Slovácko podlehlo Baníku Ostrava 2:0

sobota, 3. 10. 2009 18:21

Slovácko v 9. kole 1. ligy podlehlo doma Ostravě 2:0. Obě branky Baníku přišly až ve druhém poločase. Nejprve v 64. minutě po rohovém kopu se ve skrumáži snažil míč odkopnout Urbánek, ale trefil pouze Němčického od kterého se míč odrazil do brány.

V 75. minutě přišel nepovedený odkop Fornmánka  a Lička pohodlně skóroval.
V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal, který přinesl velkou šanci již v první minutě, ale Aleš Chmelíček se neprosadil.

Domácí zadáci nepustili soupeře za celý první poločas do vyloženější šance. Na druhé straně Slovácko rovněž hrozilo pouze sporadicky.
V 58. minutě předvedl Zelenka své kvality. Převzal míč na vlastní polovině, obešel postupně tři protihráče a přihrál do průniku Rackovi. Ale z jeho přihrávky už Chmelíček nic nevytěžil.

Po vedoucí brance Ostravy se Slovácko snažilo o vyrovnání, ale snaha se svěřencům Mazury ve vyrovnávací branku přetavit nepovedla. A tak přišla druhá branka Baníku, která definitivně zlomila snahu Slovácka.

1. FC Slovácko – FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 64. a 75. Lička. Rozhodčí: Adámek - Zlámal, Gallo. ŽK: Cleber, Urbánek, Formánek - Tomašák, Varadi. Diváci: 7252.
Slovácko: Vašek - Randa, Němčický, Formánek, Urbánek - Racko (61. Ondřejka), Kordula (69. Smetana), Zelenka (81. Valenta), Perůtka, Cleber - Chmelíček. Trenér: Mazura.
Ostrava: Buček - Tchuř, Neuwirth, Neves, Tomašák - Lička, Marek, Lukeš, Mičola (90. Kraut) - Strnad, Zeher (46. Varadi). Trenér: Koubek.