouhodobě působí na různých fotbalových adresách, jim není přáno se často setkávat. Neustále jsou ale v telefonickém kontaktu, probírají zápasy a další záležitosti. Jednou by si přitom chtěli být zase na blízku a zahrát si ve stejném týmu. Doposud pamatují jen to, jak vyrůstali ve Spartě.

„Třeba se to povede ještě na nejvyšší úrovni. A až skončíme s profi fotbalem, možná se sejdeme všichni tři v nižší soutěži. Doufám ale, že na to je ještě čas,“ usmál se fotbalista, který hájí barvy Slovácka od léta 2013.


Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Rada.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 14. 7. 2019 22:03
> všechna videa
FANSHOP
Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Petržela: Je to krásný start do soutěže včera, 11:31
Petržela: Je to krásný start do soutěže

VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě neděle, 14. 7. 2019 22:08
VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě

Slovácko veze tři body ze Sparty neděle, 14. 7. 2019 21:01
Slovácko veze tři body ze Sparty

Milan Petržela před zápasem na Spartě pátek, 12. 7. 2019 14:07
Milan Petržela před zápasem na Spartě

Další termíny prodeje permanentek středa, 10. 7. 2019 13:30
Další termíny prodeje permanentek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace