Slovácko plus: Tomáš Rada

úterý, 4. 4. 2017 15:25
Slovácko plus: Tomáš Rada
rada130514.jpg

Obránce Tomáš Rada je součástí vzácného jevu. V české lize se pohybuje společně s bráchou Jakubem, který obléká dres Mladé Boleslavi. O vztahu s mladším sourozencem povyprávěl v seriálu „Slovácko Plus“. „Jsme rádi, že se nám povedlo do ligy dostat. Užíváme si každý zápas a navzájem si fandíme,“ říká.

O splnění fotbalového snu usilovali od dětství. Už v té době přitom měli k sobě pěkný přístup a vše prožívali spolu. A také se starším bratrem Michalem.

„Občas se vyskytly nějaké rozpory, ale spíš jsme spoustu času trávili všichni venku. Hráli jsme fotbal, hokej či jsme jezdili na kole. Sportu jsme se věnovali celý rok,“ dodal 33letý Tomáš.

Michalovi se nakonec nepodařilo dostat až na výsluní, zato Tomáš a Jakub své kariéry dotáhli velmi daleko. Stoper Slovácka si zahrál v tureckém Sivassporu, předtím byl na startu velkolepé plzeňské éry a celkem v české lize odehrál 252 utkání. Devětadvacetiletý Jakub si pro změnu vykopal angažmá v ambiciózní Mladé Boleslavi a před rokem dokonce dvakrát nastoupil za českou reprezentaci. Že by se ale pánové, byť v sebevětší legraci hecovali, kdo je lepší? Kdepak. Jsou to bratři, jak se patří.

„Přejeme si. Je obrovská škoda, že bráchovi kariéru narušilo zranění. Se svou formou měl našlápnuto k tomu, aby se udržel v reprezentaci a přestoupil do zahraničí,“ připomněl Tomáš Rada srpnový úraz Jakuba, kdy si přetrhl zkřížený vaz v koleni.

Harmonický vztah dvou bratrů dostává „trhlinu“ jen ve chvílích, kdy musí sportovně bojovat proti sobě. Památný je společný rozhovor v České televizi po utkání na Bohemians 29. listopadu 2014. Tomáš (Slovácko) stál na vítězné straně a jen se usmíval, kdežto Jakub (Bohemians) polykal porážku a v jedné odpovědi prohodil: „Já ho teď nechci ani vidět.“

„Moje malá dcera mu to doteď připomíná,“ směje se zkušený stoper. „Ale tohle se stalo jen tehdy po tom zápase. Měli jsme proti Bohemce úspěšnou sérii a brácha byl naštvaný, že prohráli. Pak přestoupil do Boleslavi a tu jsme zase my porazili až teď na jaře,“ dodal.
Byť má v té chvíli radost z vítězství, zápasy, ve kterých se musí postavit proti sourozenci, by z kalendáře nejraději vymazal.

„Bratrství jde na hřišti stranou, každý chce vyhrát. Vůbec si v těchto duelech nelibuji,“ zdůraznil Tomáš Rada.

Tím, že oba dlouhodobě působí na různých fotbalových adresách, jim není přáno se často setkávat. Neustále jsou ale v telefonickém kontaktu, probírají zápasy a další záležitosti. Jednou by si přitom chtěli být zase na blízku a zahrát si ve stejném týmu. Doposud pamatují jen to, jak vyrůstali ve Spartě.

„Třeba se to povede ještě na nejvyšší úrovni. A až skončíme s profi fotbalem, možná se sejdeme všichni tři v nižší soutěži. Doufám ale, že na to je ještě čas,“ usmál se fotbalista, který hájí barvy Slovácka od léta 2013.


Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Rada.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
neděle, 14. 1. 2018 09:06
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
890 Kč

Šála jeden kraj-jeden klub

Šála jeden kraj-jeden klub
350 Kč

Tričko polo Nike modré

Tričko polo Nike modré
990 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
450 a 550 Kč

Magnetka

Magnetka
20 Kč

Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Vítkovice, Rapid a pak opět do Turecka před 9 hodinami
Vítkovice, Rapid a pak opět do Turecka

U19 a U17 zítra proti MTK Budapešť včera, 17:52
U19 a U17 zítra proti MTK Budapešť

Ze Zbrojovky Brno přichází Dominik Janošek včera, 16:00
Ze Zbrojovky Brno přichází Dominik Janošek

Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese pondělí, 15. 1. 2018 12:41
Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese

Ptejte se ředitele 1.FC Slovácko pondělí, 15. 1. 2018 10:50
Ptejte se ředitele 1.FC Slovácko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace